Dlaczego warto automatyzować druk i pracę w drukarni?
Automatyzacja pozwala osiągnąć wiele korzyści, zarówno na poziomie produkcji, jak i całej organizacji:
KORZYŚCI NA POZIOMIE PROCESU PRODUKCYJNEGO
- Ograniczenie błędów popełnianych przez człowieka – i to bez względu na to, jak dobrze wykwalifikowanych ludzi masz na pokładzie. Błędy zdarzają się każdemu. Wprowadzenie automatyzacji zdejmuje duży ciężar odpowiedzialności z operatora, na którego pracę może mieć wpływ dyspozycja danego dnia, presja czasu, przejęcie poprzedniej zmiany. Ma to również przełożenie na mniejszą liczbę prac, które lądują w koszu, a więc na ograniczenie marnotrawstwa.
Nawet jeśli nie uda się od razu uniknąć błędów, to w ułożonym procesie łatwiej je namierzyć i szybciej wdrożyć optymalizację.
- Wyeliminowanie powtarzalnych zadań – kalibracja, przygotowanie pliku produkcyjnego z impozycją (OV), konwersja plików, optymalizacja zużycia atramentów – to wszystko może robić automat przy pełnej kontroli ze strony człowieka. Taka organizacja pracy to nie tylko wygoda, zdjęcie z głowy rutynowych czynności, ale także dodatkowy czas, który może procentować zwiększeniem mocy produkcyjnych.
NA POZIOMIE ZARZĄDZANIA ORGANIZACJĄ
W zależności od tego, do którego miejsca w organizacji przystawilibyśmy ucho, moglibyśmy wymienić cały szereg pozytywów, związanych z poprawą jakości zarządzania w danym obszarze. Ale dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na dwa absolutnie fundamentalne aspekty, które odnoszą się do prowadzenia biznesu jako całości. Są to kontrola i przewidywalność.
Powiedzmy sobie szczerze, do pewnego poziomu jesteś w stanie zarządzać swoją firmą na poziomie Excela (wybaczcie uproszczenie – takie przejaskrawienie pozwala uchwycić istotę rzeczy). Ale działając w ten sposób, prędzej czy później, staniesz pod ścianą. Będziesz chciał rozwijać swój biznes, a nie będziesz mógł pójść dalej. I to nie ze względu na to, że ogranicza Cię technologia, którą wykorzystujesz na produkcji, tylko ze względu na ograniczenia organizacyjne – brak pełnej kontroli nad stanami magazynowymi czy harmonogramem.
Firmy, z którymi prowadzimy rozmowy zauważają, że inwestycja w automatyzację to prosta droga do ograniczenia kosztów prowadzenia działalności. I znów możemy nawiązać do tego, co powiedzieliśmy 2 akapity wyżej: dzięki automatyzacji dane do zarządzania biznesem można pozyskiwać na bieżąco, zarówno na poziomie konkretnych projektów, jak i pojedynczych zamówień, co daje pełną kontrolę nad bilansem zysków i strat.