DRUK NA SZKLE I LUSTRACH – PLOTER UV ARIZONA

Jedynym ograniczeniem
jest wyobraźnia

Eleganckie i niebanalne wydruki na szkle – to pomysł na rozwój firmy Inter-Glass z Kraśnika.

Wykorzystanie druku w aranżacji wnętrz stale rośnie. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Inter-Glass z Kraśnika - jeden z liderów polskiej branży szklarskiej - zakupiła wielkoformatowy ploter Arizona od Canon. Tym samym ofertę producenta poszerzyły eleganckie projekty szkła zdobionego wysokojakościowym drukiem UV.

Eleganckie i niebanalne wydruki na szkle – to pomysł na rozwój firmy Inter-Glass z Kraśnika. Aby dotrzeć do nowych klientów, przedsiębiorstwo zakupiło wielkoformatowy ploter Arizona od Canon. Jak sprawdza się urządzenie w pracy z tak nietypowym podłożem jak szkło?Lider w branży szklarskiej

Obróbka szkła to skomplikowany i wieloetapowy proces. Zanim do naszych domów dotrze nowe lustro czy elegancka przeszklona komoda, szklane elementy wymagają długiej pracy z wykorzystaniem różnorodnych maszyn. Szlifierki, fazowarki, krawędziarki, wyrzynarki, specjalistyczne wiertarki oraz piece hartownicze - wszystko to jest niezbędne do osiągnięcia zadowalającego efektu końcowego.

Od 1999 roku huk takich maszyn nie cichnie w hali przy ulicy Kolejowej w Kraśniku. To tam mieści się Inter-Glass - jedna z bardziej istotnych firm branży przetwórstwa szkła w Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wysokiej jakości produktów, z wyrobów kraśnickiego producenta korzystają klienci z całej Europy. Właściciele od początku stawiają na wysoką jakość produktów i produkcji - w hali Inter-Glass wykwalifikowani specjaliści pracują na najnowocześniejszych maszynach renomowanych dostawców.

- Jesteśmy niewielką firmą, ale dzięki dobrej jakości produktów udało nam się osiągnąć sporą rozpoznawalność na polskim i europejskim rynku - mówi Joanna Sałatka, przedstawicielka firmy. I dodaje, że obecnie spora część produkcji firmy trafia do fabryk mebli w Niemczech.

Istotna dla właścicieli Inter-Glass jest także dbałość o środowisko naturalne. Wiosną 2020 roku w firmie wdrożono nowoczesną instalację oczyszczającą obieg wodny, dzięki czemu znacząco zmniejszono wykorzystanie wody i energii elektrycznej.

Druk na szkle w Inter-Glass

Szkło – niecodzienne podłoże dla plotera

Jednak rozwój przedsiębiorstwa to nie tylko na doskonalenie wyrobów i zwiększanie produkcji. Równie ważne okazuje się poszukiwanie nowych rynków zbytu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz częściej dopytujących o możliwość wykonania nadruku na szkle, właściciele zdecydowali się na zakup plotera wielkoformatowego Arizona 1360 GT od Canon.

- Zwróciliśmy uwagę na ofertę Canon głównie ze względu na powtarzające się korzystne opinie o jakości produktów - wspomina Joanna Sałatka. - Dziś, po kilku miesiącach od instalacji plotera w naszej hali, mogę powiedzieć, że nie jesteśmy zawiedzeni. Przygotowywane projekty charakteryzują się wysoką trwałością, a sam proces wydruku trwa zazwyczaj kilka, kilkanaście minut - przekonuje.

Plotery Arizona umożliwiają pracę z wieloma rodzajami sztywnych podłoży, takimi jak płyty drewniane, plastik, sklejki czy laminaty. W firmie Inter-Glass urządzenie ma szansę sprawdzić się w pracy ze stosunkowo rzadko wykorzystywanym podłożem. Szkło różnej grubości, o różnej fakturze powierzchni i różnorakich wykończeniach - to materiał, z którym musi sobie poradzić wykorzystywany w Kraśniku ploter. Szczególnym wyzwaniem jest dla niego druk na powierzchni luster.

Jak podkreśla producent, model 1360 GT to już kolejna generacja ploterów Arizona, dostępnych w sprzedaży od 2007 roku. Trzynaście lat rynkowego doświadczenia pozwoliło dopracować serię do perfekcji. Efekty widzimy dziś w Kraśniku: Arizona 1360 GT to jeden z nielicznych dostępnych na rynku ploterów płaskich, które są w stanie pracować z powierzchnią odbijającą światło.

Druk na szkle w Inter-Glass

Prostota i bezawaryjność

Właścicielom firmy zależało na tym, aby zakupione urządzenie oferowało wysoką jakość i trwałość wydruku. Ważna była wszechstronność, prostota obsługi, brak konieczności skomplikowanej rekonfiguracji plotera po każdym wydruku, a przede wszystkim bezawaryjność. Dziś można powiedzieć, że wszystkie te wymagania zostały spełnione.

- Posiadam wieloletnie doświadczenie w obsłudze ploterów Arizona, także starszego typu. Przez cały czas mojej pracy nie zdarzył się ani jeden przestój spowodowany awarią urządzenia - mówi Krzysztof Chmiel, operator Arizony. I podkreśla, że sam proces wydruku trwa zaledwie chwilę, niezależnie od wielkości i rodzaju podłoża: - Pewnego razu drukowaliśmy spektakularny widok nocnej Ziemi widzianej z Księżyca. Choć tafla szkła miała wielkość 2x3 metry, wydruk projektu wraz z przygotowaniem zajął nie więcej niż pół godziny.

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia

Druk na szkle to nowość w ofercie firmy. Właściciele Inter-Glass liczą, że liczba zamówień będzie wzrastać w najbliższych miesiącach. Sprzyja temu rynkowa koniunktura i uniwersalność wydruków do aranżacji wnętrz. Projekty tego typu wykorzystywane są zarówno przez klientów indywidualnych do ozdoby kuchni, łazienek czy sypialni, jak i przez firmy – szkło z nadrukiem to doskonały pomysł na urozmaicenie wnętrza sklepu, kawiarni czy biura.

Także przedstawiciele Canon Polska podkreślają, że właściciele Inter-Glass wybrali dobry moment na wdrożenie wielkoformatowego plotera. Jak przewidują, w najbliższych latach czeka nas dynamiczny rozwój branży Interior Décor. Wykorzystaniu druku w wystroju wnętrz sprzyjają bowiem nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Coraz popularniejsze stają się naprawdę nietypowe aplikacje drukarskie: od wypukłego druku warstwowego po projekty przykryte taflą lodu. Tak naprawdę to ludzka wyobraźnia stanowi dziś jedyne ograniczenie. Jakie pomysły podsunie w przypadku wydruku na szkle?

Dowiedz się, jak możemy pomóc Twojej firmie wyróżnić się na tle konkurencji

napisz: wielkoformatowe@canon.pl lub zadzwoń: +48 510 023 318

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zobacz również

-->