Który sterownik mam zainstalować?

W większości środowisk biurowych najczęściej stosowane są trzy języki sterownika drukarki: PCL, PostScript i UFR II. Postaramy się wyjaśnić różnice pomiędzy tymi trzema opcjami. Ułatwi to podjęcie świadomej decyzji o wyborze sterownika najlepiej spełniającego określone potrzeby.
Product security
 • Printer Control Language (PCL) jest językiem sterownika drukarki zależnym od urządzenia. Oznacza to, że część drukowanych danych, np. czcionki czy grafika, jest generowana przez drukarkę, a nie komputer. Umożliwia to komputerowi szybkie przetwarzanie zadań drukowania, ale wydruk może różnić w przypadku poszczególnych urządzeń, ponieważ mogą one wykonywać zadania w różny sposób.


  Sterowniki PCL są zazwyczaj obsługiwane przez wiele różnych systemów operacyjnych, co umożliwia pracę w wielu różnych środowiskach. Jednak język PCL nie jest obsługiwany przez urządzenia z systemem Mac.


  Nasze ogólne sterowniki PCL Plus zostały opracowane z myślą o obsłudze różnych urządzeń firmy Canon. Dzięki temu można używać tego samego sterownika w przypadku wszystkich obsługiwanych modeli drukarek – wystarczy zmienić ustawienia profilu obejmującego port drukowania i konfigurację urządzenia.

 • PostScript (PS) jest językiem sterownika drukarki powszechnie stosowanym w środowiskach Mac. Został on zaprojektowany z myślą o generowaniu wysokiej jakości wydruków kolorowych. Dzieje się tak w wyniku efektywnego przekształcania wartości RGB (Red-Green-Blue) stosowanych przez komputer na wartości CMYK (Cyan-Magenta-Yellow-Black) używane przez urządzenie.


  W przeciwieństwie do języka PCL język PostScript jest niezależny od urządzenia. Oznacza to, że zadanie drukowania jest w całości przetwarzane na komputerze i dopiero później wysyłane do drukarki. Zasadniczo obsługa zadań drukowania nie jest tak wydajna jak w przypadku korzystania ze sterownika PCL. Jednak spójność wydruków na poszczególnych drukarkach jest większa, ponieważ nie ma rozbieżności w sposobie przetwarzania danych.


  Do sterowników PostScript jest dołączony plik PPD (PostScript Printer Description) z informacjami o możliwościach i ograniczeniach urządzenia.


  Podobnie jak w przypadku sterowników PCL opracowaliśmy sterowniki ogólne PS3 Plus do obsługi różnych urządzeń firmy Canon. Ten sam sterownik zapewnia pełną funkcjonalność wszystkich obsługiwanych modeli.

 • Ultra Fast Rendering (UFR) II jest opracowanym przez firmę Canon językiem sterownika drukarki, który szybko przetwarza zadania drukowania dzięki kompresji danych wydruku przed wysłaniem ich do urządzenia. Zadania przetwarzania danych są podzielone między komputer a urządzenie drukujące, co przyspiesza drukowanie.


  Szybkie przetwarzanie sprawia, że sterownik drukarki UFR II jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku drukowania plików i dokumentów biurowych. Jednak sterownik UFR II nie zapewnia tak wysokiej jakości wydruków jak sterownik PostScript.


  Podobnie jak w przypadku sterowników PCL i PS nasze ogólne sterowniki Plus UFR II zostały opracowane z myślą o obsłudze różnych urządzeń firmy Canon. Dzięki temu można używać tego samego sterownika w przypadku wszystkich obsługiwanych modeli drukarek – wystarczy zmienić ustawienia profilu obejmującego port drukowania i konfigurację urządzenia.

Inne przydatne pozycje...

 • Kontakt

  Skontaktuj się z nami telefonicznie lub pocztą e-mail, aby uzyskać pomoc techniczną

 • Numer seryjny

  Tutaj dowiesz się, jak znaleźć numer seryjny produktu.

 • Recykling

  Więcej informacji o programie recyklingu kaset firmy Canon

Ankieta