Canon Speedlite 430EX II

Speedlite 430EX II

Silna i wielofunkcyjna lampa błyskowa 430EX II rozszerzy Twoje możliwości fotograficzne o liczbę przewodnią 43, jako lampa podporządkowana bezprzewodowego systemu posiadająca dziewięć funkcji indywidualnych i automatyczny zoom w zakresie 24-105 mm.

Korzyści

  • Automatyka błysku E-TTL II
  • Liczba przewodnia 43*
  • Może działać jako bezprzewodowa lampa podporządkowana
  • Głowica z automatycznym zoomem w zakresie 24 - 105 mm i dyfuzor dla ogniskowej 14 mm
  • Szybkie i ciche ładowanie
  • Metalowa gorąca stopka
  • Obracana głowica w zakresie 180 stopni
  • Światło wspomagające AF

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon Speedlite 430EX II

Automatyka błysku E-TTL II


Przenośna i kompaktowa, Speedlite 430EX II to silna lampa o liczbie przewodniej 43, nadająca się do stosowania błysku odbitego i fotografowania z teleobiektywem. Automatyka błysku E-TTL II ze zgodnymi aparatami zapewnia dokładną ekspozycję w świetle błyskowym, nawet światła odbitego od ściany lub sufitu.
Aby uzyskać większą kontrolę nad mocą błysku, można ją regulować ręcznie co 1/3 stopnia w zakresie od 1/1 do 1/64 mocy.

Głowica z automatycznym zoomem w zakresie 24-105 mm


Używana ze zgodnymi cyfrowymi lustrzankami EOS, lampa Speedlite 430EX II automatycznie wykrywa rozmiary matrycy światłoczułej i ustawia głowicę w sposób zapewniający optymalne pokrycie błyskiem fotografowanej sceny. Zapobiega to stratom światła, wydłuża czas pracy baterii/akumulatorów i skraca czasy ładowania.
Głowica z automatycznym zoomem w zakresie 24-105 mm i dyfuzorem dla ogniskowej 14 mm zapewnia pokrycie błyskiem w szerokim zakresie sytuacji zdjęciowych.
Obracana i pochylana głowica umożliwia stosowanie światła odbitego w celu uzyskania miękkiego oświetlenia podczas stosowania jednej lampy błyskowej zamocowanej na aparacie.

Bezprzewodowa lampa podporządkowana


Lampa Speedlite 430EX II może być stosowana jako bezprzewodowa lampa podporządkowana wyzwalana przez lampę główną. Niewielkie rozmiary i duża moc sprawiają, że jest to idealna lampa podporządkowana, przeznaczona do tworzenia przenośnego studia oświetleniowego złożonego z kilku lamp błyskowych.

Źródło zasilania


Zasilana przez 4 baterie/akumulatory typu AA lampa Speedlite 430EX II jest lekka, przenośna i wystarczająco kompaktowa, aby mieć ją przy sobie. Czas ładowania został skrócony o około 20% w stosunku do poprzedniego modelu. Ładowanie jest bardzo ciche, dzięki czemu nie płoszy dzikich zwierząt.

Trwałość


Metalowa gorąca stopka i blokada z szybkozłączką sprawiają, że połączenie między aparatem a lampą Speedlite jest zarazem łatwe w obsłudze i pewne.

Sterowanie lampą błyskową


Podczas używania ze zgodnym aparatem sterowanie lampą błyskową, w tym wprowadzanie ustawień mocy lampy i wszystkich dziewięciu funkcji indywidualnych, może odbywać się z menu aparatu**.

Wspomaganie AF


Lampa Speedlite 430EX II może emitować strumień podczerwieni zapewniający kontrast wymagany dla automatyki ostrości, ułatwiający ustawianie ostrości w trudnych warunkach oświetleniowych, który pokrywa wszystkie 9 punktów automatyki ostrości.

* w metrach przy ustawieniu 105 mm, dla czułości ISO 100
** tylko ze zgodnymi aparatami EOS

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon Speedlite 430EX II, jego cechach i możliwościach.