_hero

Kamery o wysokiej czułości

Canon BARDZO CZUŁA KAMERA MS-500

Kamera MS-500 pozwala zobaczyć to, co niewidzialne gołym okiem. Dzięki zaprojektowanej i wyprodukowanej przez firmę Canon matrycy SPAD (Single-Photon Avalanche Diode) o wielkości 1 cala kamera może nagrywać kolorowy materiał Full HD o niskim poziomie szumów w warunkach słabego oświetlenia, co umożliwia wykorzystywanie jej w zastosowaniach związanych z ochroną i monitoringiem dalekiego zasięgu.

Bardzo skuteczna praca w słabym świetle

Poznaj innowacje techniczne związane z wyjątkową matrycą SPAD firmy Canon. Kamera MS-500, przeznaczona do monitoringu dalekiego zasięgu w skrajnych ciemnościach, pozwala dostrzec to, co niewidzialne gołym okiem.
Ultra-High Sensitivity Camera MS-500

Dane techniczne

 • Matryca SPAD o wielkości 1 cala

  Zaprojektowana przez firmę Canon matryca o rozdzielczości 2,1 MP do skutecznej pracy przy słabym oświetleniu.

 • Wysokiej jakości filmy rejestrowane w słabym świetle

  Rejestrowane w słabym świetle, wyjątkowej jakości nagrania w kolorze (do 1080p).

 • Mocowanie obiektywu B4

  Zgodność z obiektywami emisyjnymi Canon.

 • AF/MF

  Ręczna regulacja ostrości lub tryb One-Shot AF.

 • Protokoły do sterowania kamerą

  Obsługa protokołu Pelco-D i opracowanego przez firmę Canon protokołu NU.

 • Wiele możliwości podłączenia

  Zdalne złącze 8-stykowe (obsługujące protokoły NU i Pelco-D), 3G/HD-SDI, 12-stykowe złącze obiektywu Hirose, Genlock, wejście prądu stałego (12–30 V).

 1. OSTRZEŻENIE: PRODUKT KLASY A
  Produkt może zakłócać odbiór fal radiowych. Należy wówczas podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze. W celu spełnienia wymagań normy EN55032 dot. klasy A należy stosować przewody ekranowane.
 2. Obowiązują ograniczenia eksportowe. Produkt nie jest dostępny we wszystkich krajach. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z firmą Canon lub jej lokalnym przedstawicielem.

Bardzo czuła matryca SPAD o rozdzielczości 2,1 MP

Gdy foton dociera do matrycy, generowany jest elektron, co powoduje reakcję łańcuchową, czyli „lawinę” produkcji elektronów. Foton jest przekształcany w ładunek elektryczny. Matryca SPAD wzmacnia ładunek milion razy dzięki zjawisku zwanemu „mnożeniem lawinowym”, co powoduje natychmiastowy przepływ dużego prądu. Ten duży prąd jest odczytywany jako sygnał napięciowy w postaci ciągu impulsów odpowiadających poszczególnym fotonom. Unikatowa technologia wykrywania światła zastosowana w tej matrycy SPAD umożliwia niewiarygodnie skuteczną pracę w słabym świetle.

benefit-module_01
benefit-module_02

Mocowanie obiektywu B4 zwiększa uniwersalność rozwiązania

Można korzystać z szerokiej gamy obiektywów emisyjnych firmy Canon, które doskonale sprawdzają się w przypadku rejestrowania bardzo odległych obiektów. Zasięg ogniskowej przekracza 2400 mm (w przeliczeniu na format 35 mm).

Monitoring odległych obiektów w kolorze – w dzień i w nocy

Dzięki obiektywom emisyjnym 2/3", które zapewniają większy zasięg, można monitorować bardzo odległe obiekty z dużą precyzją. Połączenie mocowania B4, optycznego powiększenia na poziomie 1,3x oraz matrycy SPAD o wielkości 1 cala pozwala monitorować odległe obiekty w kolorze i z dużą precyzją – niezależnie od tego, czy są one dobrze oświetlone, czy spowija je mrok.

benefit-module
benefit-module

Trwałość i niezawodność

Kamera MS-500 jest przeznaczona do specjalistycznego monitoringu odległych obiektów w trudnych warunkach. Może pracować przez całą dobę w temperaturze od -20oC do 45oC.

Ręczny/automatyczny filtr podczerwieni (wyjmowany)

Podczas pracy po zmroku można automatycznie lub ręcznie regulować filtr podczerwieni z myślą o dodatkowym świetle podczerwonym.

benefit-module_05
benefit-module_06

Bezproblemowa obsługa zdalna

Kamerę można obsługiwać zdalnie, korzystając z protokołu Pelco-D lub opracowanego przez firmę Canon protokołu NU.

Kompensacja mgły i inteligentna regulacja cienia (SSC)

Funkcja kompensacji mgły redukuje zamglenie powodowane przez mgłę lub smog, a inteligentna regulacja cienia (SSC) zwiększa szczegółowość ciemnych partii obrazu i tłumi nasycenie powstające wskutek silnego światła dziennego.

MS-500
witb

Zawartość pudełka

Kamerę MS-500 można łatwo zintegrować ze specjalistycznym systemem monitorowania.

 • BARDZO CZUŁA KAMERA MS-500

 • Dekiel na korpus

 • Instrukcja obsługi

Produkty powiązane

 • ME20F-SH

  Innowacyjna pełnoklatkowa kamera wideo Full HD pracująca przy bardzo słabym oświetleniu i w podczerwieni.
 • ME20F-SHN

  Ta profesjonalna kamera sieciowa nagrywa kolorowy obraz Full HD w niemal całkowitej ciemności, wykorzystując do tego maksymalną czułość ISO pełnoklatkowej matrycy CMOS 2,26 MP przekraczającą 4 miliony.
 • Pokrewne oprogramowanie

  Czy chcesz, aby skontaktował się z Tobą przedstawiciel firmy Canon?

  Wypełnij krótki formularz, aby poprosić o kontakt ze strony specjalisty ds. produktów firmy Canon.

  Inne interesujące opcje

  Canon jest pionierem przełomowych rozwiązań w zakresie filmowania i fotografowania, których podstawą jest technologia przetwarzania obrazu.