Solidne wykonanie i nowoczesny wygląd

Praca z aparatem EOS M50 - recenzja użytkownika

Recenzja z pracy z EOS M50

 

Bardzo się cieszę że dostałem szansę wzięcia udziału w finale konkursu #wiecejemocji. Jestem pewny że wszystkim uczestnikom przy każdym z wyzwań towarzyszyły emocje tak samo jak mnie.

Na początku nie wiedziałem czego się spodziewać po M50 ale mój Canon 70d mógł poczuć się zazdrosny kiedy bardzo szybko wylądował w kącie :) EOS M50 przez swój mały rozmiar, wagę pozwala na to że możemy mieć go zawsze przy sobie. Solidne wykonanie i nowoczesny wygląd zrobił na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Body idealnie leży w ręce dlatego Canon jest wygodny w użytkowaniu.

Odchylany dotykowy ekran również ułatwia pracę z aparatem, łatwo i szybko umożliwia ustawić wszystkie parametry, wygodnie przeglądać i obrabiać fotki czy przez dotknięcie umożliwia zrobienie zdjęcia albo ustawienie lub zmianę punktu ostrości co dla mnie osobiście jest bardzo funkcjonalne.

Jakość zdjęć i filmów jest naprawdę świetna, aparat posiada wiele opcji i pozwala na przykład wybrać rodzaj oświetlenia przy którym robimy fotki albo nagrywamy filmy. Pliki w formacie RAW jesteśmy w stanie obrobić dodatkowo z poziomu aparatu i zapisać nowe po zmianie jasności, kontrastu, tonu kolorów czy nasycenia. Ja przynajmniej jeszcze z taką funkcją się nie spotkałem dlatego tak bardzo mi się to podoba. Filmy rejestruje w formacie 4k a także w trybie slow motion i time laps, które od razu możemy przyciąć co widzieliście w naszym II wyzwaniu.

Kolejna rzecz to łączność przez Wi-Fi, wygodny przycisk z boku obudowy pozwala nam na szybkie zintegrowanie aparatu z urządzeniem mobilnym. Dzięki aplikacji Canon Camera Connect w prosty sposób łączymy się z aparatem, przez co jesteśmy w stanie mieć podgląd na żywo i zdalnie fotografować albo szybko zrzucić multimedia na Smartfona. W dzisiejszych czasach i powszechności portali internetowych jest to kolejna przydatna funkcja, która tym razem umożliwia szybką publikację zdjęć na naszym profilu.

Jedyne czego mi brakowało to seria zdjęć ale jak pokazało ostatnie wyzwanie tutaj również się nie zawiodłem. Szybkość zdjęć seryjnych na poziomie 10kl/s jest zachwycająca, ustawiamy wedle potrzeb czy ma być to robione w szybszym czy wolniejszym trybie.

Jak dla mnie nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń jeżeli chodzi o ten mały i poręczny model, nie brakuje w nim niczego co nie pozwoliłoby nam na rozpoczęcie przygody z fotografią a nawet mogę napisać że początkujący użytkownicy będą potrzebowali trochę czasu żeby odkryć wszystkie możliwości M50-tki. Komplet funkcji i ułatwień jaką oferuje umożliwiają bardzo szybką i łatwą obsługę aparatu.

Mam nadzieję że testy sprzętu dostarczyły reszcie co najmniej tyle emocji co mnie, zdobyłem kolejne doświadczenie, nauczyłem się nowych rzeczy i była to dla mnie super przygoda! Cieszę się również że mogłem się podzielić moją pasją, ponieważ jeszcze mało ludzi zna ten sport. W niego również wkładam wiele serca i wysiłku co może w małym stopniu udało się wam pokazać. Wierzę w to że jeszcze się spotkamy :) 

Możecie mnie znaleźć na instagramie redan_maciejwalich albo profil na youtube Maciej Walich

Aparat Canon EOS M50 testował Maciej - laureat konkursu Canon #wiecejemocji.

Powrót na stronę Odkryj świat EOS M