Canon PowerShot G1 X Mark II

PowerShot G1 X Mark II

Dzięki dużej matrycy i szybkiemu obiektywowi zmiennoogniskowemu f/2 aparat PowerShot G1 X Mark II zapewnia wydajność i wszechstronność typowe dla lustrzanek cyfrowych, ale w tradycyjnej kompaktowej obudowie.

PowerShot G1 X Mark II

Korzyści

 • Duża matryca CMOS firmy Canon o wielkości 1,5 cala (18,7 × 14,0 mm) Canon CMOS z funkcją fotografowania w wielu formatach obrazu
 • Fotografowanie w rozdzielczości 12,8 megapiksela (3:2)* i nagrywanie filmów Full HD w jakości typowej dla lustrzanek cyfrowych
 • Kreatywna regulacja głębi ostrości przy użyciu szybkiego obiektywu f/2–3,9, 24 mm z 5-krotnym zoomem i 9-listkową przysłoną
 • Szybkie przetwarzanie obrazu i krótki czas reakcji dzięki procesorowi DIGIC 6
 • Możliwość robienia doskonałych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu dzięki rozwiązaniu HS System i maksymalnej czułości ISO 12 800
 • Inteligentna stabilizacja obrazu zapobiega drganiom aparatu
 • Dokładny, 31-punktowy AiAF. Dokładna, ręczna regulacja ostrości dzięki wzmocnieniu krawędzi
 • Dwa pokrętła sterowania obiektywu z możliwością przypisania funkcji i intuicyjny ekran dotykowy umożliwiają dostosowanie obsługi do potrzeb użytkownika
 • Wi-Fi i funkcja synchronizacji zdjęć ułatwiają udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych zdjęć. Łączenie się ze smartfonem lub tabletem w celu zdalnego fotografowania
 • Opcjonalny wizjer elektroniczny umożliwiający tradycyjną obsługę
 • 14 bitowe pliki RAW i oprogramowanie DPP mogą być łatwo włączane do dowolnego cyklu pracy

Cechy szczegółowe

Przyjrzyj się dokładniej produktowi Canon PowerShot G1 X Mark II

Jakość obrazu w aparacie kompaktowym typowa dla lustrzanek cyfrowych.


Matryca o wielkości 1,5 cala aparatu PowerShot G1 X Mark II ma powierzchnię zbliżoną do matrycy APS-C (18,7 × 14,0 mm). Wykorzystuje rozdzielczość 12,8 megapiksela (3:2) i technologię CMOS firmy Canon, aby dostarczyć obraz w jakości typowej dla lustrzanek cyfrowych. Matryca wieloformatowa pozwala robić zdjęcia o rozdzielczości 12,8 MP w formacie 3:2 lub 13,1 MP w formacie 4:3 przy tej samej efektywnej ogniskowej*.

Doskonała praca w słabym świetle


Matryca o wielkości 1,5 cala i procesor DIGIC 6 aparatu PowerShot G1 X Mark II zapewniają doskonałą wydajność przy maksymalnej czułości ISO wynoszącej 12 800. HS System w połączeniu z jasnym obiektywem f/2–3,9 w pełni wykorzystuje oświetlenie otoczenia, aby zapewnić doskonałą przejrzystość i barwy niezależnie od warunków. Inteligentna stabilizacja obrazu dobiera optymalny tryb stabilizacji obrazu (Image Stabilizer) spośród 8 opcji w celu redukcji drgań aparatu i rozmycia zdjęć.

Precyzyjny obiektyw z 5-krotnym zoomem


Aparat PowerShot G1 X Mark II jest wyposażony w szerokokątny obiektyw 24 mm z 5-krotnym zoomem optycznym. Wykorzystuje precyzyjną technologię firmy Canon i zaawansowane obiektywy, aby tworzyć ostre zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Duża matryca o wielkości 1,5 cala w połączeniu z jasną, 9-listkową przysłoną f/2–3,9 umożliwia doskonałe wyodrębnianie obiektów i płynne rozmycie tła.

Uwiecznianie chwili


Procesor DIGIC 6 zapewnia szybką i łatwą obsługę, dzięki czemu zawsze można uchwycić "ten" najważniejszy moment. 31-punktowy AiAF o wysokiej gęstości szybko i dokładnie odnajduje obiekty, a dwa pokrętła sterowania aparatu pozwalają na dokładną ręczną regulację ostrości. Wzmocnienie krawędzi przy ręcznej regulacji ostrości dodatkowo zwiększa dokładność, podświetlając obszary o największej ostrości.

Bezprzewodowe zdalne fotografowanie i synchronizacja zdjęć


Specjalny przycisk łączenia z urządzeniem przenośnym i funkcja NFC umożliwiają nawiązanie połączenia Wi-Fi między aparatem PowerShot G1 X Mark II i zgodnym urządzeniem inteligentnym. Po nawiązaniu połączenia aplikacja Canon CameraWindow umożliwia sterowanie aparatem PowerShot G1 X Mark II bezprzewodowo z odległości nawet 5 m. Przycisk łączenia z urządzeniem przenośnym może być także używany do synchronizacji zdjęć. Umożliwia to łatwe tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów na zarejestrowanym komputerze domowym oraz w serwisach Flickr™ i Google Drive™ za pośrednictwem image.canon**.

Zaprojektowany dla Ciebie


Aparat PowerShot G1 X Mark II można dostosować do własnego stylu pracy. Często wykorzystywane funkcje mogą być dodawane do spersonalizowanego menu, co ułatwia dostęp do nich, gdy są potrzebne. Do dwóch pokręteł sterowania umieszczonych wokół obiektywu można przypisać funkcję regulacji różnych ustawień.

