XA30

Kompaktowa kamera XA30 z szerokim zakresem dynamicznym doskonale nadaje się do dyskretnego rejestrowania m.in. wiernie odwzorowanych, profesjonalnych materiałów audiowizualnych dla firm, filmów ślubnych i treści internetowych – szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych o wysokim kontraście.

Canon XA30

Korzyści

  • Obiektyw szerokokątny 26,8 mm¹ z przysłoną f/1,8–2,8, 20-krotnym zoomem, inteligentnym, 5-osiowym optycznym stabilizatorem obrazu i dynamicznym stabilizatorem obrazu
  • Matryca HD CMOS Pro 1/2,84 cala o zwiększonej czułości zapewnia większą efektywności pracy w słabym oświetleniu i niższy poziom szumów
  • Tryb szerokiego zakresu dynamicznego (600%) i tryb priorytetu jasnych partii obrazu² zachowują szczegóły w jasnych i ciemnych obszarach, zapewniając większą naturalność obrazu.
  • Nagrywanie w dwóch formatach: Full HD AVCHD (28 Mb/s) lub MP4 (35 Mb/s) na 2 kartach pamięci SD
  • Odłączany uchwyt z profesjonalnymi wejściami XLR i wbudowaną lampą IR
  • Ekran dotykowy OLED 8,77 cm (3,5 cala) zapewnia znakomitą rozdzielczość, kontrast i odwzorowanie kolorów
  • Wizjer elektroniczny z 1,56 mln punktów i odchyleniem 45° umożliwia uniwersalne filmowanie
  • Nagrywanie w przyspieszonym i zwolnionym tempie (od x2 do x1200) z nagrywaniem interwałowym w trybie MP4
  • Wbudowana dwupasmowa łączność Wi-Fi umożliwia zdalne sterowanie, przesyłanie/pobieranie plików i podgląd w przeglądarce
  • Obsługa funkcji GPS poprzez opcjonalne akcesorium

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon XA30

Szerokokątny obiektyw wideo HD firmy Canon z 20-krotnym zoomem


Niesamowity uniwersalny obiektyw szerokokątny 26,8 mm¹ kamery XA30 umożliwia rejestrowanie najwyższej jakości nagrań. 20-krotny zoom pozwala rejestrować wydarzenia z bliska, a dynamiczny optyczny stabilizator obrazu niweluje drgania w 5 osiach, dzięki czemu obraz jest bardzo stabilny. Maksymalny otwór względny wynoszący f/1,8, 8-listkowa przysłona i technologia EDM zapewniają atrakcyjny efekt bokeh.

Udoskonalona matryca HD CMOS Pro 1/2,84 cala


Nowo opracowana matryca Canon HD CMOS Pro ma efektywną liczbę pikseli rzędu 2,91 MP, co zapewnia doskonałą jakość obrazu Full HD. Zwiększona czułość i ulepszony stosunek sygnału do szumu zapewniają wyraźniejszy obraz z mniejszą ilością szumów, szczególnie w przypadku nagrywania materiału w słabym oświetleniu.

Elastyczność nowych ustawień obrazów


Dwie nowe opcje ustawień obrazu zapewnią jeszcze bardziej imponujące efekty. Tryb szerokiego zakresu dynamicznego zapewnia zakres rzędu 600%, a tym samym jasny obraz o wysokim kontraście z zachowaniem szczegółów w jasnych i ciemnych partiach, bez konieczności korekt w studiu. Tryb priorytetu jasnych partii obrazu odwzorowuje nagrania w bardziej naturalnych odcieniach, intensywniejszych barwach i z większą ilością szczegółów, zwłaszcza w obszarach o dużej jasności² – to idealne rozwiązanie do rejestrowania ujęć z jasnym niebem i powierzchniami odbijającymi światło.


Ekran dotykowy OLED 8,77 cm (3,5 cala) i przechylany elektroniczny wizjer


Mimo niewielkiego rozmiaru kamera XA30 umożliwia podgląd obrazu w wysokiej jakości. Łatwy w obsłudze ekran dotykowy OLED o rozdzielczości 1,23 mln punktów szybciej reaguje na polecenia użytkownika i zapewnia lepszą jakość, większy kontrast i lepsze odwzorowanie kolorów niż jego odpowiedniki LCD. Elektroniczny wizjer o przekątnej 0,61 cm (0,24 cala) i rozdzielczości 1,56 mln punktów można przechylać w zakresie 45°, aby ułatwić fotografowanie w różnych pozycjach.

