USŁUGI DRUKU I WYKAŃCZANIA WYDRUKÓW

Trudne zlecenia to dla nas codzienność

Canon w firmie Dangraf


Cel

Zwiększenie portfolio usług i kompleksowa obsługa najbardziej wymagających zleceń poligraficzno-reklamowych.

Wyzwania

• Obsługa aplikacji CAD/GIS
• Zwiększenie szybkości produkcji
• Utrzymanie powtarzalności kolorystycznej wydruków
• Optymalizacja kosztów druku
• Poszerzenie oferty firmowej

Efekty

Skrócenie czasu realizacji zleceń o 50-60 proc. przy zachowaniu powtarzalności kolorystycznej i wysokiej jakości.

Korzyści

• Zwiększenie wydajności
• Usprawnienie procesów produkcyjnych
• Podniesienie jakości wydruków

Obejrzyj wideo

Zobacz jak Dangraf umacnia pozycję lidera w regionie, dzięki przemyślanym inwestycjom
w urządzenia cyfrowego druku Canon.

Obejrzyj film

Położony w centralnej Polsce Kalisz jest równie atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu, co zdecydowanie większe i konkurencyjne aglomeracje jak Poznań, Łódź czy Warszawa. Wystarczy tylko wykazać się proaktywnym podejściem do klientów, które będzie stanowić impuls do nieustannej aktualizacji swojego parku maszynowego – tak, aby sprostać ich wymaganiom. Dokładnie tak dzieje się w kaliskiej drukarni Dangraf. 

Firma powstała przed dwudziestoma laty. Dziś jej najmocniejszymi obszarami działania są druk cyfrowy oraz druk offsetowy arkuszowy. Dzięki mocno rozbudowanemu parkowi maszyn Dangraf jest liderem w regionie, a jego kontrahentami są nie tylko klienci z Polski, ale także z zagranicy. Wśród klientów firmy są międzynarodowe marki z branży modowej czy retail. 

W halach produkcyjnych, obok urządzeń drukujących, znajdziemy także szeroką paletę urządzeń do finishingu (tygle, foliarki etc.), które sprawnie i szybko pozwalają wykonać dodatkowe czynności uszlachetniające. To pozwala na kompleksową realizację nawet najbardziej wymagających zleceń. Mimo tego zarząd firmy nie spoczywa na laurach. Wciąż planuje i realizuje nowe inwestycje, które mają pomóc w spełnianiu ciągle rosnących oczekiwań klientów. 

„Każdego dnia wykonujemy bardzo skomplikowane zlecenia. Począwszy od trudnych podłoży, na których drukujemy, czyli na bardzo sztywnych i grubych kartonach uszlachetnionych w postaci folii czy też hot-stampingu, po wydawnictwa w postaci książek, na które zlecenia mamy głównie od zagranicznych klientów. Cały czas zmierzamy do tego, aby być najlepszym dostawcą usług druku na rynku” – chwali się Adam Chojnacki, grafik i manager w firmie Dangraf.Naszą dewizą jest poszukiwanie coraz to nowszych urządzeń. Cały czas zmierzamy do tego, aby być najlepszym dostawcą usług druku na rynku.

