Akcesorium do aparatu EOS

Canon Speedlite 430EX III-RT

Mocna, przenośna lampa błyskowa z wyzwalaniem radiowym.

Korzyści

 • Mocna, ale wystarczająco mała, by móc ją wszędzie zabrać

 • Proste sterowanie i intuicyjny interfejs

 • Zdalne sterowanie pozwalające uzyskać pożądany efekt

 • Atrakcyjne zdjęcia portretowe dzięki odbitemu światłu

 • Integracja z innymi lampami Speedlite z serii EOS

Cechy szczegółowe

 • Mocna, ale wystarczająco mała, by móc ją wszędzie zabrać

  Liczba przewodnia 43 (m, ISO100) oznacza, że lampa ma dość mocy do większości zastosowań.Lampa Speedlite 430EX III-RT waży tylko 295 g i ma długość zaledwie 113,8 mm, dlatego zawsze znajdzie się dla niej miejsce w torbie ze sprzętem.Zasilana ogólnodostępnymi bateriami typu AA lampa błyskowa jest gotowa do pracy już po 3,2 s od wyzwolenia błysku o pełnej mocy.

 • Proste sterowanie i intuicyjny interfejs

  Elementy sterujące w lampie Speedlite 430EX III-RT są podobne do tych dostępnych w wielu aparatach EOS. Przyciski skrótów zapewniają dostęp do najważniejszych funkcji, a pokrętło umożliwia szybkie korygowanie ustawień. Przełącznik blokowania zapobiega przypadkowej zmianie ustawień. Wyświetlacz LCD wyraźnie pokazuje ustawienia oraz informacje o zdjęciu i jest podświetlany w słabym oświetleniu.

 • Zdalne sterowanie pozwalające uzyskać pożądany efekt

  Lampy Speedlite 430EX III-RT można również umieszczać z dala od aparatu w celu tworzenia efektu światła padającego z różnych kierunków.Dzięki wykorzystaniu wyzwalania radiowego lampy Speedlite 430EX III-RT można kontrolować z odległości do 30 m, nawet jeśli między lampą a aparatem są przeszkody. Oznacza to, że lampy można umieszczać w większej liczbie miejsc, i umożliwia tworzenie większej gamy nastrojów i efektów.Lampę Speedlite 430EX III-RT można również kontrolować zdalnie dzięki wyzwalaniu optycznemu, co umożliwia natychmiastowe dołączenie jej do istniejącej konfiguracji lamp błyskowych. Można ją wyzwalać z odległości do 10 m, korzystając z opcjonalnego wyzwalacza lamp błyskowych Speedlite ST-E2 lub wyzwalacza lamp błyskowych Speedlite wbudowanego w niektóre aparaty EOS.Lamp można używać w grupach, kontrolując moc poszczególnych grup. Można utworzyć maksymalnie pięć grup zawierających po 15 lamp błyskowych.

 • Atrakcyjne zdjęcia portretowe dzięki odbitemu światłu

  Ruchoma głowica lampy błyskowej umożliwia odbijanie światła od dużych powierzchni, takich jak ściany lub sufity, zapewniając miękkie, pozbawione cieni oświetlenie idealne do wykonywania zdjęć portretowych.W celu stworzenia błysku w oczach fotografowanej osoby, nadającego jej twarzy żywszy wyraz, może rozłożyć wbudowany panel reflektora.Po zamocowaniu dołączonego adaptera dyfuzora można jeszcze bardziej zmiękczyć światło. Do lampy dołączany jest również kolorowy filtr, który ociepla barwę błysku lampy w taki sposób, by bardziej odpowiadała ona kolorom oświetlenia wnętrza.Lampa Speedlite 430EX III-RT korzysta z funkcji zoomu w celu dopasowania mocy błysku do kąta widzenia używanego obiektywu.

 • Integracja z innymi lampami Speedlite z serii EOS

  Użycie lampy Speedlite 430EX III-RT razem z innymi lampami błyskowymi, takimi jak Speedlite 600EX-RT, pozwala stworzyć konfigurację obejmującą wielu lamp błyskowych.Lampę Speedlite 430EX III-RT znajdującą się z dala od aparatu można kontrolować za pomocą zdalnego wyzwalacza lamp błyskowych, takiego jak ST-E3-RT, lub za pomocą wyzwalacza lamp błyskowych Speedlite wbudowanego w aparat EOS.

 • Podwójne bezprzewodowe wyzwalanie lampy błyskowej

  Błysk lampy Speedlite 430EX III-RT można wyzwalać, gdy znajduje się ona z dala od aparatu, korzystając z wyzwalania radiowego lub optycznego. Zapewnia to większą swobodę w pracy fotografa. W przypadku wyzwalania drogą radiową lampy błyskowe można umieścić do 30 m od aparatu. Między lampami mogą znajdować się przeszkody. Dzięki temu można umieścić lampy w większej liczbie miejsc, np. za oknem w celu wyzwolenia błysku do wewnątrz. Wyzwalanie optyczne umożliwia aparatom EOS z wbudowanym wyzwalaczem lamp błyskowych Speedlite (np. EOS 760D, EOS 70D oraz EOS 7D Mark II) wyzwalanie błysku lampy Speedlite 430EX III-RT z odległości do 10 m bez konieczności korzystania z dodatkowego wyposażenia.

Canon Speedlite 430EX III-RT
Oceny i recenzje