Promocja ProVideo
alt text goes here

CANON I BMW ŁĄCZĄ POTĘGĘ SZTUKI I NOWYCH TECHNOLOGII

Projekt "BMW Art Club. Przyszłość to sztuka"

Bezprecedensowe wydarzenie projekcyjne:
6 projektorów, 15 – metrowy obraz. Canon Polska partnerem technologicznym unikalnego projektu muzyczno-wizualnego.

Czy nowoczesne technologie projekcyjne mogą przekraczać niemożliwe i ożywiać przestrzeń największych sal koncertowych w Polsce? Co może powstać z połączenia instalacji wideo, muzyki i fotografii, gdy siły połączą wybitni muzycy i artyści wizualni?

W projekcie „BMW Art Club. Przyszłość to sztuka”, łączącym technologię i sztukę po raz pierwszy na tak wielką skalę w Polsce wykorzystano nowoczesne projektory instalacyjne Canon z technologią LCoS. Wizualna część projektu zakłada projekcję połączonego obrazu z aż sześciu urządzeń instalacyjnych Canon XEED (każdy o rozdzielczości WUXG 1920x1200), które dzięki technologii łączenia obrazu Edge Blending (dokładność do 0,1 piksela) stworzą panoramiczny obraz o szerokości 15 metrów. Autorem prezentowanej w NOSPR wideoinstalacji jest Witek Orski, jeden z twórców warszawskiej galerii fotografii „Czułość”.

O PROJEKCIE

"Technologicznie największym wyzwaniem było scalenie obrazu z aż 15 urządzeń. Dzięki najwyższej rozdzielczość 4K i technologii LCoS, wyświetlany obraz zapewnia niespotykane doświadczenia wizualne. Pionierska technologia Canon LCoS, która zmniejsza odległości między pikselami, generuje obraz o jakości zbliżonej do telewizorów LCD, oglądany nawet z najbliższej odległości"
Łukasz Gąsior  - Sales Manager, Canon Poland

„Moja realizacja jest próbą wejścia w dialog z odgrywanymi kompozycjami, uchwycenia możliwych punktów stycznych pomiędzy muzyką  a obrazem. Poddawane cyfrowym przetworzeniom obrazy ukazują motywy zaczerpnięte z krajobrazu, który współcześnie sam jest efektem postprodukcji i retuszu”.
Witek Orski

"Efektem spotkania muzyki, sztuki i nowych technologii jest projekt, który śmiało patrzy w przyszłość"
Michał Suchora, kurator projektu wizualnego

Wydarzenie „BMW Art Club. Przyszłość to sztuka” odbędzie się w tym roku dwukrotnie: 27 października o godz. 19:30 w sali koncertowej NOSPR w Katowicach oraz 9 grudnia o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie

Polityka prywatności
  • Najszybciej jak to możliwe
  • 10:00 - 11:00
  • 11:00 - 12:00
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • 16:00 - 17:00
  • +48

Zostaw nam swoją wiadomość. To pomoże nam lepiej przygotować się do rozmowy.

Dziękujemy

Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie

[TIME]

Do usłyszenia

Przepraszamy

Błąd