PODCAST ROZMOWY O DRUKU

2023 w branży druku - podsumowanie ekspertów Canon

Druga połowa grudnia, to idealny czas na to, by porozmawiać o trendach, które dominowały w branży druku w mijającym roku. Co napawało biznesowym optymizmem, co było wyzwaniem, jakie mieliśmy nastroje w roku, w którym obchodzimy jubileusz 550 - lecia druku?

Jak co roku spotkaliśmy się w studiu, aby nagrać kolejny odcinek podcastu Canon Polska „Rozmowy o druku”. Eksperci naszej firmy, tym razem skorzystali z zaproszenia Jeremiego Jędrzejkowskiego, dziennikarza Rzeczpospolitej, by przyjrzeć się najistotniejszym w mijającym roku tendencjom w branży druku. Zgodziliśmy się z tym, że dla branży było to dwanaście dobrych miesięcy. Wpłynęła na to sytuacja na rynku wydawniczym, dobra koniunktura jeśli chodzi o druk wielkoformatowy i – co jest ważne dla globalnej gospodarki – odzyskanie równowagi w łańcuchach dostaw. Nie mieliśmy też wątpliwości, że jednym z kluczowych zjawisk mijającego roku było prowadzenie biznesu w duchu zrównoważonego rozwoju. Wszystko to napawało optymizmem, a jednocześnie prawdziwym wyzwaniem pozostawały kwestie związane z cyberbezpieczeństwem.

Wchodzimy powoli w rok 2024. O przewidywaniach z nim związanych porozmawiamy już w styczniu.

Za mikrofonem spotkało się troje przedstawicieli Canon Polska, a rozmowę poprowadził redaktor zarządzający dziennika Rzeczpospolita

 • Tomasz Miękus

  Product Manager, znawca między innymi rozwiązań do druku wielkoformatowego

 • Michał Młynarczyk

  Product Manager, ekspert od druku produkcyjnego małego formatu

 • Dariusz Szwed

  Product Manager, przed którym nie mają tajemnic zagadnienia cyfryzacji biur oraz cyberbezpieczeństwa

 • Jeremi Jędrzejkowski

  Dziennikarz z prawie 30-letnim stażem. Obecnie redaktor zarządzający i prowadzący w dzienniku „Rzeczpospolita”

Posłuchaj

Zobacz również

Korzystaj z cyfrowych rozwiązań i zwiększ potencjał swojej firmy