EOS-1D X

Aparat EOS-1D X łączy szybkość pracy z jakością obrazu, tworząc aparat nowej generacji dla profesjonalistów. Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 18 MP oraz podwójny procesor „DIGIC 5+” wyznaczają nowy standard, zaś dzięki możliwości fotografowania w serii z prędkością 12 klatek na sekundę aparat wykracza poza niego.

EOS-1D X

Korzyści

  • Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 18,1 megapiksela
  • Do 12 kl./s; 14 kl./s w trybie superszybkiego fotografowania
  • Zakres ISO 100-51200, do H:204800
  • 61-punktowy system AF
  • Automatyka pomiaru, 100 000 pikseli RGB
  • Tryb filmowania w jakości Full-HD 1080p
  • Podwójny procesor „DIGIC 5+”
  • Ekran LCD Clear View II 8,11 cm (3,2 cala), 1 040 000 punktów
  • Port Ethernet

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon EOS-1D X

Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 18,1 megapiksela


Pełnoklatkowa matryca światłoczuła CMOS firmy Canon o rozdzielczości 18,1 MP zapewnia doskonałą wydajność, pozwalając uzyskać wyjątkowo niski poziom zakłóceń na szczegółowych obrazach, nawet w najsłabszym oświetleniu. Zastosowanie matrycy pełnoklatkowej sprawia, iż optymalne rezultaty można osiągnąć, stosując obiektywy szerokokątne, a także zapewnia większą kontrolę nad głębią ostrości. Rozdzielczość obrazu wykracza poza wymagania jakościowe stawiane przez najlepsze agencje fotograficzne - aparat jest idealny do wydruków w rozmiarze A2, nawet po skadrowaniu.

Superszybkie fotografowanie


Zarejestruj każdą sekundę akcji w serii zdjęć z prędkością do 12 kl./s, zwiększając ją do niesamowitego poziomu 14 kl./s w trybie superszybkiego fotografowania, pozwalającego zarejestrować do 180 dużych obrazów JPEG (38 obrazów RAW).

Szeroki zakres ISO


Wyjątkowo szeroki zakres czułości ISO, jakim dysponuje aparat, wynoszącemu od 100 do 51200, który można rozszerzyć do niewiarygodnej wartości 204800, umożliwia rejestrowanie obrazów zarówno w pełnym świetle, jak i w prawie kompletnych ciemnościach.

61-punktowy system AF


Precyzyjny, 61-punktowy system AF, w tym 41 bardzo czułych punktów typu krzyżowego, zapewnia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości na szybko poruszających się obiektach – niezależnie od warunków oświetleniowych. 5 centralnych, podwójnie krzyżowych punków AF zapewnia większą precyzję.

Równe, precyzyjne pomiary


System pomiaru ekspozycji mający 100 000 pikseli RGB z dedykowanym procesorem DIGIC 4 mierzy nie tylko jasność, ale również intensywność kolorów, aby zapewnić precyzyjne nastawy ekspozycji, pozwalające osiągnąć naturalne rezultaty, nawet przy mieszanym źródle światła.

Filmy Full HD EOS


Nagrywaj filmy w rozdzielczości Full HD (1080p), korzystając z pełnej gamy elementów sterowania z poziomu lustrzanki, w tym z parametrów kontroli ekspozycji, ilości klatek na sekundę, dźwięku i rodzajów kompresji. Złącze HDMI umożliwia wyświetlanie zdjęć i filmów w jakości HD.

Podwójny procesor „DIGIC 5+”


Najnowszej generacji podwójny procesor „DIGIC 5+” firmy Canon zapewnia najszybsze i najbardziej zaawansowane przetwarzanie obrazu, gwarantując najlepszą w swojej klasie jakość zdjęć. Dzięki zastosowaniu 4 konwerterów A/D obrazy przetwarzane są z zachowaniem 14-bitowej głębi, zapewniającej miękkie przejścia tonalne i naturalnie wyglądające kolory, a także zaawansowany mechanizm redukcji szumów przy wyższych czułościach ISO.

Duży ekran LCD z powłoką przeciwodblaskową


Ekran LCD Clear View II, o wysokiej rozdzielczości 1 040 000 punktów i przekątnej 3,2 cala, pozwala na łatwe i dokładne sprawdzanie zdjęć oraz filmów. Wyjątkowo trwała struktura szkła, z powłoką przeciwodblaskową, zapobiega refleksom nawet przy intensywnym świetle.

Port Ethernet


Wbudowany port Ethernet umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie zdjęć na żywo z wydarzeń bezpośrednio do komputera lub, za pośrednictwem sieci, do klientów.

Nagrody

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon EOS-1D X, jego cechach i możliwościach.

18.1 megapixel CMOS

Matryca CMOS o rozdzielczości 18,1 MP

Large sensor for maximum control over depth of field

Duża matryca zapewnia maksymalną kontrolę nad głębią pola

High speed shooting

Wysoka szybkość zdjęć

Great low light shots

Znakomite zdjęcia w słabym świetle

Sharp images in all conditions

Ostry obraz w każdych warunkach

Stunning 1080p movies

Oszałamiające filmy 1080p

Powerful DIGIC processing

Zaawansowane przetwarzanie DIGIC

Create instant back up of images

Błyskawiczne tworzenie kopii zapasowych zdjęć

Large bright screen for clear viewing

Duży, jasny ekran zapewnia wyraźny obraz

Keeping your sensor clean of dirt

Zachowywanie czystości czujnika

Creativly combine images

Łączenie kilku klatek w jedno zdjęcie

Widest selection of Lenses

Najszerszy wybór obiektywów

CPN.jpeg

Witryna Canon Professional Network

Inspiracje, edukacja, informacje o produktach i aktualności zapewniają wsparcie fotografom i operatorom kamer, a także pasjonatom z całego świata, którzy korzystają ze sprzętu Canon.

Ważna aktualizacja

EOS-1D X Support