XA35

Kompaktowa wielofunkcyjna kamera XA35 z szerokim zakresem dynamicznym i złączem HD/SD-SDI jest doskonałym przenośnym rozwiązaniem dla profesjonalnych reporterów oraz dziennikarzy rejestrujących dyskretny materiał, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych o wysokim kontraście.

Canon XA35

Korzyści

  • Obiektyw szerokokątny 26,8 mm¹ z przysłoną f/1,8–2,8, 20-krotnym zoomem, inteligentnym, 5-osiowym optycznym stabilizatorem obrazu i dynamicznym stabilizatorem obrazu
  • Matryca HD CMOS Pro 1/2,84 cala o zwiększonej czułości zapewnia większą efektywności pracy w słabym oświetleniu i niższy poziom szumów
  • Tryb szerokiego zakresu dynamicznego (600%) i tryb priorytetu jasnych partii obrazu² zachowują szczegóły w jasnych i ciemnych obszarach, zapewniając większą naturalność obrazu.
  • Wyjście HD/SD-SDI doskonale sprawdza się w przypadku profesjonalnych relacji telewizyjnych
  • Nagrywanie w dwóch formatach: Full HD AVCHD (28 Mb/s) lub MP4 (35 Mb/s) na 2 kartach pamięci SD
  • Odłączany uchwyt z profesjonalnymi wejściami XLR i wbudowaną lampą IR
  • Ekran dotykowy OLED 8,77 cm (3,5 cala) zapewnia znakomitą rozdzielczość, kontrast i odwzorowanie kolorów
  • Wizjer elektroniczny z 1,56 mln punktów i odchyleniem 45° umożliwia uniwersalne filmowanie
  • Nagrywanie w przyspieszonym i zwolnionym tempie (od x2 do x1200) z nagrywaniem interwałowym w trybie MP4
  • Wbudowana dwupasmowa łączność Wi-Fi umożliwia zdalne sterowanie, przesyłanie/pobieranie plików i podgląd w przeglądarce

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon XA35

Szerokokątny obiektyw wideo HD firmy Canon z 20-krotnym zoomem


Niesamowity, uniwersalny obiektyw szerokokątny 26,8 mm¹ kamery XA35 umożliwia rejestrowanie najwyższej jakości nagrań. 20-krotny zoom pozwala rejestrować wydarzenia z bliska, a dynamiczny optyczny stabilizator obrazu niweluje drgania w 5 osiach, dzięki czemu obraz jest bardzo stabilny. Maksymalny otwór względny wynoszący f/1,8, 8-listkowa przysłona i technologia EDM zapewniają atrakcyjny efekt bokeh.

Udoskonalona matryca HD CMOS Pro 1/2,84 cala


Nowo opracowana matryca Canon HD CMOS Pro ma efektywną liczbę pikseli rzędu 2,91 MP, co zapewnia doskonałą jakość obrazu Full HD. Zwiększona czułość i ulepszony stosunek sygnału do szumu zapewniają wyraźniejszy obraz z mniejszą ilością szumów, szczególnie w przypadku nagrywania materiału w słabym oświetleniu.

Elastyczność nowych ustawień obrazów


Dwie nowe opcje ustawień obrazu zapewnią jeszcze bardziej imponujące efekty. Tryb szerokiego zakresu dynamicznego zapewnia zakres rzędu 600%, a tym samym jasny obraz o wysokim kontraście z zachowaniem szczegółów w jasnych i ciemnych partiach, bez konieczności korekt w studiu. Tryb priorytetu jasnych partii obrazu odwzorowuje nagrania w bardziej naturalnych odcieniach, intensywniejszych barwach i z większą ilością szczegółów, zwłaszcza w obszarach o dużej jasności² – to idealne rozwiązanie do rejestrowania ujęć z jasnym niebem i powierzchniami odbijającymi światło.

Ekran dotykowy OLED 8,77 cm (3,5 cala) i przechylany elektroniczny wizjer


Mimo niewielkiego rozmiaru kamera XA35 umożliwia podgląd obrazu w wysokiej jakości. Łatwy w obsłudze ekran dotykowy OLED o rozdzielczości 1,23 mln punktów szybciej reaguje na polecenia użytkownika i zapewnia lepszą jakość, większy kontrast i lepsze odwzorowanie kolorów niż jego odpowiedniki LCD. Elektroniczny wizjer o przekątnej 0,61 cm (0,24 cala) i rozdzielczości 1,56 mln punktów można przechylać w zakresie 45°, aby ułatwić fotografowanie w różnych pozycjach.

