Zaprojektowana z myślą o najwyższej jakości obrazu wśród lustrzanek cyfrowych

Aparat stworzony aby osiągnąć najlepszą możliwą jakość obrazu. Wyposażony w matrycę 50,6 MP z anulowanym działaniem filtru dolnoprzepustowego, co maksymalizuje ostrość rejestrowanego obrazu na matrycy aparatu.

0%

  Drukuj najwyższej jakości obrazy w formacie A0 lub większym

  Niezwykle wydajne podwójne procesory DIGIC 6 umożliwiają drukowanie obrazów o bardzo dużej rozdzielczości w formacie A0 lub większym, zapewniając przy tym niski poziom szumów i wierne odwzorowanie kolorów, a także zachowując rzeczywiste odcienie skóry.

  Większa wyrazistość

  Anulowanie działania filtru dolnoprzepustowego poprawia wyrazistość i ostrość zdjęć w wysokiej rozdzielczości, a także zmniejsza ryzyko powstania artefaktów. Dzięki temu aparat EOS 5DS R stanowi dobry wybór w przypadku zdjęć w plenerze lub w kontrolowanych warunkach studyjnych.

  Szybka reakcja – bądź zawsze na czele stawki

  Podwójny procesor DIGIC 6 umożliwia szybkie przetwarzanie obrazu i szybką reakcję aparatu nawet w przypadku dużej ilości danych rejestrowanych przez matrycę o rozdzielczości 50,6 MP. Uchwyć całą akcję dzięki możliwości rejestrowania obrazów o rozdzielczości 50,6 MP z prędkością 5 kl./s. Dodatkowym atutem jest łączność w standardzie USB 3.0, która pozwala na szybkie udostępnianie materiałów oraz zdalne sterowanie aparatem.

  Doskonała ostrość w każdych warunkach

  Zaawansowane funkcje śledzenia i rozpoznawania obiektu

  Zastosowana w tym modelu technologia EOS iTR AF wykorzystuje informacje o kolorach i twarzach do rozpoznawania i śledzenia obiektów poruszających się w obrębie kadru. Szybkość reakcji automatycznej regulacji ostrości może zostać wyregulowana za pomocą prostego narzędzia, które dostosowuje podążanie za ostrością do warunków fotografowania i obiektu, dzięki czemu inne obiekty chwilowo zasłaniające obiekt nie zakłócają regulacji ostrości.

  61-punktowy, szeroki autofokus

  Szybka i precyzyjna regulacja ostrości, nawet w warunkach słabego oświetlenia, dzięki 61-punktowemu systemowi AF. Dodatkową precyzję zapewnia 41 punktów krzyżowych, w tym pięć bardzo czułych punktów podwójnie krzyżowych.

  Wybór punktu AF

  Możesz używać wszystkich 61 punktów AF razem lub pogrupować je w ruchome strefy pokrywające obiekty poza środkiem kadru. Możesz także wybrać tylko jeden punkt AF, aby dokładnie ustawić ostrość na określoną część ujęcia.

  Dostosowane do tempa użytkownika

  Odporny na warunki pogodowe

  Elementy sterujące są umieszczone w konstrukcji wykonanej ze stopu magnezu, która chroni je przed wodą i pyłem oraz umożliwia pracę w trudnych warunkach pogodowych.

  Dwa gniazda kart pamięci

  Gniazda na karty pamięci CompactFlash i SD umożliwiają automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików w trakcie fotografowania, co pozwala na udostępnianie ich klientom i zwiększenie pojemności pamięci w aparacie.

  Zalecane obiektywy

  Nasze zalecane obiektywy stało- i zmiennoogniskowe umożliwiają fotografowanie życia z nowej perspektywy. Oferta obejmuje obiektywy ultraszerokokątne do fotografowania niesamowitych krajobrazów i długie teleobiektywy, które pozwalają być bliżej wydarzeń sportowych i przyrody z zachowaniem wysokiej jakości. Wiele produktów ma szerokie otwory przysłony ułatwiające pracę w słabym oświetleniu i mechanizmy korekcji perspektywy, które zapewniają zaawansowaną kontrolę nad głębią ostrości.

