COLORADO M

Pierwsze wrażenia użytkowników
Canon serii Colorado M

Colorado M – nasz najnowszy ploter roll-to-roll w technologii UVgel – miał właśnie swoją europejską premierę na targach FESPA 2023 w Monachium. A już za chwilę, razem z naszym Partnerem, firmą Smart LFP, ruszamy z nim w podniebne tournée po Polsce. Dowiedz się, co mówią o nim pierwsi użytkownicy i gdzie w najbliższych tygodniach będzie można go zobaczyć w akcji.

Colorado M oferuje możliwość dostosowywania prędkości zadruku i obsługi mediów. Pozwala też na wykorzystanie efektów specjalnych i białego atramentu. Podobnie jak poprzednie modele z serii Colorado, charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania i może być konfigurowany w zależności od potrzeb użytkowników. Tyle w teorii. A jak w praktyce? Posłuchajcie, co mówią o nim Ci, którzy mieli okazję go już przetestować.

Jedna z niewielu drukarek, które mogą obsłużyć tak szerokie spektrum zastosowań

FaberExposize z siedzibą w Amsterdamie, to jedna z pierwszych firm, które brały udział w testach beta plotera Canon serii Colorado M. Drukarnia ta produkuje między innymi na potrzeby handlu detalicznego, dekoracji wnętrz, organizacji wydarzeń czy zabudowy stoisk. Do realizacji zleceń, często wykorzystuje podłoża magnetyczne. Jak sprawdziło się Colorado M w przypadku tych zastosowań?

Canon serii Colorado M w Faber Exposize

Zobaczcie film, na którym Richard Meijer, kierownik produkcji w FaberExposize, dzieli się swoim doświadczeniem. Opowiada o zaletach druku białym atramentem, technologii FLXfinish+ oraz wykorzystaniu plotera do produkcji wydruków na podłożach magnetycznych.

Szybszy zwrot z inwestycji, dzięki modułowej konstrukcji

Z kolei Eric Zimmermann z Keypoint Intelligence w swojej recenzji podkreśla ogromne możliwości w zakresie konfiguracji nowej serii. Prędkość urządzenia oraz jego możliwości produkcyjne mogą być dostosowywane w zależności od aktualnych potrzeb drukarni:

* M3 Base – Podstawowy model to opcja z atramentem CMYK w butelkach o pojemności 700 ml, pozwalający na druk z połyskującym wykończeniem.
* M3 Pro – Moduł M3 Pro został wzbogacony dodatkowo o technologię FLXFinish+, która pozwala na uzyskanie matowego, błyszczącego lub mieszanego (matowo-błyszczącego) wykończenia druku bez wykorzystania dodatkowych lakierów. To także możliwość druku 2-stronnego i druku dodatkowej rolki.
* M5 Pro – W tej opcji otrzymujesz wszystkie funkcjonalności zaszyte w serii M3 Pro, a dodatkowo możesz korzystać z atramentu o pojemności 750 lub 1000 ml, a także lepszych parametrów w zakresie prędkości.
* Opcja białego atramentu – Wszystkie plotery Colorado serii M mogą być w dowolnym momencie podniesione do wersji z białym atramentem („W”), co pozwala na dużą elastyczność.

Zimmermann zwraca uwagę, że białe wydruki na ploterach Colorado M są produkowane 2-3 razy szybciej niż na urządzeniach konkurencji, a przy tym do ich produkcji urządzenie zużywa 50-70% mniej atramentu!

- Linia ploterów Canon Colorado znana jest ze swojej wysokiej produktywności dla dostawców usług druku z wolumenem drukarskim od 1,115 do 1,486m2 miesięcznie. Wprowadzenie serii M może tylko umocnić jej pozycję – dodaje ekspert Keypoint Intelligence.

Przekonaj się sam!

Zapraszamy na AirShow & White UVgel

Co by jednak nie mówili inni, najlepiej zobaczyć to samemu. Dlatego już 29 maja razem ze Smart LFP startujemy z serią pokazów lotniczych połączonych z prezentacją Colorado M.

Wydarzenie odbędzie się w pięciu lokalizacjach:

* 29-30 maja w Olsztynie,
* 1-2 czerwca w Toruniu,
* 5-6 czerwca w Warszawie
* 14 czerwca w Krakowie
* 16 czerwca we Wrocławiu.

W programie (między innymi) pokazy druku na ploterze Canon Colorado M, prelekcje na temat technologii UVgel. Będzie można wziąć też udział w indywidualnych rozmowach handlowo-biznesowych, a dla chętnych dostępne będą atrakcje lotnicze. W trakcie eventu będzie można również skonfigurować zdalnie podstawową wersję modelu plotera Canon Colorado, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc na każde spotkanie jest limitowana. Aby wziąć udział w premierze nowego modelu plotera Canon z serii Colorado M, zachęcamy do rejestracji pod linkiem.

Dołącz do ponad 1000 firm z branży druku, które subskrybują nasze treści i czerpią inspirację do rozwoju swojej firmy.

Zobacz również

  • Canon Seria Colorado M

    W pełni modułowa drukarka UVgel do druku grafiki wielkoformatowej na nośniku z rolki.

  • Colorado UV

    Witaj w innowacyjnym świecie technologii UV Gel

  • FLXfinish+.

    Efekt druku wybiórczego, wykończenie matowe i błyszczące, w jednym przebiegu