Technologie i innowacje

25 lat Canon Polska

Technologie i innowacje w Canon

Technologie cyfrowe kształtują obraz dzisiejszego świata, zarówno w ujęciu konsumenckim, jak i biznesowym, a także wyznaczają kierunki rozwoju nowoczesnych gospodarek. W tym skomplikowanym algorytmie innowacyjności Canon zajmuje miejsce szczególne. Budowana od ponad 80 lat na świecie i 25 lat w Polsce pozycja lidera w zakresie rozwiązań obrazowania sprawiła, że produkty Canon są dziś obecne w wielu branżach – od profesjonalnej fotografii czy kinematografii, przez druk produkcyjny, po kamery sieciowe i obrazowanie medyczne. Ta dywersyfikacja biznesu jest kluczem do naszego globalnego sukcesu i pozwala rozwijać know-how na wielu polach równolegle. Tak widzimy naszą strategię na najbliższe dziesięciolecia.

Innowacyjne DNA


Jak to możliwe, że od tylu lat jesteśmy w globalnej czołówce innowacyjnych firm technologicznych? Od ponad 80 lat rozwijamy naszą działalność na całym świecie. Obecni w ponad 120 krajach wiemy, jak dostosowywać nasze globalne rozwiązania do potrzeb rynków lokalnych.

Canon jest 3. firmą na świecie i 1. wśród firm japońskich z największą liczbą patentów zarejestrowanych w USA w 2018 r. Tym samym jesteśmy jedyną firmą obecną w rankingu w czołowej piątce firm nieprzerwanie od 33 lat. W 2018 r. zarejestrowaliśmy 3 056 patentów we wszystkich obszarach biznesowych, m.in. fotografii, druku czy rozwiązań z zakresu sprzętu do diagnostyki medycznej.

To ogromny sukces wypracowywany przez lata, który przekłada się na nasze polskie inicjatywy oraz produkty i usługi, które adresowane są do różnych branż.

Nowy system EOS R

Potęga obrazowania


U fundamentów Canon od początku leżała wizja tworzenia najlepszych rozwiązań optycznych. Zainicjowaliśmy to już w 1936 r., kiedy to światło dzienne ujrzał pierwszy aparat z migawką, o ogniskowej 35 mm. Od tego czasu, dzięki systematycznemu rozwojowi technologii, staliśmy się wiodącą firmą w dziedzinie obrazowania cyfrowego nie tylko w obszarze fotografii czy optyki, ale także drukarek domowych czy biurowych. Przez dziesięciolecia kreowaliśmy przełomowe momenty, projektując rozwiązania pozwalające przekraczać kolejne granice w rejestrowaniu obrazu. Tak jak w 1987 r., kiedy na rynek wszedł pierwszy aparat z serii EOS, czy też w 2008 r., wraz z premierą lustrzanki EOS 5D – pierwszego, dostępnego dla szerszego grona użytkowników aparatu z rozbudowanymi możliwościami nagrywania wideo w jakości HD. Model ten zapoczątkował rewolucję w filmowaniu aparatami konsumenckimi, która zmieniła oblicze wielu branż wykorzystujących potencjał ruchomego obrazu.

W 2018 r., po ponad 30 latach od wprowadzenia systemu EOS, Canon ponownie rewolucjonizuje branżę foto-wideo oferując nowy system EOS R z serią zupełnie nowych, jasnych obiektywów RF. Pełnoklatkowy bezlusterkowiec z nowym mocowaniem w doskonały sposób łączy konstrukcję optyczną, mechaniczną oraz elektroniczną, aby zapewnić rejestrowanie obrazów w sposób wcześniej niemożliwy. Powstanie EOS R to dopiero początek nowej, intensywnej drogi w rozwoju segmentu aparatów bezlusterkowych.

Océ Colorado

Rewolucja w druku


W dziedzinie druku cyfrowego Canon od lat przekracza granice innowacyjności. Zarówno w obszarze rozwiązań do produkcji grafiki artystycznej, jak i drukarek produkcyjnych dla branży reklamowej, wnętrzarskiej czy architektonicznej, Canon jest synonimem najwyższej jakości obrazu i elastyczności aplikacji na różnych nośnikach.

Nasza najnowsza technologia Canon UVgel – wykorzystywana w drukarkach Océ Colorado – to doskonały przykład na to, jak potrafimy łączyć zalety tradycyjnych technologii druku w jedno spójne rozwiązanie o niespotykanych dotąd możliwościach. O jego innowacyjności świadczy specjalny atrament o konsystencji żelu, który dzięki utrwalaniu światłem UV LED daje dostawcom usług druku ogromną elastyczność wykończeń (mat/błysk), szybkość zadruku nawet tanich mediów (materiały zewnętrzne z prędkością nawet do 159m2/godz.) i precyzję nanoszenia atramentu dzięki kontroli czasu naświetlania. Tę elastyczność doceniło już ponad 500 klientów z branży reklamowej i wnętrzarskiej w Europie i ponad 800 na całym świecie,

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii cyfrowych, Canon rozszerza także ofertę rozwiązań do przetwarzania dokumentów dla przedsiębiorstw, wychodząc poza tradycyjne rozwiązania druku czy kopiowania. Na wszechobecne dziś hasło cyfryzacja odpowiadamy rozwiązaniami, które optymalizują i automatyzują codzienną pracę w biurze, jednocześnie sprawiając, że jest ona w pełni bezpieczna dla tworzonych czy przechowywanych dokumentów firmowych. Dzięki naszym rozwiązaniom automatyzacja może obejmować całą firmę lub też wybrany dział organizacji (księgowość, HR etc.) – taki, dla którego przejście z analogowego trybu do środowiska cyfrowego przyniesie najwięcej korzyści. Co więcej, nasze produkty i usługi dla przedsiębiorstw udostępniamy także w modelu „as a service”, bez konieczności inwestowania w niezależne urządzenia czy infrastrukturę IT. Rozumiemy wyzwania, przed jakimi stają dziś przedsiębiorcy i dlatego możemy zaproponować im nowoczesne, szyte na miarę rozwiązania – niezależnie od wielkości organizacji czy skali działalności.