  Wbudowane funkcje, które wspomagają kreatywność

  Obraz o wysokim zakresie dynamicznym

  Uchwyć szczegóły w jasnych i ciemnych partiach obrazu dzięki przetwarzaniu obrazów w trybie HDR. Dzięki łączeniu trzech obrazów o różnym poziomie ekspozycji: standardowa, niedoświetlenie i prześwietlenie, aparat jest idealny do fotografowania krajobrazów i martwej natury.

  Neutralny

  Artystyczny standardowy

  Artystyczny żywy

  Artystyczny olejny

  Artystyczny uwypuklony

  Ekspozycja wielokrotna

  Tryb ekspozycji wielokrotnej oferuje wiele automatycznych opcji sterowania służących do nakładania warstw obrazu, umożliwiając tworzenie przepięknych obrazów składowych.

  Filmy Full HD EOS

  Rejestruj filmy EOS w rozdzielczości Full HD z możliwością ręcznego sterowania obrazem i dźwiękiem.

  Funkcje samowyzwalacza

  Twórz wspaniałe filmy poklatkowe z użyciem wbudowanego, programowalnego samowyzwalacza interwałowego. W przypadku zdjęć z bardzo długim czasem naświetlania można na określony czas zablokować migawkę w trybie Bulb.

  Styl obrazów z uwzględnieniem drobnych szczegółów

  Funkcja ta pozwala na zachowanie szczegółowości i gradacji obrazów uchwyconych przez matrycę o wysokiej rozdzielczości. Umożliwia również regulowanie takich parametrów jak próg czy wartość wyostrzenia w obrazach JPEG, dzięki czemu można uzyskać wyjątkowe obrazy bezpośrednio w aparacie.

  Filtr dolnoprzepustowy nierozmywający obrazu

  W tradycyjnej konstrukcji lustrzanek cyfrowych filtr dolnoprzepustowy umieszczony jest przed matrycą aparatu i zapobiega powstawaniu takich niepożądanych efektów jak efekt mory czy przekłamanie barw. Filtry tego typu lekko zmiękczają obraz. Z tego względu w aparacie EOS 5DS R wyeliminowano efekt filtru dolnoprzepustowego, co umożliwia osiągniecie najwyższej możliwej ostrości. Prawdopodobieństwo powstania artefaktów jest w rezultacie niewielkie, co sprawia, że aparat EOS 5DS R stanowi dobry wybór w przypadku zdjęć w plenerze lub w kontrolowanych warunkach studyjnych. Z kolei do innych zastosowań lepszym rozwiązaniem może okazać się aparat EOS 5DS.

  Oryginalne zdjęcie aparatu EOS 5DS R

  Ostrość – EOS 5DS R kontra EOS 5DS

  Nagrody dla produktu

  TIPA Awards 2016

  EISA 2015-2016

  Recenzje

  Dane techniczne

  Matryca CMOS APS-C o rozdzielczości 50,6 megapikseli

  Matryca CMOS o rozdzielczości 50,6 megapiksela

  Podwójny procesor DIGIC 6

  Podwójny procesor DIGIC 6

  Czujnik pomiarowy RGB+IR, 150 000 pikseli

  Czujnik pomiarowy RGB+IR, 150 000 pikseli

  Do 5 klatek na sekundę

  Do 5 klatek na sekundę

  Spec-61AF

  61-punktowy AF

  Fotografowanie z różnym współczynnikiem kadrowania

  Fotografowanie z różnym współczynnikiem kadrowania

  USB 3.0

  USB 3.0

  System redukcji drgań lustra

  System redukcji drgań lustra

  Fotografowanie z samowyzwalaczem interwałowym

  Fotografowanie z samowyzwalaczem interwałowym

  Wyświetl pełne dane techniczne

  Pobieranie sterowników, oprogramowania, oprogramowania układowego i instrukcji obsługi.

  Pomoc techniczna

  Inne interesujące propozycje...

  Canon Professional Network

  Specjalistyczna i dogłębna wiedza: poznaj wszystkie potrzebne informacje niesamowitych aparatach EOS 5DS i EOS 5DS R o rozdzielczości 50,6 megapikseli.

  EOS 7D Mark II

  Zarejestruj produkt

  Opowiedz nam o sobie i zaprenumeruj biuletyn You Connect firmy Canon – pełny inspirujących materiałów, wiadomości i porad.