Uniwersalne nagrywanie w dwóch formatach


Filmy w formacie AVCHD można nagrywać z szybkością do 28 Mb/s w rozdzielczości 1080/50P. Aby uzyskać najlepszą jakość, należy wybrać tryb nagrywania MP4, w przypadku którego maks. szybkość i rozdzielczość to odpowiednio 35 Mb/s i 1080/50P. Dwa gniazda kart SDXC/SDHC umożliwiają jednoczesny zapis³ wysokiej jakości plików HD i niższej jakości plików MP4, które można łatwiej przesłać. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba szybko dostarczyć nagrany materiał. W trybach MP4 można nagrywać w przyspieszonym i zwolnionym tempie z wykorzystaniem funkcji nagrywania interwałowego (od x2 do x1200).

Profesjonalny dźwięk


Kamera XA30 została wyposażona w zaawansowane funkcje regulacji dźwięku. Dwa złącza XLR umożliwiają podłączanie profesjonalnego sprzętu, a opcje nagrywania wysokiej jakości dźwięku w formacie Linear PCM i Dolby Digital stanowią standardowe wyposażenie⁴. Wbudowany mikrofon i gniazdo wejściowe 3,5 mm zapewniają dodatkowe możliwości wyboru i większą elastyczność.

Nagrywanie w podczerwieni


Kamery XA30 można używać bez problemu w nocy lub w słabym oświetleniu dzięki udoskonalonej czułości matrycy i jasnemu źródłu światła podczerwonego wbudowanemu w uchwyt – co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób filmujących dziką przyrodę.

Wbudowany moduł Wi-Fi, możliwość rozbudowy o moduł GPS


Nagrany materiał można przesyłać bezprzewodowo za pomocą telefonu lub tabletu z systemem iOS lub przez serwer FTP z szybkością do 150 Mb/s⁵. Kamerę można obsługiwać zdalnie za pomocą urządzenia z modułem Wi-Fi – bez konieczności korzystania z osobnych aplikacji. Opcjonalny moduł GPS umożliwia rejestrowania informacji o miejscu filmowania.

Niewielka, lekka konstrukcja


Dzięki odłączanemu uchwytowi ta dyskretna i łatwo przenośna kamera znakomicie nadaje się do filmowania w sytuacjach wymagających taktu lub w ograniczonej przestrzeni. Jej lekka konstrukcja nie powoduje nadmiernego zmęczenia podczas dłuższego filmowania kamerą trzymaną w dłoni.
¹ Odpowiednik klatki 35 mm.
² Może być konieczne wybranie wyższych wartości ustawień jasności monitora.
³ Jednoczesny zapis nie jest dostępny w trybach nagrywania 1080/50P.
⁴ Format dźwięku Linear PCM jest dostępny tylko w trybie nagrywania AVCHD 28 Mb/s.
⁵ Przesyłanie plików na serwer FTP wymaga użycia bezprzewodowego punktu dostępu do Internetu.

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon XA30, jego cechach i możliwościach.

Full HD

Full HD

HD Video Lens

Obiektyw HD Video

Wide Angle Lens

Obiektyw szerokokątny

20x Optical Zoom

20-krotny zoom optyczny

Steady shots in every situation

Nieporuszone zdjęcia w każdej sytuacji

Steady shooting on the move

Stabilny obraz w ruchu

Superb low-light shooting

Znakomita praca w słabym świetle

DIGIC DV4

Procesor DIGIC — zaawansowane przetwarzanie

Wide DR Gamma

Rejestrowanie szczegółów w jasnych i ciemnych partiach obrazu

Highlight Priority

Priorytet na szczegóły w jasnych partiach obrazu

Interval rec

Kreatywne nagrania poklatkowe

WiFi Cert

Zdalna obsługa i łatwe udostępnianie przez Wi-Fi

8 Blade Circular Aperture

8-listkowa okrągła przysłona

AVCHD

Nagrywanie w formacie AVCHD (28 Mb/s)

MP435MBPS

Nagrywanie w formacie MP4 (35 Mb/s)

Professional Audio

Profesjonalny dźwięk

OLED

Ekran dotykowy LED (dioda organiczna) 8,8 cm

Dual SDXC card slots

Dwa gniazda kart SDXC

Instant Auto Focus

Szybki autofokus

XA30 Oceny i recenzje

CPN.jpeg

Witryna Canon Professional Network

Inspiracje, edukacja, informacje o produktach i aktualności zapewniają wsparcie fotografom i operatorom kamer, a także pasjonatom z całego świata, którzy korzystają ze sprzętu Canon.