Przewodnik po używaniu logo firmy Canon

Porady dla autoryzowanych partnerów firmy Canon i niezależnych sprzedawców

Firma Canon dba o ochronę własnych znaków towarowych i nazw handlowych. Niniejszy poradnik adresowany dla autoryzowanych partnerów i niezależnych sprzedawców informuje o dozwolonym i niedozwolonym użyciu logo i znaków towarowych Canon w witrynach internetowych i kontach w serwisach społecznościowych.

Canon_logo_usage

DOZWOLONE DZIAŁANIA

  • Promuj siebie i nazwę swojej firmy.
  • Informuj użytkowników, że wyrażasz własne poglądy, a nie stanowisko firmy Canon1.
  • Logo Canon może być używane na stronie internetowej, jeśli znajduje się obok opisu lub zdjęcia produktu Canon, sprzedawanego w ramach normalnej działalności handlowej, w celu wskazania jego pochodzenia.

NIEDOZWOLONE DZIAŁANIA

  • Nie używaj nazwy „Canon” ani znaku towarowego Canon jako części nazwy domeny lub konta w serwisach społecznościowych.
  • Nie używaj logo „Canon” ani jego części jako ikon, elementów graficznych lub zdjęć przypisanych do nazwy konta.
  • Nie używaj skróconych form logo „Canon”, nie modyfikuj go ani nie łącz z innymi słowami lub elementami graficznymi.
  • Nie kupuj nazw domen ani kont w serwisach społecznościowych zawierających słowo „Canon”, ponieważ naruszyłoby to prawa firmy Canon2.
  • Nie przedstawiaj się jako podmiot należący do firmy Canon ani nie sugeruj tego przez dobór elementów graficznych, nazw i tekstu.
  • Nie publikuj materiałów nielegalnych lub oszczerczych, lub takich, które można by uznać za napastliwe względem firmy Canon lub innych podmiotów.

W przypadku pytań dotyczących stosowania niniejszych porad w kontekście własnej witryny internetowej lub kont w serwisach społecznościowych należy zasięgnąć niezależnej, formalnej porady.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat używania logo i znaków towarowych firmy Canon należy wysłać wiadomość na adres corporate.communications@canon-europe.com. Prześlemy pełny dokument / plik PDF.¹ Należy pamiętać, że odpowiedzialność, w tym prawną, ze materiały publikowane online ponosi wyłącznie ich autor. Należy szanować prawa autorskie i przestrzegać przepisów dotyczących dozwolonego użytku, prywatności, ujawniania informacji finansowych i innych stosownych przepisów prawa.

² Firma Canon wymaga, aby prawa do nazw domen ze znakami towarowymi firmy Canon nabyte przez inne podmioty zostały przeniesione na rzecz firmy Canon. Ponadto firma Canon współpracuje z operatorami serwisów społecznościowych w celu zamykania kont, które naruszają prawa firmy Canon.