OCÉ TOUCHSTONE W FIRMIE PRINT1

Odwzorować strukturę na wydrukach

Océ Touchstone w firmie Print1

  
Niemiecka firma Print1, specjalizująca się w druku oznakowań i elementów wystroju wnętrz, to pierwsza drukarnia na świecie, która wdrożyła rozwiązanie Océ Touchstone od Canon. Print1, która od wielu lat korzysta z ploterów płaskich Océ Arizona 1280 GT, chciała wyróżnić swoją ofertę na tle konkurencji w regionie, dlatego zdecydowała się poszerzyć swoje portfolio o innowacyjne rozwiązanie do produkcji teksturowanych aplikacji w najwyższej jakości.

 

Obserwując w działaniu rozwiązanie Océ Touchstone na ubiegłorocznych targach FESPA 2018, zespół Print1 zdefiniował trzy kluczowe obszary działalności, które pozwolą im wybić się na tle większych firm w regionie. Obsługując zamówienia z sektora signage, dekoracyjnego i reprodukcji dzieł sztuki, właściciel Print1, Dirk Paasch, zdecydował się na inwestycję w system Océ Touchstone, który we wrześniu 2018 r. został zintegrowany z ploterem Oce Arizona. 

„Naszą filozofią jest maksymalne wykorzystanie możliwości produkcyjnych, aby zaoferować klientom kreatywne rozwiązania wykraczające ponad to, co proponuje większość dostawców z branży poligraficznej” – komentuje Paasch. „Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy możliwości, jakie daje Océ Touchstone, byliśmy zaintrygowani tą technologią i natychmiast zaczęliśmy zastanawiać się, w jaki sposób możemy ją wykorzystać do produkcji aplikacji, których nasi konkurenci nie są w stanie zaoferować. 

„Océ Touchstone daje nam ogromny potencjał na rozszerzenie oferty o personalizowane materiały. Z naszych obserwacji wynika, że klienci są zdumieni innowacyjnymi możliwościami tego rozwiązania, które otwiera przed nami nowe, ekscytujące możliwości rozwoju, ponieważ jesteśmy w stanie dostarczyć im produkt do tej pory nieosiągalny” – dodaje Paasch.

W pierwszych miesiącach od instalacji, Print1 aktywnie wykorzystywał Océ Touchstone do realizacji wielu specjalistycznych zleceń, począwszy od nadruku znaków Braille'a dla miejskiego ogrodu botanicznego i zoologicznego, aby poprawić dostępność opisów dla osób niewidomych, po stworzenie teksturowanego efektu dla Badelsberg Film Studio oraz produkcję komiksowych wydruków dotykowych na aluminium. Technologia ta przyciągnęła również uwagę klientów z sektora wnętrzarskiego oraz lokalnych muzeów, poszukujących rozwiązań w zakresie reprodukcji dzieł sztuki.

Océ Touchstone w Print1

Paasch kontynuuje: „Ponieważ Touchstone jest całkowicie nowym rozwiązaniem, firma Canon zorganizowała nam niezbędne szkolenia i wsparcie, aby przygotować nasz zespół do bieżącej obsługi rozwiązania. Nasze pierwsze doświadczenia były niezwykle pozytywne, a dzięki doświadczeniu firmy Canon uzupełniliśmy je o niezbędną wiedzę in-house, dzięki czemu z łatwością możemy teraz produkować wszelkiego rodzaju wydruki teksturowane. Ponieważ z każdym nowym zleceniem nabieramy doświadczenia na temat możliwości produkcji niestandardowych aplikacji, jestem przekonany, że z biegiem czasu będziemy rozwijać naszą ofertę o kolejne produkty i usługi wykonywanie w oparciu o rozwiązanie Océ Touchstone i Océ Arizona". 

Print1 zainwestował również w najnowszą, rolową drukarkę Océ Colorado 1640, dzięki czemu firma może oferować wysokiej jakości wydruki z wyjątkową prędkością. Wykorzystując możliwości automatyzacji druku i obróbki na urządzeniach Arizona i Colorado w połączeniu z drukarką Océ ProCut 3200 XL, Print1 jest w stanie zminimalizować potrzebę bieżących interwencji operatora. Pomogło to wykwalifikowanym członkom zespołu skoncentrować się w większym stopniu na współpracy z obecnymi i potencjalnymi klientami. 

Wouter Derichs, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Wide Format, Canon Europe, komentuje: „Z rozmów z naszymi klientami jasno wynika, że oferowanie niecodziennych produktów i usług jest dla nich wyznacznikiem innowacyjności i pozwala wyprzedzić konkurencję. Dlatego z naszej perspektywy to ważna siła napędowa, aby wyróżnić się biznesowo. Kiedy wprowadziliśmy na rynek technologię Océ Touchstone, byliśmy przekonani, że pomoże ona klientom zwiększyć wydajność produkcyjną i osiągnąć wyższe marże. Sześć miesięcy później pozytywne opinie klientów utwierdziły nas w przekonaniu, że druk teksturowany może przynieść znaczne możliwości rozwoju".

Przekonaj się, jak nasze usługi mogą rozwinąć
Twoją firmę

Porozmawiaj z naszym zespołem

-->