Canon EOS C100

EOS C100

Przystępna cenowo kamera C100 to wyjątkowe połączenie profesjonalnego przetwarzania obrazu HD, kompaktowej konstrukcji i wszechstronnego obiektywu. Jest łatwa w obsłudze i skonfigurowana idealnie do użytku przez jedną osobę.

Korzyści

 • Matryca CMOS Super 35 mm 8,3 MP; Full HD
 • Wysoka czułość, niski poziom szumów
 • Zapis 24 Mb/s AVCHD na kartach SD
 • Funkcje automatycznego wykonywania zdjęć
 • Technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia dokładną i niezawodną regulację ostrości*.
 • Wymienne obiektywy EF
 • Canon Log Gamma
 • Kompaktowa, modułowa i bardzo lekka
 • Profesjonalny dźwięk
 • Bezproblemowa integracja z obiegiem pracy
 • Obsługa filmów CPS

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon EOS C100

Matryca CMOS Super 35 mm 8,3 MP; Full HD


Matryca CMOS Super 35 mm o rozdzielczości 8,3 MP została zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę Canon specjalnie z myślą o rejestracji obrazu wideo. Dzięki 3-kanałowemu przetwarzaniu RGB pozwala ona zapisywać obraz w jakości Full HD. Zapewnia doskonałą jakość obrazu o wysokiej rozdzielczości, który cechuje wysoka czułość, niski poziom szumów, zmniejszenie ilości artefaktów związanych z migawką i piękny efekt płytkiej głębi ostrości.

Wysoka czułość, niski poziom szumów


Umożliwia filmowanie ze zwiększoną czułością: nawet przy ustawieniu ISO 80000 można rejestrować obrazy o niskim poziomie szumów, co umożliwia pracę w niemal każdej sytuacji.

24 Mb/s MPEG-4 AVCHD na kartach SD


Kamera rejestruje pliki MPEG-4 AVCHD/H.264 z prędkością 24 Mb/s (4:2:0). Nagrywanie może odbywać się na dwóch kartach pamięci SD/SDHC/SDXC jednocześnie, a użytkownik ma do dyspozycji opcję przekazywania i jednoczesnego nagrywania. Zestaw wyjść obejmuje HDMI z funkcją blokady, AV i USB.

Canon Log Gamma


Wbudowana funkcja Canon Log Gamma sprawia, że obraz cechuje się neutralną jakością i 12-stopniową tolerancją (800% zakresu dynamicznego) przy podstawowym ustawieniu ISO 850. Opcja szerokiego zakresu dynamicznego pozwala uzyskać nagranie o tak samo szerokim zakresie tolerancji, ale nie wymaga gradacji.

Wymienne obiektywy EF


Rozbudowana oferta wymiennych obiektywów pozwala rozszerzyć możliwości tworzenia. Mocowanie EF jest zgodne z obiektywami Canon 4K EF Cinema oraz z ponad 60 obiektywami EF, w tym Macro i Fish Eye. 3 wbudowane ręczne filtry ND zwiększają uniwersalność zastosowań kamery.

Kompaktowa, modułowa i bardzo lekka


Bardzo mały i lekki model EOS C100 nadaje się doskonale do użytku w ciasnych pomieszczeniach. Ciężar podstawowej konfiguracji wynosi zaledwie 1020 g (bez obiektywu), a zdejmowany uchwyt, rączka i panel kontrolny z możliwością nachylania pod wybranym kątem sprawiają, że manewrowanie kamerą jest niezwykle łatwe. Solidny, szczelny korpus zawiera elementy ze stopu magnezu, które zwiększają sztywność i odporność całej konstrukcji.

Automatyczne zdjęcia


W celu ułatwienia obsługi przez jedną osobę zastosowano funkcje automatyzacji, takie jak automatyczna regulacja ostrości One-Shot, tryb Push Auto Iris i automatyczny balans bieli. W razie potrzeby można skorzystać z pełnego sterowania ręcznego, a doskonała funkcja wspomagania regulacji ostrości ułatwia ręczne wyostrzanie i gwarantuje ostrość szczegółów.

Profesjonalny dźwięk


Profesjonalne opcje nagrywania dźwięku obejmują LPCM i Dolby AC3. W górnym uchwycie znajdują się dwa wejścia XLR i mikrofon stereofoniczny.

Bezproblemowa integracja z obiegiem pracy


Szeroka obsługa NLE umożliwia łatwą integrację z istniejącymi obiegami pracy na etapie postprodukcji.

Wsparcie CPS


Kamera EOS C100 kwalifikuje się do bezpłatnego wsparcia w systemie Canon Professional Services (CPS), który zapewnia dostęp do całej gamy ekskluzywnych korzyści: obsługa CPS podczas większych wydarzeń, usługa priorytetowych napraw (zależnie od dostępności) i lokalna obsługa CPS w wybranych krajach Europy.

Technologia Dual Pixel CMOS AF dzięki aktualizacji usługi


Oprogramowanie kamery EOS C100 można zaktualizować w celu dodania wyjątkowej technologii Dual Pixel CMOS AF firmy Canon, która bardzo ułatwia obsługę i zapewnia twórczą kontrolę nad ostrością. Umożliwia ona łatwe ciągłe śledzenie obiektów na środku kadru i utrzymywanie ich ostrości. Funkcja blokady AF zapewnia dodatkową kontrolę. Regulacja ostrości w trybie One-Shot ze zwiększoną dokładnością i szybkością pozwala równie łatwo wyostrzać obiekty poza środkiem kadru.


* Wymagana jest płatna aktualizacja usługi w punkcie serwisowym firmy Canon.

Nagrody

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon EOS C100, jego cechach i możliwościach.

CPN.jpeg

Witryna Canon Professional Network

Inspiracje, edukacja, informacje o produktach i aktualności zapewniają wsparcie fotografom i operatorom kamer, a także pasjonatom z całego świata, którzy korzystają ze sprzętu Canon.

Ważna aktualizacja