Recykling

Program recyklingu kaset z tonerem firmy Canon

Czy wiesz, ze firma Canon prowadzi program recyklingu kaset z tonerem od 1990 r?
Canon Toner Cartridge Recycling Programme

Program recyklingu kaset z tonerem firmy Canon

Informacje

Firma Canon przyjmuje odpowiedzialność za recykling i odzyskiwanie 100% kaset z tonerem zwracanych przez klientów. Troska o środowisko jest elementem każdego etapu projektowania — od wyboru materiałów i konfigurowania ich w produkty po powtórne przetwarzanie zużytych kaset.

Recykling kaset z tonerem

Zalety

STREFA WIEDZY

Jak odbywa się recykling kaset?

Po dotarciu do zakładu recyklingu firmy Canon kasety z tonerem są poddawane kompleksowemu procesowi recyklingu, w ramach którego odzyskiwane są elementy zdatne do ponownego użycia, a te których w procesie produkcyjnym nie można wykorzystać ponownie są poddawane recyklingowi i przetwarzane.

Przyjmowane kasety

W ramach naszego programu recyklingu akceptowane są wyłącznie uniwersalne kasety z tonerem. Pojemniki z tonerem i kasety z atramentem nie są akceptowane w tym programie. Poniżej znajduje się lista dopuszczalnych kaset:

029 (bęben) – 712

713 – CRG 070

CRG 070 H – FX7

Przyjmowane kasety

029 (bęben)

713

CRG 070 H

Przyjmowane kasety

Seria 039

714

E16

Przyjmowane kasety

Seria 040

Seria 715

E30

Przyjmowane kasety

Seria 041

Seria 716

EP-22

Przyjmowane kasety

Seria 045

Seria 717

EP-25

Przyjmowane kasety

Seria 046

Seria 718

EP-27

Przyjmowane kasety

047 (toner)

Seria 719

EP-52

Przyjmowane kasety

049 (bęben)

720

EP-65

Przyjmowane kasety

Seria 051

Seria 723

Seria EP-83

Przyjmowane kasety

Seria 052

Seria 724

Seria EP-87

Przyjmowane kasety

Seria 053

725

FX10

Przyjmowane kasety

Seria 054

726

FX3

Przyjmowane kasety

Seria 055

728

FX4

Przyjmowane kasety

Seria 059

Seria 729

FX7

Przyjmowane kasety

Seria 064

Seria 731

Przyjmowane kasety

Seria 701

Seria 732

Przyjmowane kasety

Seria 702

737

Przyjmowane kasety

703

A30

Przyjmowane kasety

705

Seria C-EXV 26

Przyjmowane kasety

706

C-EXV 40 (czarny)

Przyjmowane kasety

Seria 707

C-EXV 5 (bęben)

Przyjmowane kasety

Seria 708

CRG 073

Przyjmowane kasety

Seria 710

CRG 071

Przyjmowane kasety

Seria 711

CRG 071 H

Przyjmowane kasety

712

CRG 070

Informacje

Pojemniki po tonerze

W ramach wspomnianego programu recyklingowi nie mogą zostać poddane pojemniki z tonerem, których kod rozpoczyna się od podanych poniżej znaków. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z lokalnym biurem sprzedaży. Informacje na temat oddawania oryginalnych kaset z atramentem firmy Canon do recyklingu zawiera strona programu recyklingu drukarek atramentowych.

C-EXV, NPG, CLC, GP

Często zadawane pytania

Program recyklingu kaset z tonerem firmy Canon pozwala klientom z wybranych krajów Europy wydrukować etykietę bezpłatnej przesyłki, a następnie zwrócić do recyklingu puste oryginalne kasety z tonerem firmy Canon.

W niektórych krajach klienci mogą także zamówić bezpłatną dostawę lub odbiór hurtowych opakowań kaset z tonerem w przypadku regularnych lub dużych zwrotów.

Strona internetowa nie jest prawidłowo wyświetlana na moim ekranie.

Strona internetowa recyklingu kaset z tonerem jest przeznaczona do współpracy z aktualnymi wersjami przeglądarek. Oznacza to wersje Internet Explorer 6 lub nowszą, Firefox 3.5 lub nowszą, Google Chrome i Safari 5 lub nowszą. Musi być włączona obsługa JavaScript. Inne przeglądarki prawdopodobnie będą działać, ale nie ma takiej gwarancji.

Dlaczego mojej kasety nie ma na liście przyjmowanych kaset?

Kaseta może nie być oryginalną kasetą z tonerem firmy Canon. Jeśli wiesz, że masz oryginalną kasetę z tonerem firmy Canon, ale nie ma jej na liście, skontaktuj się z nami poprzez formularz opinii, podając numer modelu kasety. Firma Canon udzieli odpowiedzi z informacją, czy kaseta nadaje się do recyklingu w ramach tego programu.

Czy firma Canon oferuje usługę recyklingu innych produktów eksploatacyjnych (np. pojemników z tonerem lub kaset z atramentem)?