Uniwersalne nagrywanie w dwóch formatach


Filmy w formacie AVCHD można nagrywać z szybkością do 28 Mb/s w rozdzielczości 1080/50P. Aby uzyskać najlepszą jakość, należy wybrać tryb nagrywania MP4, w przypadku którego maks. szybkość i rozdzielczość to odpowiednio 35 Mb/s i 1080/50P. Dwa gniazda kart SDXC/SDHC umożliwiają jednoczesny zapis³ wysokiej jakości plików HD i niższej jakości plików MP4, które można łatwiej przesłać. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba szybko dostarczyć nagrany materiał. W trybach MP4 można nagrywać w przyspieszonym i zwolnionym tempie z wykorzystaniem funkcji nagrywania interwałowego (od x2 do x1200).

Profesjonalny dźwięk i złącze HD/SD-SDI


Łatwo dostępne gniazdo HD/SD-SDI pozwala podłączyć standardowy sprzęt transmisyjny, np. system transmisji satelitarnej. Dwa złącza XLR to wejścia profesjonalnego sygnału audio. Dzięki temu można nagrywać wysokiej jakości dźwięk w formacie Linear PCM⁴.

Nagrywanie w podczerwieni


Kamery XA35 można używać bez problemu w nocy lub w słabym oświetleniu dzięki udoskonalonej czułości matrycy i jasnemu źródłu światła podczerwonego wbudowanemu w uchwyt – co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób filmujących dziką przyrodę.

Wbudowany moduł Wi-Fi, możliwość rozbudowy o moduł GPS


Nagrany materiał można przesyłać bezprzewodowo za pomocą telefonu lub tabletu z systemem iOS lub przez serwer FTP z szybkością do 150 Mb/s⁵. Kamerę można obsługiwać zdalnie za pomocą urządzenia z modułem Wi-Fi – bez konieczności korzystania z osobnych aplikacji. Opcjonalny moduł GPS umożliwia rejestrowania informacji o miejscu filmowania.


Niewielka, lekka konstrukcja


Dzięki odłączanemu uchwytowi ta dyskretna i łatwo przenośna kamera znakomicie nadaje się do filmowania w sytuacjach wymagających taktu lub w ograniczonej przestrzeni. Jej lekka konstrukcja nie powoduje nadmiernego zmęczenia podczas dłuższego filmowania kamerą trzymaną w dłoni.
¹ Odpowiednik klatki 35 mm.
² Może być konieczne wybranie wyższych wartości ustawień jasności monitora.
³ Jednoczesny zapis nie jest dostępny w trybach nagrywania 1080/50P.
⁴ Format dźwięku Linear PCM jest dostępny tylko w trybie nagrywania AVCHD 28 Mb/s.
⁵ Przesyłanie plików na serwer FTP wymaga użycia bezprzewodowego punktu dostępu do Internetu.

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon XA35, jego cechach i możliwościach.

Full HD

Full HD

HD Video Lens

Obiektyw HD Video

Wide Angle Lens

Obiektyw szerokokątny

20x Optical Zoom

20-krotny zoom optyczny

Steady shots in every situation

Nieporuszone zdjęcia w każdej sytuacji

Steady shooting on the move

Stabilny obraz w ruchu

Superb low-light shooting

Znakomita praca w słabym świetle

DIGIC DV4

Procesor DIGIC — zaawansowane przetwarzanie

Wide DR Gamma

Rejestrowanie szczegółów w jasnych i ciemnych partiach obrazu

Highlight Priority

Priorytet na szczegóły w jasnych partiach obrazu

Interval rec

Kreatywne nagrania poklatkowe

WiFi Cert

Zdalna obsługa i łatwe udostępnianie przez Wi-Fi

8 Blade Circular Aperture

8-listkowa okrągła przysłona

AVCHD

Nagrywanie w formacie AVCHD (28 Mb/s)

MP435MBPS

Nagrywanie w formacie MP4 (35 Mb/s)

Professional Audio

Profesjonalny dźwięk

OLED

Ekran dotykowy LED (dioda organiczna) 8,8 cm

Dual SDXC card slots

Dwa gniazda kart SDXC

Instant Auto Focus

Szybki autofokus

CPN.jpeg

Witryna Canon Professional Network

Inspiracje, edukacja, informacje o produktach i aktualności zapewniają wsparcie fotografom i operatorom kamer, a także pasjonatom z całego świata, którzy korzystają ze sprzętu Canon.