Adam Chojnacki, Grafik i Manager, Dangraf

Rozwiązania od Canon

Rozbudowując w ostatnim czasie park maszynowy, firma zdecydowała się także na pokaźny ekosystem urządzeń do druku cyfrowego Canon. „Nasza przygoda z Canon rozpoczęła się jakieś 10 lat temu. Była to decyzja szefa, bazująca na bardzo wysokiej jakości oferowanych wydruków oraz bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych i serwisowych” – mówi Adam Chojnacki. „Do dyspozycji mamy dwie dobrze i bardzo szybko drukujące maszyny imagePRESS C8000VP, które pozwalają nam w jednym czasie wykonać to samo zadanie, skracając czas realizacji o 50-60 proc. Dodatkowo posiadamy jeszcze mniejszą maszynę wspomagającą – imagePRESS C700 – oraz monochromatyczny system druku Océ varioPRINT 110, który także bardzo szybko drukuje książki”. „Jak widać posiadamy wiele urządzeń firmy Canon. Natomiast całościowa obsługa firmy jest na najwyższym poziomie, a reakcje serwisantów na jakiekolwiek usterki - bardzo szybkie. Jeśli chodzi o wszelkie materiały eksploatacyjne – czy to do dużego formatu, czy też do druku cyfrowego – nie ma żadnych kłopotów, jeśli chodzi o logistykę czy termin dostawy. Do tego obsługują nas fajni ludzie, a to również jest duży plus. Z serwisantami możemy np. dokonywać ustaleń telefonicznych” – uzupełnia Adam Chojnacki.

Wdrożenie rozwiązań Canon w firmie Dangraf

Świat cyfrowych wydruków

imagePRESS C8000VP to świetne urządzenie do kolorowego druku cyfrowego, które drukuje z szybkością do 80 stron na minutę, nawet w przypadku wymagających nośników. Pozwala ono na zoptymalizowanie wydajności druku w kolorze, dzięki obsłudze szerokiej gamy kontrolerów RIP i profesjonalnych opcji wykańczania. A do tego gwarantuje stałą, wyjątkowa jakość koloru od pierwszego do ostatniego wydruku. 

„Na dzień dzisiejszy nie zanotowaliśmy żadnych poważnych usterek, jeśli chodzi o maszyny imagePRESS C8000VP. Jedna z nich ma na liczniku ok. 430 000 odbitek, druga nieco mniej, ze względu na to, że były one zamontowane w pewnym odstępnie czasowym” – komentuje Adam Chojnacki.Całościowa obsługa firmy jest na najwyższym poziomie, a reakcje serwisantów na jakiekolwiek usterki - bardzo szybkie.

Adam Chojnacki

Na płasko

Dangraf posiada także płaski ploter Océ Arizona 460 XT. I to w dość nietypowej – jak na polskie warunki – konfiguracji, bo z podwójnym stołem. Maszyna posiada sześć głowic drukujących, cztery kolorowe oraz dwie białe. Jak wspomina Chojnacki, pierwotnie w jednej z głowic obecnie wykorzystywanych do druku w bieli, znajdował się lakier. Jednak ze względu na niewielkie wykorzystanie go w realizacji zleceń, postanowiono zastąpić go białym tuszem, co przyspieszyło realizację wydruków realizowanych przez firmę. 

„Zdecydowaliśmy się na ten model, gdyż potrzebowaliśmy urządzenia, które będzie drukowało w sposób stabilny, z dużą powtarzalnością koloru i w bezkompromisowej jakości. Na dzień dzisiejszy drukujemy sporo obrazów na szkle. Jest to bardzo mocno rozwijająca się gałąź rynku poligraficznego w Polsce. Maszyna ma do tego bardzo niskie koszty eksploatacji, co pozwala nam być konkurencyjnymi na rynku. 

Do tego zamówienie modelu w bogatszej konfiguracji – z podwójnym stołem – także nie było żadnym problemem. Maszyna była u nas w ciągu 2-3 miesięcy od rozpoczęcia rozmów z Canon” – mówi Adam Chojnacki. 

Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom paleta możliwości firmy jest naprawdę bardzo szeroka. Obejmuje zarówno monochromatyczny, jak i wielokolorowy druk cyfrowy, druk wielkoformatowy, sitodruk oraz druk offsetowy wielokolorowy. To sprawia, że wciąż rośnie także lista klientów, którzy korzystają z usług Dangraf. A to napędza biznesowy sukces nieustannie od 20 lat.

Wdrożenie rozwiązań Canon w firmie Dangraf

   

Przekonaj się, jak nasze usługi cyfrowego druku mogą rozwinąć Twoją firmę

Porozmawiaj z naszym zespołem

-->