Aktualizacja oprogramowania układowego aparatu Canon EOS R3 do wersji 1.21

Dodaj nowe funkcje i zwiększ wydajność modelu EOS R3, aby pracować jeszcze kreatywniej. Aktualizacja oprogramowania układowego do wersji 1.21 jest dostępna do pobrania za darmo i można ją przeprowadzić w zaledwie kilka minut. [pobierz tutaj]

Serie zdjęć o pełnej rozdzielczości do 195 kl./s

Oprogramowanie układowe w wersji 1.21 dodaje niestandardowy tryb szybkiego fotografowania, który umożliwia zwiększenie tempa wykonywania serii zdjęć powyżej 30 kl./s – aż do zawrotnej szybkości 195 kl./s. 1 To idealne rozwiązanie do ukazywania ukrytych szczegółów szybko poruszających się obiektów, które byłyby niewidoczne w przypadku standardowego tempa zapisu.

Za pomocą menu aparatu można ustawić liczbę klatek na sekundę w zakresie od 30 do 195, a liczbę zdjęć w ramach jednej serii – w zakresie od 2 do 50. W ten sposób można zapisywać obrazy w plikach JPEG, HEIF i RAW o pełnej rozdzielczości. Zapewnia to niezbędną elastyczność bez względu na ulubioną metodę pracy.

EOS R3

Filmy Full HD 240p

Oprogramowanie układowe w wersji 1.21 udostępnia w aparacie EOS R3 zachwycające opcje 4K i 6K, a ponadto umożliwia nagrywanie w rozdzielczości Full HD z bardzo dużą szybkością 240 klatek na sekundę. Jest to idealne rozwiązanie, gdy chcemy rejestrować bardzo płynny obraz spowolnionego ruchu i ukazywać szczegóły szybko poruszających się obiektów.

240p Full HD video

Rozszerzona głębia ostrości

Gdy głębia ostrości jest mała, aparat EOS R3 może automatycznie przełączać ostrość z bliskich na dalsze partie kadru podczas rejestrowania sekwencji obrazów. Połączenie tych klatek zapewnia idealną głębię ostrości całego ujęcia.

Po aktualizacji oprogramowania układowego do wersji 1.21 ta sekwencja obrazów może być teraz połączona w aparacie, co zapewnia doskonałe, gotowe do użycia efekty. Funkcja zapewnia również podgląd efektów możliwych do uzyskania w postprodukcji, dzięki czemu można upewnić się, że osiągniemy pożądane rezultaty.

Kompozycje głębi ostrości doskonale nadają się do fotografowania z bliska lub do makrofotografii, gdy głębia ostrości jest ograniczona. Pozwala to również skrócić czas obróbki końcowej materiału z wielu klatek i uzyskać pożądany efekt w aparacie.

In-camera depth compositing

Przetwarzanie plików RAW w chmurze

Po aktualizacji oprogramowania układowego do wersji 1.21 można przesyłać pliki RAW do chmury image.canon w celu ich przetworzenia. Pozwala to uzyskać najlepszą jakość obrazu.

W chmurze można je przekształcić w pliki HEIF lub JPEG, korzystając z opartych na technologii uczenia głębokiego algorytmów demozaikowania i redukowania szumów będących efektem wysokiej czułości ISO. Rezultaty są zachwycające. Na zdjęciach jest mniej artefaktów w obszarach z dużą ilością szczegółów i mniej szumu generowanego wskutek używania wysokiej czułości ISO.

RAW file processing in the cloud

Nagrywanie profesjonalnych filmów poklatkowych

Model EOS R3 to doskonała opcja do robienia zdjęć poklatkowych. Aparat można skonfigurować tak, aby rejestrował zdjęcia w przedziale czasowym od dwóch sekund do 99 godzin, 59 minut i 59 sekund – maksymalnie 3600 klatek. Po zakończeniu rejestrowania sekwencji obrazy są łączone w celu utworzenia filmu w wysokiej rozdzielczości bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania. Co więcej, jeśli dojdzie do odcięcia zasilania lub wyczerpania się akumulatora, po przywróceniu zasilania aparat będzie kontynuować pracę od punktu, w którym ją przerwał. Nie trzeba ponownie konfigurować opcji filmu poklatkowego.

Możliwość przybliżenia za dotknięciem przycisku

Po otrzymaniu opinii od profesjonalistów fotografujących aparatem EOS R3 dodaliśmy funkcję natychmiastowego, cyfrowego kadrowania (1,6x) oraz formaty 1:1, 4:3 i 16:9, które można przypisać do jednego z regulowanych elementów sterujących aparatu. Umożliwia ona przybliżanie odległych obiektów bez odsuwania aparatu od oka – idealne rozwiązanie, gdy działamy pod presją czasu i chcemy uzyskać doskonały efekt w aparacie, aby jak najszybciej odesłać zdjęcia do agencji.

Get close at the touch of a button
  1. Funkcje AE i AF ze śledzeniem są niedostępne w trybie szybkiej serii zdjęć. Maksymalna liczba uchwyconych klatek wynosi 50.