PODCAST

Magia druku, czyli FLXfinish+ i inne nowatorskie technologie Canon

Ekspert Canon w podcaście „Świata Poligrafii Pro” opowiada o nowoczesnych technologiach, zmieniających branżę druku

Oszczędność materiałów i energii, pełna automatyzacja, a przede wszystkim możliwość tworzenia produktów, o jakich jeszcze niedawno nam się nie śniło. To właśnie magia druku! W najnowszym odcinku podcastu „Niezbędnik poligrafa” tworzonego przez redakcję „Świata Poligrafii Professional”, Rafał Osiekowicz, nasz ekspert od druku wielkoformatowego, analizuje technologie druku UVgel oraz nowatorską funkcjonalność FLXfinish+, umożliwiającą uzyskanie efektu druku wybiórczego bez wykorzystania dodatkowego lakieru ani atramentu.

O tym, że nowoczesny druk potrafi wiele, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale dopiero bliższy rzut oka na konkretnie definiowane osiągi potrafi wprowadzić w prawdziwe zdumienie. - Wydruki z ploterów Canon UVgel testowaliśmy w różnych warunkach i z różnymi substancjami. Robiliśmy nawet testy z acetonem. I co ciekawe, podłoże zareagowało szybciej, niż wydruk! – mówi Rafał Osiekowicz, ekspert od druku wielkoformatowego w Canon Production Printing.

Branżowy podcast nie tylko dla ekspertów od druku

Nadarzyła się okazja, aby o tej magii druku powiedzieć kilka słów do szerszej publiczności. Rafał Osiekowicz był gościem podcastu „Świata Poligrafii Professional”. Prowadzący, Mirosław Pawliński, dopytał go o kilka najistotniejszych kwestii związanych z technologiami UVgel.

Od zagadnień technicznych, po rynkowe trendy.

 • jak zmienia się rynek?
 • na co pozwala automatyzacja druku?
 • dlaczego druk podbija branżę aranżacji wnętrz?
 • jak dokładniej działa technologia UVgel?
 • jakie efekty i na jakich produktach można uzyskać dzięki „magicznej” funkcjonalności FLXfinish+?

Uczestnicy rozmowy:

 • Rafał Osiekowicz

  Ekspert od urządzeń do druku wielkoformatowego, od 2002 związany z branżą poligraficzną. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Oce jako Product Manager, a obecnie pełni rolę Product Marketing Team Managera w Canon Polska.

 • Mirosław Pawliński

  Redaktor naczelny „Świata Poligrafii Pro”. Twierdzi, że o poligrafii można opowiadać całymi godzinami, dlatego z pasją prowadzi podcast, który pozwala spojrzeć na poligrafię w wielu kontekstach i bez zadęcia.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy!

Zobacz również

 • Czym jest UVgel?

  UVgel to nowatorska, ekologiczna technologia druku w niskiej temperaturze. Zużywa nawet o 40 proc. mniej atramentu w stosunku do innych, starszych technologii druku wielkoformatowego i umożliwia tworzenie aplikacji, które jeszcze niedawno nie były dostępne lub opłacalne. To dzięki technologii UVgel branżę aranżacji wnętrz podbijają drukowane tapety ścienne i podłogowe!

 • Co to jest FLXfinish(+)?

  FLXfinish to oferowana przez plotery serii Colorado funkcjonalność matowego lub błyszczącego wykończenia wydruku. Do tej pory operator plotera mógł wybrać: delikatny, jedwabisty mat czy żywy, dynamiczny błysk? Teraz, dzięki opcji FLXfinish+, obie te możliwości są dostępne jednocześnie, przy naciśnięciu zaledwie jednego przycisku. Jeszcze lepsza kontrola nad kroplą atramentu, niemal nieograniczone możliwości tworzenia oraz wyraźne oszczędności – właśnie to gwarantuje technologia, o której mowa w powyższym podcaście.

Korzystaj z innowacyjnych rozwiązań w druku wielkoformatowym i zwiększ potencjał swojej firmy