Canon wprowadza na rynek plotWAVE i colorWAVE serii T - nową generację urządzeń wielkoformatowych przeznaczonych do drukowania dokumentacji technicznej

Drupa, Düsseldorf, Niemcy, godz. 17.00 CET, 27 maja 2024 r. - Canon wprowadza na rynek nową generację wielkoformatowych urządzeń plotWAVE i colorWAVE do druku dokumentacji technicznej. Zbudowane w oparciu o sprawdzone i zaufane technologie: CrystalPoint i Radiant Fusing, urządzenia Canon plotWAVE i colorWAVE serii T, łączą najnowsze innowacje w jednym wysokowydajnym systemie druku. Zastosowane rozwiązania pozwalają z dużą łatwością uzyskać wysoką jakość rysunków technicznych, plakatów, czy innych prac graficznych. Obie serie T zawierają pakiet PRISMA Tech Suite - nowy zestaw rozwiązań automatyzujących proces druku, kopiowania, skanowania czy składania prac. Zastosowane funkcje bezpieczeństwa zapewniają wysoki stopień ochrony systemów IT.

  • Nowa monochromatyczna seria urządzeń plotWAVE T jest dostępna w pięciu różnych modelach: T30/35, T50/55 i T75.

  • Oprogramowanie PRISMAproduce Tech umożliwia łatwe tworzenie, zarządzanie i przesyłanie złożonych zestawów dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej do jednej lub wielu drukarek jednocześnie.

  • Nowa seria colorWAVE T jest dostępna w dwóch wersjach: T60 i T65.

Stworzone z myślą o profesjonalistach z branży inżynierskiej AEC (architektonicznej, inżynieryjnej, budowlanej i produkcyjnej), urządzenia Canon plotWAVE i colorWAVE odniosły spektakularny sukces na rynku. Od momentu ich rynkowego debiutu, na całym świecie zostało zainstalowanych ponad 60 000 urządzeń serii plotWAVE i colorWAVE, które pozwalają uzyskiwać dokładne wydruki wysokiej jakości – wszystko to za naciśnięciem jednego przycisku, przy pierwszej próbie - zawsze, gdy jest to potrzebne.

Nowa monochromatyczna seria urządzeń plotWAVE T zastępuje poprzednią - PlotWave i jest dostępna w pięciu różnych modelach: T30/35, T50/55 i T75. Umożliwia produkcję do dziesięciu wydruków A1/min. i oferuje pojemność nośników do 1200 metrów (3937 stóp) w konfiguracji do sześciu automatycznych podajników rolkowych o szerokości do 914 mm (36 cali).

Z kolei nowa seria colorWAVE T zastępuje poprzednie modele ColorWave i jest dostępna w dwóch wersjach: T60 i T65. Oba modele pozwalają na dostarczanie czterech kolorowych wydruków A1/min. Urządzenia oferują możliwość wykorzystania do sześciu automatycznych podajników rolkowych, a model T65 zapewnia także dodatkowe tryby jakości dla użytkowników, którzy oczekują zastosowania specjalnych materiałów dla uzyskania najwyższej jakości wydruków. Wszystkie modele są również dostępne jako urządzenia wielofunkcyjne, w tym z opcją zintegrowanego skanera i w pełni zintegrowanego systemu do odbierania lub składania prac.

Zapewniając narzędzia, które zwiększają produktywność, nowa seria ploterów plotWAVE i colorWAVE T zawiera bardzo wydajny kontroler POWERsync+. Konfiguracja hardware w tym zwiększona pojemność pamięci potrzebnej dla błyskawicznego przetwarzania zadań, a także zastosowanie systemu Microsoft Windows 10 IoT Enterprise 2021 pozwala użytkownikom uzyskać niegraniczony dostęp do najnowszych funkcji Microsoft Windows, które gwarantują bezpieczeństwo systemu. Zlecenie drukowania można przesłać z dowolnego miejsca za pomocą szeregu urządzeń, a dzięki nowej funkcji zdalnego wybudzania - Remote ON, system jest gotowy do działania natychmiast po pojawieniu się użytkownika w jego pobliżu. Dodatkowa informacja o stanie urządzenia oraz czujnik umieszczony w szufladach na nośniki, który automatycznie oblicza i informuje, jaka długość nośnika na rolce jest jeszcze do wykorzystania pozwalają na efektywną pracę.

Bardzo ważną nowością jest nowy pakiet oprogramowania PRISMA Tech Suite, zestaw rozwiązań dla przepływu pracy dla urządzeń plotWAVE i colorWAVE serii T. Pomaga on zarządzać procesami druku i zachować nad nimi kontrolę dzięki wydajnej aplikacji oraz poniższym narzędziom:

- PRISMAproduce Tech, umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie, zarządzanie i przesyłanie złożonych zestawów dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej do jednej lub wielu urządzeń jednocześnie. Użytkownicy korzystają z bardziej spójnego procesu drukowania i niezawodnej jakości druku, ze specjalnie dostosowanymi szablonami i łatwiejszą konserwacją IT;
- PRISMAlytics Accounting, bezpieczne narzędzie do obsługi urządzeń oparte na chmurze, które przechwytuje dane istotne dla obliczania kosztów i monitorowania użytkowania;
- PRISMAlytics Dashboard, bezpieczne narzędzie do zarządzania oparte na chmurze, które pozwala na monitorowanie i maksymalizację produkcji wydruków;
- PRISMAservice, centralna platforma wiedzy, która umożliwia serwisantom i pomocy technicznej szybsze, wydajniejsze i skuteczniejsze wspieranie klienta w celu zapewnienia maksymalnego czasu pracy bez przestojów. Możliwe jest to dzięki integracji szerokiej gamy narzędzi serwisowych w jednym ujednoliconym portalu.

