CASE STUDY

Od rzutu elewacji po kolorowe wizualizacje, czyli idealny ploter dla architekta

POBIERZ CASE STUDY

Idealny ploter dla architekta

Druk to niezwykle istotna część pracy każdego biura architektonicznego. Dlatego ważne jest, aby urządzenia do druku wielkoformatowej dokumentacji architektonicznej były szybkie, proste w obsłudze i bezpieczne. Jak dowodzi doświadczenie gdyńskiego biura Arch-Deco, te wymogi idealnie spełnia nowoczesny ploter imagePROGRAF TX-3000 produkcji Canon.


Arch-Deco działa na polskim rynku architektonicznym już od ponad 30 lat. Firma została założona w 1989 r. przez Zbigniewa Reszkę i Michała Baryżewskiego. Dziś zespół Arch-Deco jest spory, bo tworzy go ponad 40 wykwalifikowanych architektów. Wśród realizowanych przez firmę projektów znajdują się zarówno osiedla mieszkaniowe, jak i obiekty biurowe, przemysłowe, a także użyteczności publicznej, w tym m.in. Gdyńskie Centrum Filmowe o charakterystycznej, rozpoznawalnej bryle z wciętym parterem.

Aby realizować tego typu konstrukcje, architekci z gdyńskiego biura potrzebowali szybkiego, intuicyjnego i wydajnego rozwiązania do druku dokumentacji projektowej. Koncepcje, kolorowe wizualizacje, czarno-białe rzuty, projekty i rysunki elewacji, w różnych wielkoformatowych rozmiarach – od marca 2021 roku wszystko to dla Arch-Deco drukuje ploter imagePROGRAF TX-3000 produkcji Canon.

- To czytelne, proste w obsłudze urządzenie. Zależało mi na tym, żeby żaden z naszych pracowników nie miał problemu z jego obsługą – mówi Zbigniew Reszka, właściciel Arch-Deco. I podkreśla, że w jego biurze codziennie przewija się kilkudziesięciu projektantów, pracujących jednocześnie nad wieloma projektami naraz. Co istotne, dzięki intuicyjnej obsłudze oraz pakietowi sterowników zoptymalizowanych pod kątem wykorzystania przez architektów (m.in. pod kątem obsługi dokumentów AutoCAD z programu Autodesk), TX-3000 był gotowy do druku już w kilka minut po instalacji.To czytelne, proste w obsłudze urządzenie. Zależało mi na tym, żeby żaden z naszych pracowników nie miał problemu z jego obsługą.

Zbigniew Reszka, właściciel Arch-Deco
iPF TX-3000 w pracowni architektonicznej

Liczy się wydajność i forma

Praca gdyńskich projektantów dziś jest o tyle łatwiejsza, że to dwurolkowe urządzenie pozwala im wygodniej dobrać rolkę odpowiednią do formatu wydruku. Co więcej, 36-calowy ploter charakteryzuje się wyjątkowo dużą prędkością drukowania (do 2,6 strony w formacie A1 na minutę), niskim kosztem eksploatacji oraz uproszczoną konserwacją. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego atramentu LUCIA TD, drukarka gwarantuje doskonałe odwzorowanie detali oraz - co szczególnie istotne w pracy na budowie - dużą odporność wydruków na warunki pogodowe.

W tak nowoczesnej firmie jak Arch-Deco, pracującej nad dużymi projektami, niezwykle istotne jest cyberbezpieczeństwo. Dlatego imagePROGRAF TX-3000 wyposażono w najnowocześniejsze zabezpieczenia, pomagające zapobiegać atakom cyfrowym. To między innymi pełna kontrola nad uprawnieniami użytkowników i dostępem do urządzenia, szyfrowanie dysku i transmisji danych, a także opcja bezpiecznego usuwania zawartości dysku.

Ale właściciel Arch-Deco brał pod uwagę nie tylko osiągi urządzenia. Podobnie jak na deskach kreślarskich, także w gdyńskim biurze nie ma miejsca na przypadkowe, niepasujące do całości elementy. Przestrzeń, w jakiej pracują architekci, świadczy o ich podejściu do formy. Każdy detal – nawet urządzenia użytkowe - musi zatem być odpowiednio dobrany wizualnie. Dlatego podczas wyboru urządzenia do wydruku dokumentacji architektonicznej właściciel stawiał również na wygląd.

- To drukarka o przepięknym designie. Spodobała mi się prostota jego formy i stosunkowo niewielkie rozmiary maszyny – komentuje Zbigniew Reszka.

Gra na jednym polu

imagePROGRAF TX-3000 w biurze Arch-Deco zastąpił starszy ploter jednorolkowy, także produkcji Canon. Zbigniew Reszka, zapytany o przyczyny zmiany, odpowiada krótko: - Świat idzie do przodu. Nowe technologie to lepsze osiągi.

Pracownia pozostaje jednak wierna marce Canon. Powody? - Profesjonalizm sprzętu. Nie da się ukryć, że Canon to lider na rynku, co widać przede wszystkim w jakości urządzeń. Niejednokrotnie przy nakładających się wydaniach kilku projektów obciążenie sprzętu jest na najwyższym poziomie i w kluczowym momencie urządzenie Canon nigdy nas nie zawiodło. Jesteśmy także zadowoleni z serwisu i obsługi handlowej.

No i jest też wymiar emocjonalny. Zbigniew Reszka to zapalony golfista, a marka Canon niejednokrotnie angażowała się w rozwój polskiego golfa. Jedno jest pewne - na polu biznesu Arch-Deco i Canon grają wspólnie. Do jednego dołka.

POBIERZ CASE STUDY

Korzystaj z naszych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy

Zobacz również

Polityka prywatności
  • Najszybciej jak to możliwe
  • 10:00 - 11:00
  • 11:00 - 12:00
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • 16:00 - 17:00
  • +48

Zostaw nam swoją wiadomość. To pomoże nam lepiej przygotować się do rozmowy.

Dziękujemy

Nasz konsultant oddzwoni do Ciebie

[TIME]

Do usłyszenia

Przepraszamy

Błąd