Pod dowolnym kątem


Wysokiej jakości ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 1,04 mln punktów wykorzystuje przestrzeń kolorów sRGB. Zapewnia to dokładne odwzorowanie kolorów, przejrzystość obrazu i kontrast. Odchylany ekran i intuicyjna obsługa sprawiają, że aparat PowerShot G1 X Mark II jest szybki i łatwy w obsłudze, nawet podczas pracy pod nietypowym kątem. Aparat może zostać dodatkowo wyposażony w wizjer elektroniczny, który umożliwi bardziej tradycyjną obsługę.

Nowe sposoby kreatywnej pracy


Eksperymentuj z zaawansowanymi trybami fotografowania i odkrywaj nowe możliwości. Tryby HDR z ręki oraz nieostre tło szybko rejestrują wiele obrazów i łączą je w jeden, tworząc profesjonalnie wyglądające zdjęcia. Tryb fotografowania gwiazd pozwala na łatwe robienie zdjęć astro-fotograficznych.

Bezproblemowy obieg pracy


14-bitowe pliki RAW oraz oprogramowanie DPP firmy Canon pozwalają na uzyskanie maksymalnej jakości podczas obróbki na komputerze oraz łatwo wpasowują się w istniejące cykle pracy dotyczące edycji i drukowania.

Ergonomiczny uchwyt


Aparat PowerShot G1 X Mark II Enhanced Grip Edition (dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce) jest wyposażony w duży, ergonomiczny uchwyt.

* Matryca wieloformatowa rejestruje obrazy w rozdzielczości 12,8 MP i w formacie obrazu 3:2 przy domyślnych ustawieniach. Obrazy w rozdzielczości 13,1 MP i w formacie 4:3 mogą być rejestrowane przy tej samej efektywnej ogniskowej.

** Obsługa Wi-Fi zależy od urządzenia i regionu. Więcej informacji: www.canon-europe.com/wirelesscompacts
Funkcje bezpośredniego udostępniania przez Internet, synchronizacji zdjęć i wysyłania przez serwer wymagają konta image.canon. Usługa image.canon może nie być obsługiwana w niektórych krajach i regionach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.canon-europe.com/cig.
Facebook i logo F są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Facebook Inc.
Google Drive™ jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Google Inc.
Twitter jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Twitter Inc.
Oznaczenie FLICKR jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Yahoo! Inc.

Nagrody

Dane techniczne produktu

Więcej informacji o produkcie Canon PowerShot G1 X Mark II, jego cechach i możliwościach.

1.5 type CMOS

Duża matryca zbliżona rozmiarem do matrycy APS-C w lustrzance cyfrowej

f2.0-3.9

Duży otwór przysłony w całym zakresie ogniskowych

12.8MP CMOS 3-2 aspect ratio

Matryca CMOS o rozdzielczości 12,8 megapiksela w formacie 3:2

Dual Control Rings

Dwa pokrętła sterowania z możliwością przypisania funkcji

Powerful DIGIC processing

Wydajny procesor DIGIC

Great low-light shots

Znakomite zdjęcia w słabym świetle

5x optical zoom, ultra wide-angle

5-krotne zbliżenie optyczne, bardzo szeroki kąt

Steady shots in every situation

Stabilne zdjęcia i filmy w każdej sytuacji

Share and backup images wirelessly

Bezprzewodowe udostępnianie zdjęć i tworzenie kopii zapasowej

NFC simplifies smartphone sharing

Funkcja NFC upraszcza udostępnianie zasobów smartfona

Remote Shooting WiFi

Sterowanie aparatem ze smartfona

Tilt to shoot up high or down low

Wystarczy przechylić, aby fotografować z dolnej lub górnej perspektywy

14-bit RAW

Płynne przejścia odcieni dzięki 14-bitowemu formatowi RAW

Aperture and shutter speed control

Regulacja przesłony i czasu naświetlania

High maximum ISO sensitivity

Wysoka maksymalna czułość ISO

1080p movies

Filmy w rozdzielczości 1080p

Create SLR style background blur

Tworzenie rozmycia tła typowego dla lustrzanki

Capture starry skies with ease

Łatwe fotografowanie gwiaździstego nieba

Handheld_HDR

Tworzenie zdjęć HDR bez statywu

Neutral Density Filter

Filtr ND

 • PowerShot G1 X Mark II

 • Akumulator NB-12L

 • Ładowarka CB-2LGE

 • Pasek na szyję NS-DC11

 • Przewód zasilający

 • Zestaw podręczników użytkownika

Duża matryca o wysokiej czułości zapewnia efekty pracy typowe dla lustrzanki cyfrowej.

Aparat PowerShot G1 X Mark II jest wyposażony w dużą matrycę o wielkości 1,5 cala obsługującą kilka formatów obrazu. Efektywny obszar, powszechnie stosowanych w zaawansowanych aparatach kompaktowych, jest 2 razy większy niż w przypadku matryc o wielkości 1,0 cala i 5,7 raza większy niż w przypadku matryc o wielkości 1/1,7 cala. Zapewnia to jakość obrazu typową dla lustrzanek cyfrowych, ale w kompaktowej obudowie. Matryca o wielkości 1,5 cala pozwala fotografom na znakomitą kontrolę głębi ostrości i wyjątkowo niski poziom szumów na obrazach, nawet w przypadku używania dużych wartości czułości ISO w bardzo słabym oświetleniu.

sensor-range.jpg