najlepszefoto.pl case study

Opis wdrożenia Canon DreamLabo 5000 w najlepszefoto.pl

Założona w 2007 r. drukarnia najlepszefoto.pl to obecnie jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ośrodków druku fotografii artystycznej w Europie. Jej park technologiczny liczy kilkadziesiąt profesjonalnych urządzeń druku, rozwiązań do wykończenia oraz oprawy albumów fotograficznych i fotoksiążek. W lipcu 2016 r. właściciele najlepszefoto.pl rozszerzyli park maszynowy o dwie najnowsze maszyny Canon DreamLabo 5000 – produkcyjne atramentowe drukarki fotograficzne drukujące z prędkością 2400 obrazów/godzinę. To pierwsze profesjonalne urządzenia produkcyjne do druku fotografii Canon, będące alternatywą dla tradycyjnej technologii druku halogenosrebrowego.

Z pasji do fotografii

Niemal od początku istnienia firmy, najlepszefoto.pl silnie stawiało na rozwój produkcji personalizowanych produktów dla profesjonalnych fotografów z różnych branż. Fotografów, dla których najwyższej jakości fotoksiążki oraz innowacyjne zastosowania druku są kluczowym elementem biznesowej działalności i twórczego rozwoju. Kluczowymi partnerami firmy są przede wszystkim fotografowie studyjni, podróżniczy oraz profesjonaliści specjalizujący się w fotografii okazjonalnej (ślubnej, komunijnej, dziecięcej, noworodkowej). To niezwykle wymagająca grupa użytkowników, którzy, wobec ogromnej konkurencji na rynku, oczekują od partnera technologicznego produktów nie tylko najwyższej jakości kolorystycznej, ale też odznaczających się wyjątkową trwałością – fotografii, które zachowają wspomnienia na długie lata. Jak zatem wyróżnić się na tym trudnym rynku i dostosować swój produkt do oczekiwań wymagającego klienta? Wydaje się, że najlepszefoto.pl znalazło na to odpowiedź.

„Zdajemy sobie sprawę, że i my i nasi klienci funkcjonujemy na bardzo konkurencyjnym rynku” – przyznaje Paweł Stanio, Dyrektor najlepszefoto.pl. – „Z jednej strony musimy stale udoskonalać nasze technologie druku o nowe rozwiązania, z drugiej – nasi klienci oczekują, że produkty i usługi najlepszefoto.pl będą na tyle powtarzalne jakościowo, że zarówno fotograf, jak i para młoda w całym procesie produkcyjnym będą mogli skupić się wyłącznie na efekcie końcowym, czyli wspaniałych fotografiach w wyjątkowej oprawie” – dodaje Stanio.

Rozwój poprzez technologię

W przeciwieństwie do urządzeń drukujących w technologii „srebrowej”, DreamLabo 5000 ma możliwość drukowania odbitek dwustronnie, co w przypadku fotoksiążek i fotoalbumów znacząco wpływa na wydajność masowej produkcji i daje większe możliwości projektowania zupełnie nowych produktów. Najwyższy poziom precyzji drukowania z bardzo dużą szybkością i bez szkodliwych chemikaliów sprawia, że maszyna doskonale sprawdza się w bardzo wymagających środowiskach produkcyjnych. – „Maszyny po każdym wydruku kalibrują się automatycznie. Operator nie musi pilnować, czy pojedynczy wydruk wyszedł na pewno tak, jak na projekcie – maszyna po prostu wykonuje tę czynność samodzielnie” – przyznaje Jaromir Bartman, Kierownik drukarni najlepszefoto.pl. 

Rozszerzona gama kolorów i bardziej płynna gradacja to zasługa siedmiu atramentów barwnikowych i technologii siedmiu głowic drukujących typu FINE. Atramenty barwnikowe zapewniają dodatkową płynność odcieni na zdjęciach, wierne odwzorowanie kolorów i naturalne odcienie skóry, a dzięki dodatkowemu szaremu atramentowi, czarno-białe zdjęcia mają naturalniejszy wygląd. Przedstawiciele najlepszefoto.pl zgodnie wskazują, że czerń uzyskiwana na dedykowanych papierach Canon do produkcji fotoalbumów jest nieporównywalnie głębsza z jakąkolwiek dostępną technologią na rynku. – „Tańsze drukowanie na przypadkowych nośnikach zawsze niesie za sobą spadek jakości produktu końcowego, dlatego chcąc oferować najlepszy produkt, chcemy wykorzystywać maksymalnie możliwości urządzenia oraz dedykowane media najwyższej jakości. Nasi klienci to doceniają” – podsumowuje Bartman.

"Inwestycja w DreamLabo 5000 pozwoliła nam rozszerzyć zakres działalności o nowe produkty. Poza drukiem fotoalbumów na twardych przekładkach możemy produkować fotoksiążki na bardzo cienkich papierach – błyszczącym, matowym i satynowym"

Piotr Leszczyński, Szef najlepszefoto.pl

„Dzięki temu możemy tworzyć fotoksiążki o najwyższej obecnie dostępnej jakości na rynku, szczególnie jeśli chodzi o druk błyszczący, który jest bardzo kontrastowy i imituje efekt trójwymiarowości” – dodaje Leszczyński.

„Od lat inwestujemy w bezkompromisowy rozwój technologiczny firmy i dlatego zainwestowaliśmy w aż dwie maszyny Canon DreamLabo 5000” – przyznaje Paweł Stanio. – „Wszystko po to, aby w każdej sytuacji móc obsłużyć duży wolumen i żeby w razie jednodniowego przestoju technologicznego, druga maszyna mogła realizować produkcję. Chodzi o bezpieczeństwo i komfort naszych partnerów, aby fotograf miał pewność, że zamówiony u nas produkt będzie dostarczony na czas”.

najlepszefoto.pl case study

Case study - najlepszefoto.pl - Canon Polska.

Obejrzyj film

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Kontakt

Polityka prywatności
  • Najszybciej jak to możliwe
  • 10:00 - 11:00
  • 11:00 - 12:00
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • 16:00 - 17:00
  • +48

Zostaw nam swoją wiadomość. To pomoże nam lepiej przygotować się do rozmowy.

Dziękujemy

Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie

[TIME]

Do usłyszenia

Przepraszamy

Błąd