Druk na żądanie


Wspieramy też działalność promocyjno-marketingową firm, które chcą być elastyczne i samodzielne w promowaniu zarówno swoich działań, jak i kampanii dla swoich klientów. Dzięki najnowszym technikom druku cyfrowego na żądanie i zaawansowanej automatyzacji, nasze rozwiązania pozwalają prowadzić kampanie „marketingu drukowanego” praktycznie w czasie rzeczywistym. Zaawansowane urządzenia wysokonakładowego druku na żądanie (Océ Colorstreami i Océ VarioPrint) wraz z pakietem oprogramowania Océ PRISMA tworzą elastyczny tandem do obsługi nawet najbardziej złożonych zleceń. Właściwie stargetowane i zindywidualizowane wysyłki bezpośrednie mogą być przygotowywane, produkowane i dystrybuowane nawet w cyklach 48-godzinnych, dzięki czemu marketerzy mogą wreszcie połączyć zalety kampanii cyfrowych i spersonalizowanego druku.

Bezpieczeństwo firmowych danych


Rozwiązania biurowe Canon do przetwarzania firmowych dokumentów projektowane są w myśl zasady Security 360 stopni. Oznacza to, że poza bezpieczeństwem samego urządzenia, ważny jest sposób jego komunikacji z otoczeniem sieciowym. Nasze rozwiązania tworzymy w oparciu o wielopoziomowe szyfrowanie danych, które musi być zawsze dostosowane do środowiska klienta i gwarantować bezpieczne przetwarzanie informacji na każdym etapie. Dlatego poza odpowiednio zabezpieczonymi urządzeniami MFP, ogromne znaczenie ma konfiguracja poziomów dostępu i możliwość ich zmiany przez administratorów sieci po stronie klienta. W naszych urządzeniach z serii imageRUNNER Advance oferujemy w standardzie m.in. platformę uniFLOW Online Express i bezpłatną funkcję Universal Login Manager, która zapewnia administratorom sieci środki do wprowadzania drobiazgowej kontroli dostępu do urządzeń drukujących, a także prostą konfigurację i bieżącą obsługę, które minimalizują nakład pracy po stronie administratorów.

Cyfryzacja edukacji

Cyfryzacja edukacji


W świecie, który napędzają nowoczesne technologie obrazowania, także rozwiązania projekcyjne muszą podążać ścieżką innowacyjności. Szerokie portfolio projektorów Canon do różnych zastosowań, bazując na wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu optyki, pozwalają na wierne odwzorowanie obrazu w każdych warunkach, dostarczając wyraźny, żywy obraz i nasycone barwy.

Projektory Canon do zastosowań biznesowych zapewniają najwyższej klasy działanie w pomieszczeniach biurowych, takich jak sale konferencyjne. Projektowane pod kątem wyraźnego obrazu przy świetle naturalnym i sztucznym, mogą być swobodnie wykorzystywane także w dużych obiektach, generując obraz o przekątnej nawet do 600’’).

Urządzenia dedykowane dla edukacji i uczelni wyższych oferują możliwości precyzyjnego wyświetlania skomplikowanych obrazów, takich jak rysunki techniczne czy makiety produktów lub budynków, co ma ogromne znaczenie w salach wykładowych i pracowniach projektowych szkół wyższych. Z kolei szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą skorzystać z podłączonych do projektora tablic interaktywnych, otwierając przed nauczycielami niemal nieograniczone możliwości dydaktyczne w multimedialnej w formie.

Za pomocą projektorów Canon można także z łatwością obsłużyć wymagające - pod względem technicznym - przestrzenie i miejsca publiczne. Mobilność i najwyższa jakość obrazu 4K z pewnością znajdzie zastosowanie w muzeach (interaktywne wystawy), galeriach (instalacje artystyczne) czy centrach informacji turystycznej (multimedialne mapy).

Projektory wykorzystywane są także do profesjonalnych symulatorów (np. symulatory golfa), gdzie ultraszybkie odświeżanie i płynny ruch, a także wysoka macierzysta rozdzielczość WUXGA są kluczowe dla możliwie realnego doświadczenia zmapowanych przestrzeni i obiektów.

Wspomniane już innowacje w obszarach druku, office/corporate czy foto-wideo, to tylko niektóre z rozwijanych przez nas w ostatnich latach segmentów biznesowych. Nieustannie dywersyfikujemy naszą ofertę, starając się dostosowywać obecne już produkty i usługi do nowych zastosowań – tak, aby możliwie najpełniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynkowe. Umiemy precyzyjnie reagować na zmieniające się potrzeby i dywersyfikować naszą działalność biznesową. Dlatego nasze doświadczenie i know-how w dziedzinie obrazowania staramy się przekładać na branże, takie jak medycyna (soczewki i oprogramowanie diagnostyczne), bezpieczeństwo publiczne (kamery sieciowe i rozwiązania do monitoringu) czy e-sport (rozwiązania do mapowania postaci na potrzeby gier).

I zapewniamy, że w rozwijaniu innowacyjnych technologii nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa!

Przeczytaj również