Firma Canon nie oferuje usługi zwrotów w przypadku urządzeń z tonerem lub wywoływaczem, pojemników z tonerem lub innych materiałów eksploatacyjnych do drukarek wielkoformatowych, GP, iR, iRC, NP i CLC ze względu na niekorzystny wpływ transportu tych elementów na środowisko. Dlatego produkty te należy utylizować lub oddawać do recyklingu lokalnie, jak normalne odpady biurowe.

Czy istnieje prosty sposób, aby zwrócić wiele kaset naraz?

Hurtowy zwrot kaset z tonerem jest dostępny w wielu krajach Europy. Prosimy o odwiedzenie lokalnej witryny internetowej firmy Canon w celu sprawdzenia dostępności usługi. Jeśli w Twoim kraju obecnie nie są dostępne odbiory hurtowe, regularnie sprawdzaj informacje, ponieważ przez cały czas tworzymy nowe usługi.

Nie mogę znaleźć mojego kraju na liście, a chcę zwrócić kasetę. Jak możecie mi pomóc?

Niestety, obecnie nie oferujemy programu recyklingu kaset z tonerem w Twoim kraju. Prosimy o kontakt z lokalnym sprzedawcą firmy Canon w celu sprawdzenia, czy oferowane są programy lokalne.

Jak mogę usunąć swoje dane z waszego systemu?

Jeśli chcesz, aby Twoje dane osobowe zostały usunięte z naszego systemu, skontaktuj się z nami poprzez formularz opinii.

Nie mogę wyświetlić otrzymanej etykiety.

Jeśli nie możesz wyświetlić etykiety, zainstaluj najnowszą wersję programu Acrobat Reader. Jeśli nie wyeliminuje to problemu, skontaktuj się z nami poprzez formularz opinii.

Nie mogę prawidłowo wydrukować etykiety.

Jeśli etykieta nie zostanie wydrukowana tak, jak jest wyświetlana na ekranie, może to być spowodowane przez sterowniki drukarki. Zainstaluj najnowsze sterowniki drukarki i spróbuj ponownie. Pobierz najnowszy sterownik swojej drukarki Canon.

Otrzymuję komunikat o błędzie z informacją, że etykieta została już wykorzystana.

Każda etykieta pocztowa ma własny kod kreskowy, którego można użyć tylko jeden raz. Gdy kod kreskowy zostanie zarejestrowany jako użyty w naszym systemie, łącze nie będzie już aktywne. Należy po prostu wrócić do witryny recyklingu i zamówić kolejne etykiety.

Czy mogę użyć każdej etykiety więcej niż raz?

Każda etykieta pocztowa może zostać użyta tylko jeden raz, ponieważ ma własny kod kreskowy potrzebny do wysyłki pocztą.

RECYKLING TONERU

Regulamin

Udział i korzystanie z programu recyklingu kaset z tonerem firmy Canon oraz świadczenie przez firmę Canon odpowiednich usług podlegają Warunkom firmy Canon. Ogólne wyłączenie odpowiedzialności zostało włączone do niniejszych Warunków przez odniesienie i stanowi ich integralną część. Ogólne wyłączenie odpowiedzialności można wydrukować i wyświetlić, klikając powyższe łącze, a także poprzez łącze u dołu strony internetowej firmy Canon.

Zgodnie z odnośnymi wyżej wymienionymi Warunkami użytkowania firma Canon nie będzie wykorzystywać danych osobowych przekazanych przez użytkownika w związku z programem recyklingu kaset z atramentem firmy Canon do celów marketingowych ani do informowania o innych produktach i usługach.

Należy pamiętać, że program recyklingu kaset z tonerem firmy Canon służy wyłącznie do zwrotu pustych oryginalnych kaset z tonerem wyprodukowanych przez firmę Canon. W przypadku naruszenia któregokolwiek zapisu niniejszych warunków firma Canon ma prawo – bez uszczerbku dla innych praw firmy Canon – do odrzucenia dalszego uczestnictwa i wykorzystania programu recyklingu kaset z tonerem firmy Canon. Ponadto firma Canon może natychmiast zakończyć świadczenie odpowiednich usług. Co więcej, firma Canon zastrzega sobie prawo do dochodzenia odszkodowania w przypadku naruszenia któregokolwiek z niniejszych warunków.

RECYKLING TONERU

Ważne informacje

Firma Canon zezwala na korzystanie z tej witryny wyłącznie w kontekście zwrotu oryginalnych kaset z tonerem firmy Canon przeznaczonych do urządzeń LBP, FAX, PFC i MFP. W ramach tego programu nie można zwrócić tonerów do innych urządzeń. W przypadku takich produktów należy pamiętać o ich właściwej utylizacji. Program zwrotu kaset z tonerem działa tylko w wybranych krajach europejskich.

Jeśli masz umowę serwisową z firmą Canon, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Canon, który udzieli informacji na temat zarządzania zbieraniem odpadów.

Inne interesujące opcje...