Kreatywność w kompaktowym rozmiarze: wyjątkowe rozwiązanie w zakresie 4K i zdjęć

Kompaktowa, lekka i łatwa w użyciu kamera XC10 z 10-krotnym zoomem, optycznym stabilizatorem obrazu i zdalnym sterowaniem przez sieć Wi-Fi, nagrywa filmy w rozdzielczości 4K/Full HD (4:2:2) i umożliwia fotografowanie w wysokiej jakości i rozdzielczości 12 MP.

0%

  Niesamowite filmy 4K i FullHD

  Niesamowite filmy 4K i FullHD

  nagraj i zobacz

  Doskonałe obrazy o wysokiej rozdzielczości i niskim poziomie szumów

  Duża, 1-calowa matryca CMOS kamery XC10 została zoptymalizowana pod kątem obrazu o wysokiej rozdzielczości i czułości oraz niskim stopniu zaszumienia podczas nagrywania filmów i fotografowania. Piękna, mała głębia ostrości zwiększa gamę kreatywnych sposobów ekspresji.

  Pełna kontrola

  nagraj i zobacz

  Nagrania w rozdzielczości 4K z szybkością 305 Mb/s (4:2:2)

  Ciesz się szeroką gamą kreatywnych opcji nagrywania w wysokiej jakości dzięki uniwersalnemu kodekowi XF-AVC H.264. Nagrywaj w rozdzielczości 4K z szybkością do 305 Mb/s (4:2:2, 8 bitów), aby ułatwić integrację z istniejącymi cyklami pracy 4K. Możesz też tworzyć długie filmy Full HD o wysokiej jakości z szybkością 50 Mb/s (4:2:2, 8 bitów).

  Zaawansowany system przetwarzania obrazu Full HD

  Przetwarzanie z nadpróbkowaniem obrazu HD jest zaawansowanym algorytmem demozaikowania wykorzystywanym w przetwarzaniu obrazu, który efektywnie wykorzystuje moc rejestrowania obrazu 4K przy nagrywaniu w rozdzielczości Full HD. Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 4K. Kanały RGB zostają rozdzielone na trzy indywidualne sygnały 4K o rozdzielczości 8 megapikseli, a następnie sygnały 4K RGB są multipleksowane i wewnętrznie skalowane w dół do sygnału Full HD (1920×1080). Ulepsza to postrzeganą rozdzielczość i umożliwia nagrywanie znacznie wyraźniejszych obrazów Full HD.

  image_processing

  12-stopniowy zakres dynamiczny z korekcją Canon Log Gamma

  Wbudowany tryb Canon Log Gamma przechwytuje maksymalny zakres tonów (nawet 12-stopniowy zakres dynamiczny), a tym samym zapewnia maksymalną swobodę postprodukcji. Rozszerzenie zakresu dynamicznego nawet o 12 stopni umożliwia bardzo szczegółowe nagrywanie jasnych i ciemnych partii obrazu oraz zwiększenie zakresu gradacji koloru.

  hdr hdr

  COLOUR GRADING

  Uchwyć poruszające się obiekty z większą dokładnością

  Dzięki procesorowi DIGIC DV5 firmy Canon kamera XC10 ma znacznie większe możliwości przetwarzania danych niż w przypadku poprzednich procesorów. Umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K z większą szybkością transmisji bitów, a ponadto obsługuje Canon Log Gamma i inne ważne funkcje.

  digic

  Elastyczność i uniwersalność zapewniają maksymalną kreatywność

  4k

  Filmy 4K i zdjęcia wysokiej jakości

  Z łatwością rejestruj piękne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości 12 megapikseli. Decyduj, jak mają wyglądać i w jaki sposób chcesz je zapisać, korzystając z wielu ustawień „wyglądu” (look settings) i funkcji regulacji. Ponadto możesz zapisywać najlepsze ujęcia z filmu 4K przy pomocy funkcji przechwytywania klatek i tworzyć zdjęcia w rozdzielczości 8,29 megapikseli.

  Pod dowolnym kątem: wszechstronny montaż i filmowanie

  Kompaktowy korpus kamery XC10 umożliwia łatwy montaż w niskich, wysokich i trudno dostępnych miejscach. Korpus kamery waży zaledwie 930 g, dzięki czemu można zamontować ją na dronie i nagrywać wysokiej jakości filmy 4K z powietrza. Kamery można używać także z lekkimi uchwytami na ramię.

  angles

  Wbudowany obiektyw IS z 10-krotnym zoomem zapewnia optymalne nagrywanie w rozdzielczości 4K.

