Sposób obliczania całkowitego kosztu posiadania

Dowiedz się, jak obliczamy całkowity koszt posiadania drukarki Canon.

Kalkulator TCO

Olię całkowity koszt posiadania (TCO) opiera się na początkowym koszcie zakupu sprzętu powiększonym o koszty atramentu lub toneru w określonym okresie (warunki znajdują się poniżej). Należy pamiętać, że dodatkowe koszty zmienne mogą mieć wpływ na całkowity koszt posiadania, w tym między innymi na inne materiały eksploatacyjne, zestawy atramentów i tonerów, opakowania z atramentem i tonerem o wysokiej wydajności, serwis, zużycie energii i części zamienne.

Oliwerowy koszt posiadania (TCO) opiera się na następujących obliczeniach: [Średnia kolorowa objętość druku CPP x kolor - minus dołączone strony atramentu/ tonera] plus [Średnia mono CPP x mono print volume - minus dołączone atramenty/ strony tonera] plus [koszt sprzętu] plus [koszt konserwacji kasety tylko dla modeli MAX GIFY GIFY).

Pokoje porównawcze w całkowitym koszcie posiadania (TCO) obejmują 10 najlepiej sprzedających się kolorowych drukarek laserowych i 10 najlepiej sprzedających się drukarek atramentowych według monitora IDC EMEA (Data Q1 2020 – Q3 2020). Średnia cena sprzedaży (ASP) drukarek w EUR (€) została uzyskana z IDC EMEA Hardcopy Tracker (Data Q1 2020 – Q3 2020) oraz ceny materiałów eksploatacyjnych z oficjalnych stron internetowych producenta w dniu 2 lutego 2021.

Canon MAXIFY GX7000 i Canon MAXIFY GX6000 zostały włączone i wyłącznie do celów tego kalkulatora TCO przy użyciu zalecanej ceny detalicznej ("RRP"), która obejmuje VAT.

VAT jest wliczony w cenę, ale należy pamiętać, że koszty dostawy nie są uwzględniane w obliczeniach cenowych. Ceny mogą ulec zmianie ze względu na warunki rynkowe.

Odruk kosztów opiera się na użyciu ustawień domyślnych używanych zarówno w drukarkach Canon, jak i na drukarkach konkurencji. Jest to zgodne z warunkami badania stosowanymi w badaniu wydajności ISO/IEC dla odpowiedniej kategorii.

Kosznik na stronę został obliczony na podstawie ceny sprzedaży materiałów eksploatacyjnych podanej na stronach internetowych producenta podzielonej przez opublikowane plony producentów oficjalnie ujawnione w publicznie dostępnych informacjach. Koszt strony opiera się na symulacji drukowania wzorców testowych podanych w ISO/IEC24712 dla drukarek atramentowych i ISO/IEC 19798 dla kolorowej drukarki laserowej.

Wszystkie dane dotyczące specyfikacji i wydajności producentów zostały zebrane na podstawie publicznie dostępnych informacji, w tym między innymi z własnych broszur i stron internetowych producentów. Canon i konkurentów toner i wydajność atramentu są pobierane od producentów opublikowanych specifications.

W celu rzetelnego porównania i dokładnego raportowania danych, dane dotyczące wydajności materiałów eksploatacyjnych zostały pobrane z najwyższej standardowej ilości materiałów eksploatacyjnych tonera lub atramentu dostępnych w momencie publikacji, które zostały określone zgodnie z normami ISO. Porównanie nie obejmuje pakietów kombi, XL i opakowań zbiorczych. Dane te są publicznie dostępne.