Canon RC-V100

RC-V100

Pilot zdalnego sterowania RC-V100 firmy Canon zapewnia użytkownikom kamer dużą swobodę pracy. Umożliwia on przewodowe sterowanie niemal wszystkimi funkcjami kamery, bez względu na to, czy znajdujemy się w studiu, plenerze czy miejscu dotychczas niedostępnym.n.

Korzyści

  • Zaawansowane przewodowe sterowanie funkcjami kamery
  • Intuicyjny układ dostosowany do potrzeb profesjonalistów
  • Specjalne pokrętła do regulacji zaawansowanych parametrów obrazu
  • Bezpośrednie sterowanie najważniejszymi funkcjami kamery, np. ostrością, przysłoną i wzmocnieniem¹
  • Dostęp do menu obsługi kamery w celu szybkiej regulacji dowolnego ustawienia
  • Podświetlane przyciski ułatwiają obsługę w słabym oświetleniu
  • Przyciski konfigurowane przez użytkownika pod kątem własnych potrzeb
  • Zgodność z profesjonalnymi kamerami wideo i kamerami filmowymi EOS firmy Canon
  • Doskonałe do pracy w plenerze i studiu
  • Szybsza komunikacja i zasięg do 100 m dzięki opcjonalnemu przewodowi Canon RR-100

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon RC-V100

Zaawansowany pilot zdalnego sterowania


Ten doskonały przewodowy pilot zdalnego sterowania do profesjonalnych kamer firmy Canon ułatwia podstawową i zaawansowaną regulację obrazu. Podłączenie do gniazda REMOTE A przy użyciu standardowego przewodu jack 3,5-2,5 mm (5 m) lub do gniazda REMOTE B (przy użyciu opcjonalnych 8-stykowych przewodów RR-10 i RR-100) umożliwia skuteczniejszą pracę i jednoczesną obsługę oraz zapewnia większy zasięg – odpowiednio do 10 i 100 m.

Zaawansowane sterowanie


Pilot RC-V100 łączy część zalet zaawansowanego pilota zdalnego sterowania i modułu sterowania kamerą (ang. CCU), które zazwyczaj dostępne są w studiach. Użytkownik może sterować niemal każdą regulowaną funkcją — od ostrości, przysłony i przybliżenia po opcje konfigurowane samodzielnie, np. zaprogramowane ustawienia niestandardowego obrazu, i specjalne regulacje obrazu, np. punkt przegięcia i nachylenie charakterystyki kompresji obrazu.

Więcej możliwości nagrywania, nowe perspektywy


W pewnych sytuacjach trzeba użyć pilota zdalnego sterowania kamerą: np. gdy kamera jest zamontowana na wysięgniku w celu nagrywania materiału z wysokości lub gdy konieczna jest szybka regulacja z uwagi na zmieniające się warunki. Możliwość zdalnego dostępu i sterowania pozwala pokonać te trudności podczas nagrywania. Profesjonalne kamery firmy Canon w połączeniu z pilotem RC-V100 stają się jeszcze bardziej wszechstronnymi narzędziami ułatwiającymi realizację artystycznego zamysłu twórców.

Intuicyjny układ ułatwiający sterowanie


Intuicyjny układ pilota ułatwia sterowanie najważniejszymi funkcjami kamery i parametrami obrazu, nawet w przypadku ograniczonej znajomości określonego modelu kamery. Urządzenie zostało starannie zaprojektowane, tak aby jego obsługa była przejrzysta i łatwa do przyswojenia. Najważniejsze funkcje są zgrupowane w trzech głównych sekcjach. Często używane parametry są ustawiane za pomocą pokręteł, co bardzo ułatwia zdalną precyzyjną regulację obrazu. Ponadto wszechstronność urządzenia zwiększają przyciski konfigurowane przez użytkownika.

Przejrzysta i prosta obsługa — zawsze i wszędzie


Aby ułatwić obsługę w słabym oświetleniu, przyciski są podświetlane, a wybieranie pozycji może być sygnalizowane dźwiękami.

Aktualizacje oprogramowania układowego


Aby zapewnić zgodność kamery z pilotem RC-V100, konieczna może być aktualizacja oprogramowania układowego. Jeśli gniazdo REMOTE B modułu RC-V100 jeszcze nie zostało uaktywnione, można to zrobić w ramach aktualizacji usługi przez port USB urządzenia.

¹ Sterowanie obiektywem nie jest możliwe w przypadku kamer filmowych EOS z mocowaniem PL i obiektywów ręcznych.

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon RC-V100, jego cechach i możliwościach.

CPN.jpeg

Witryna Canon Professional Network

Inspiracje, edukacja, informacje o produktach i aktualności zapewniają wsparcie fotografom i operatorom kamer, a także pasjonatom z całego świata, którzy korzystają ze sprzętu Canon.