  Kamera XC10 jest wyposażona we wbudowany obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym — obiektyw z zoomem optycznym, ogniskową 27,3–273 mm i przesłoną f/2,8–5,6 (odpowiednik formatu 35 mm, w trybie zdjęć 25–250 mm) — zoptymalizowany pod kątem nagrywania w rozdzielczości 4K. Obiektyw ma oddzielne pierścienie do ręcznej regulacji ostrości i zoomu oraz system optycznej i elektronicznej stabilizacji obrazu, dzięki czemu zapewnia płynny, stały obraz podczas nagrywania z ręki lub w ruchu (elektroniczna stabilizacja obrazu nie jest dostępna we wszystkich trybach filmowania).

  lens

  lens

  light

  Doskonała wydajność w każdym oświetleniu

  Rejestruj nagrania o niskim poziomie zaszumienia dzięki wysokiej czułości ISO (do 20 000), która zapewnia większą czułość i doskonałą wydajność przy słabym oświetleniu, nawet w najbardziej wymagającej sytuacji. Wbudowany filtr ND zwiększa zakres regulacji ekspozycji przy jasnym oświetleniu lub w sytuacji, gdy wymagana jest szersza przysłona.

  Tryby nagrywania w zwolnionym i przyspieszonym tempie

  Poszerzaj twórcze możliwości dzięki wysokiej jakości nagrywaniu w zwolnionym tempie do 1/4 szybkości (filmy HD) lub nagrywaj w przyspieszonym tempie, nawet z 1200-krotnie większą szybkością (filmy do rozdzielczości 4K).

  workflow

  Łatwa obsługa i szybkie opcje cyklu pracy

  Rejestruj wewnętrznie filmy 4K i Full HD lub zdjęcia o rozdzielczości 12 MP

  Nagrywaj filmy 4K ze zdumiewającą szybkością transmisji bitów na wewnętrznej karcie pamięci CFast 2.0™, korzystając ze standardu VPG130, który gwarantuje stałą prędkość zapisu na poziomie co najmniej 130 Mb/s*. Filmy Full HD i zdjęcia o rozdzielczości 12 MP można nagrywać na oddzielnej karcie SD. Wykorzystaj moc przechwytywania obrazu w rozdzielczości 4K podczas nagrywania Full HD i ciesz się znacząco wyraźniejszym obrazem o wysokiej jakości dzięki przetwarzaniu z nadpróbkowaniem obrazu HD.

  • Firma Canon jest autoryzowanym licencjobiorcą znaku towarowego CFast 2.0™, który może być zarejestrowany w różnych jurysdykcjach.
  * Może wymagać aktualizacji oprogramowania układowego. Więcej…

  workflow

  Kompaktowa, ergonomiczna konstrukcja ułatwia obsługę

  Kompaktowa, lekka i ergonomiczna konstrukcja kamery XC10 obejmuje obrotowy uchwyt i duży, odchylany panel LCD, dzięki czemu można nagrywać pod różnymi kątami. Duży ekran dotykowy o wysokiej jakości umożliwia łatwy dostęp i upraszcza sterowanie trybami filmowania i menu. W celu ułatwienia filmowania z poziomu oka lub w jasnym oświetleniu zestaw zawiera wizjer z lupą.

  workflow

  workflow

  Nowy format XF-AVC ułatwiający integrację

  Nowo opracowany, uniwersalny format plików XF-AVC z obsługą 4K firmy Canon wykorzystuje wydajny kodek H.264. Można go z łatwością zintegrować z istniejącymi cyklami pracy, co zwiększa efektywność na etapie postprodukcji.

  workflow

  Zdalne sterowanie Wi-Fi

  Wbudowana obsługa Wi-Fi umożliwia zdalne sterowanie kamerą XC10 za pośrednictwem przeglądarki, smartfonu lub tabletu — to idealne rozwiązanie podczas nagrywania za pomocą dronów lub w sytuacjach, gdy kamera jest umieszczona w nietypowym miejscu.

  05

  XC10 Recenzje

  Dane techniczne

  4K

  Full HD

  DIGIC 6

  • Firma Canon jest autoryzowanym licencjobiorcą znaku towarowego CFast 2.0™, który może być zarejestrowany w różnych jurysdykcjach.
  Zawartość pudełka

  Polecamy