Canon rozszerza linię urządzeń drukujących PIXMA G MegaTank o pięć podstawowych modeli

Warszawa, 20 października 2020 r. – Canon rozszerza swoją popularną linię urządzeń drukujących MegaTank PIXMA z serii G o pięć podstawowych modeli z uzupełnianymi zbiornikami z atramentem. Nowe drukarki zostały zaprojektowane z myślą o pracy małych firm, uczniach i studentach drukujących materiały dydaktyczne oraz rodzinach, które chcą kreatywnie spędzać czas w domu. Kluczowe cechy nowych rozwiązań, charakterystyczne dla całej linii Canon MegaTank to intuicyjna obsługa i użyteczność – dzięki pojemnikowi na zużyty tusz, który w nowych urządzeniach wymienimy samodzielnie – nowe, ulepszone butelki z atramentem wyposażone w system identyfikacji – dzięki któremu dany zbiornik uzupełnimy wyłącznie dedykowanym kolorem atramentu – oraz 2-liniowy wyświetlacz LCD, zapewniający kontrolę i szybki dostęp do ustawień urządzenia. To sprawia, że nowe drukarki Canon PIXMA G MegaTank charakteryzują się wydajnością przy niewielkich kosztach eksploatacji – tryb ekonomiczny umożliwia druk nawet tysięcy stron i obrazów na jednym zestawie atramentów.

Wydajne i niedrogie w eksploatacji drukarki do zastosowań biurowych, szkolnych oraz tworzenia kreatywnych materiałów DIY

Zaprezentowane dziś urządzenia to niezawodne, wydajne, tanie w eksploatacji i przyjazne w obsłudze drukarki z systemem stałego zasilania w atrament, które wyposażono również w przydatne funkcje łączności bezprzewodowej, takie jak Wi-Fi czy zgodność z popularnymi platformami chmurowymi:

  • PIXMA G3460 – Urządzenie wielofunkcyjne 3-w-1 (drukowanie, skanowanie, kopiowanie) o wysokiej szybkości druku i łączności bezprzewodowej (Wi-Fi)
  • PIXMA G3420 – Drukarka wielofunkcyjna o wysokiej jakości z funkcją łączności bezprzewodowej (W-Fi)
  • PIXMA G2460 – Urządzenie 3-w-1 o wysokiej szybkości druku
  • PIXMA G2420 – Urządzenie 3-w-1 (drukowanie, skanowanie, kopiowanie) o wysokiej wydajności
  • PIXMA G1420 – Drukarka jednofunkcyjna, bardzo prosta w obsłudze

Większa wydajność pracy

Dla tych, którzy szukają ekonomicznego rozwiązania druku o wysokiej wydajności, nowe urządzenia PIXMA z serii G pozwalają wydrukować nawet do 60001 stron z czarnym tekstem na jednej butelce z atramentem. W trybie ekonomicznym2 – nawet o 26 procent więcej. W przypadku drukowania w kolorze, urządzenia MegaTank oferują imponującą wydajność do 77001 stron na jednym zestawie butelek z kolorowym atramentem, co daje o 700 stron lepszy wynik w porównaniu z poprzednimi modelami z tej serii. Dwa najszybsze modele – PIXMA G3460 i PIXMA G2460 – mogą osiągać prędkości przekraczające 10,8 obrazów na minutę (w przypadku druku czarno-białego) i 6,0 obr./min w przypadku druku w kolorze. Mając do dyspozycji niezawodne urządzenie, które pozwala drukować szybko i w wysokich nakładach, ​​użytkownicy mogą teraz skoncentrować się na innych, kreatywnych zadaniach biurowych i domowych. Tekst drukowany na nowych urządzeniach PIXMA G MegaTank jest wyraźny i ostry, a kolory na grafikach są nasycone, przez co z powodzeniem możemy drukować zarówno wielostronnicowe dokumenty tekstowe, jak i materiały z elementami graficznymi, np. prezentacje na zajęcia szkolne lub do pracy.

Mniej przestojów

Zintegrowane zbiorniki z atramentem umiejscowione z przodu urządzenia pozwalają na bieżąco kontrolować poziom atramentu. Z kolei samodzielnie wymieniany przez użytkownika pojemnik na zużyty tusz znacząco ogranicza niezaplanowane przestoje drukarki, zapewniając płynne działanie oraz szybką i łatwą konserwację. Użytkownik może również sam sprawdzić poziom wkładu konserwacyjnego na ekranie LCD3 lub za pomocą aplikacji Canon PRINT (iOS / Android), dostępnej dla modeli PIXMA G3460 i PIXMA G3420.

Rozszerzona kompatybilność

Dzięki nowym, ulepszonym butelkom z atramentem wyposażonym w system identyfikacji, uzupełnianie zasobników jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy włożyć szyjkę butelki do kompatybilnego zbiornika (szyjka butelki z danym kolorem pasuje wyłącznie do jednego zasobnika) i napełnić go (atrament automatycznie przestanie lecieć, gdy zasobnik będzie pełny). 2-liniowy wyświetlacz LCD3 obecny w modelach wielofunkcyjnych dodatkowo ułatwia codzienną obsługę, a funkcja automatycznego włączania / wyłączania oszczędza zużycie energii.

Modele PIXMA G3460 i PIXMA G3420 z obsługą Wi-Fi umożliwiają użytkownikom bezproblemowe łączenie się z urządzeniami mobilnymi i usługami w chmurze. Wszystko dzięki kompatybilności z Apple AirPrint i Mopria dla systemu Android, a także aplikacją Canon PRINT. Ponadto dla tych, którzy szukają kreatywnych inspiracji z obszaru druku i DIY, platforma Canon Creative Park pozwala korzystać z szerokiej biblioteki drukowanych szablonów do samodzielnego składania, które uwolnią w Tobie artystę, tworząc m.in. trójwymiarowe modele czy spersonalizowane karty i ozdoby okolicznościowe.

Obsługa różnych mediów

Dla osób prowadzących małą firmę w domu lub biurze, drukarki Canon PIXMA G MegaTank mogą drukować plakaty i banery długości nawet do 1,2 m, będąc optymalnym narzędziem do produkcji np. wyróżniających się materiałów POS do punktów sprzedaży. Ponadto użytkownicy domowi, którzy lubią tworzyć kreatywne materiały ozdobne, mogą wybrać spośród wielu niestandardowych nośników druku, takich jak magnetyczny papier fotograficzny Canon do zadruku spersonalizowanych magnesów na lodówkę lub samoprzylepny papier fotograficzny z możliwością ponownego (bezśladowego) przeklejenia - do dekoracji ścian, luster, laptopów czy pokrowców na smartfon.


1 Wydajność druku jest wartością szacowaną w oparciu o niezależną metodę testową firmy Canon, w ramach której jest stosowana karta ISO/IEC 24712 i symulacja ciągłego drukowania z wymianą zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia
2 Tryb ekonomiczny ogranicza zużycie czarnego atramentu poprzez zmniejszenie gęstości; w trybie ekonomicznym można wydrukować o 26 procent więcej stron niż w trybie standardowym
3 Nie dotyczy modelu PIXMA G1420