Ponieważ cyberbezpieczeństwo jest dla klientów kwestią o kluczowym znaczeniu, Canon rozwinął w nowych urządzeniach plotWAVE i colorWAVE serii T najnowszej generacji technologię bezpieczeństwa druku SMARTshield, stosując mechanizm automatycznej aktualizacji systemu oraz drukowanie przy użyciu kodu PIN lub hasła. Administrator systemu decyduje o dostępności i statusie aktualizacji. Użytkownik może teraz - tuż przed wydrukowaniem pliku, skorzystać z panelu ClearConnect i wprowadzić kod PIN lub hasło. Umożliwi to dostęp do pliku, zapewni bezpieczeństwo drukowania, uniemożliwiając drukowanie osobom nieuprawnionym.

Aby zminimalizować wpływ na środowisko, zarówno urządzenia plotWAVE serii T z technologią Radiant Fusing, jak i urządzenia colorWAVE serii T z technologią CrystalPoint uzyskały certyfikaty ENERGY STAR i są wyposażone w tryby oszczędzania energii. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, z których wiele nadal doskonale służy klientom, obie serie T zostały zaprojektowane z myślą o długim użytkowaniu przy zastosowaniu materiałów, z których co najmniej 85% można poddać recyklingowi lub ponownie wykorzystać po ich regeneracji. Seria plotWAVE T zaopatrzona jest w pojemniki z tonerem wykonane średnio w 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Część pojemników TonerPearls serii colorWAVE T została zaprojektowana tak, aby mogła być również używana jako zasobnik używany do konserwacji. Obie serie T są obsługiwane przez inteligentne sterowniki Canon i rozwiązania istotne dla przepływu pracy - PRISMA Tech Suite. Pomagają one w uzyskiwaniu prawidłowego druku już przy pierwszym podejściu, co pozwala unikać marnowania wydruków, tonera, atramentu i energii.

Pewność co do wysokiej jakości wykonania urządzeń plotWAVE i colorWAVE serii T, pozwala firmie Canon zwiększać swoje zobowiązania serwisowe wobec klientów. Obejmują one wsparcie dla materiałów eksploatacyjnych, części zamiennych, wersji oprogramowania konserwacyjnego i aktualizacji zabezpieczeń przez określenie ekonomicznego okresu eksploatacji urządzenia1 Program opieki serwisowej który oferuje konfigurowalne opcje serwisowe na 36, 48 lub 60 miesięcy, jest teraz dostępny także dla drukarek plotWAVE i colorWAVE serii T, obejmując zdalne wsparcie tego samego dnia i wsparcie na miejscu następnego dnia, w tym: przeprowadzenie wszelkich prac serwisowych, podróże, części zamienne i urządzenia do przetwarzania obrazu.

Mathew Faulkner, Director, Marketing & Innovation, Wide Format Printing Group, Canon EMEA, komentuje: „Serie Canon plotWAVE i colorWAVE od ponad dekady wyznaczają najwyższe standardy drukowania dokumentacji technicznej i jako wiodące technologie na rynku, zyskały reputację bezpiecznych, wysoce zaawansowanych i solidnych systemów stworzonych przez profesjonalistów dla profesjonalistów. Tak dobrą reputację możemy utrzymywać dzięki temu, że inwestujemy nieustannie w rozwój technologii. Dzięki temu właśnie nasze urządzenia plotWAVE i colorWAVE mogą realizować właściwe dla nich zadania, ciesząc się ciągłym zaufaniem klientów. Nowa generacja, którą dziś prezentujemy, to efekt tego, że kolejny raz zareagowaliśmy na opinie i oczekiwania klientów. Sprawiliśmy, ze seria T w połączeniu z nową technologią PRISMAproduce, jest jeszcze bardziej produktywna, łatwa w użyciu i bezpieczna. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że pozostanie ona bezpieczną i niezawodną inwestycją na wiele lat”.

Przykłady serii plotWAVE i colorWAVE T można zobaczyć w strefie CAD Printing na stoisku Canon w hali 8a na targach drupa 2024. Wszystkie modele obu serii są natychmiast dostępne w regionie EMEA. Nabywać można je bezpośrednio od firmy Canon lub od akredytowanego sprzedawcy Canon.

Więcej informacji na temat plotWAVE T-series, można znaleźć tu:  

https://www.canon.pl/business/products/large-format-printers/plotwave-t75/
https://www.canon.pl/business/products/large-format-printers/plotwave-t50-series/
https://www.canon.pl/business/products/large-format-printers/plotwave-t30-series/
https://www.canon.pl/business/products/large-format-printers/colorwave-t60-series/

Szczegółowe informacje o oprogramowaniu PRISMAelevate dostępne są na stronie: https://www.canon.pl/business/products/software/prisma-elevate-xl/

  1. Odnosi się to do średniego ekonomicznego okresu eksploatacji drukarek serii T, który firma Canon Production Printing określiła na siedem lat