Nowoczesne technologie obrazowania

PRZYSZŁOŚĆ ZDALNEJ KOMUNIKACJI
- WOJCIECH HERRA

Technologie obrazowania

Na co dzień prowadzi własną firmę szkoleniowo-doradczą. Jednak szerszej publiczności znany jest przede wszystkim ze swoich autorskich videocastów, w których rozmawia z osobistościami ze świata biznesu, popkultury i sportu. Jak łączy te dwa światy – profesjonalnego doradcy i szkoleniowca biznesowego z rolą gospodarza, bądź co bądź luźnych w swojej formie, wywiadów streamowanych na YouTube? Jak w okresie lockdownu udało mu się utrzymać kontakt z klientami i jak na co dzień odnajduje się w świecie technologii rozproszonych?





Czas zmiany

Wojciech Herra jest konsultantem i trenerem biznesu z 15-letnim stażem. Jego flagowe szkolenia Value Based Selling cieszą się ogromną popularnością dzięki połączeniu merytorycznej wiedzy z zakresu zarządzania, marketingu i sprzedaży, którą ubiera w atrakcyjną formę inspirujących warsztatów i szkoleń dla klientów. Z jego wystąpień bije ogromna pasja i zaangażowanie do efektywnego działania opartego na przemyślanym planowaniu i podejściu zorientowanym na wartości i potrzeby klienta.

Do realizacji projektów szkoleniowych od zawsze wykorzystywał nowoczesne technologie obrazowania – zgodnie z przekonaniem, że w parze z merytoryką musi iść nienaganna forma przekazu. W przypadku projektów online, szkolenia muszą być zrealizowane w oparciu o najwyższej jakości obraz i dźwięk, które finalnie składają się na wysokiej jakości produkt.

Technologie obrazowania Wojciecha Herry

Ale konsekwencje lockdownu i ograniczenia wystąpień publicznych ostatnich miesięcy zmusiły niemal całą branżę szkoleniowo-doradczą do pójścia o krok dalej. Niemal cała komunikacja z klientami przeniosła się do sieci, a podstawowym narzędziem do realizacji biznesowych celów konsultantów i trenerów biznesu stały się technologie obrazowania – aparaty, kamery, mikrofony i oprogramowanie do realizowania projektów online.

Technologie obrazowania Wojciecha Herry



Dzisiaj cały świat komunikuje się z wykorzystaniem rozwiązań zdalnych, rozwiązań rozproszonych. Zespoły na całym świecie pracują ze sobą wydajniej dzięki temu, że mamy wysokiej jakości obraz oraz bardzo dobry dźwięk. I to wszystko łączy się w bardzo ważną rzecz – nie da się już od tego uciec.

Projekty studyjne

Do realizacji projektów studyjnych dla klientów – szkoleń, warsztatów, webinarów – Herra wykorzystuje kamerę Canon XA11. To kompaktowa kamera rejestrująca obraz w jakości Full HD z potężnym zoomem optycznym i szerokim zakresem dynamicznym. Jest wystarczająco wszechstronna i wydajna, aby nagrywać profesjonalne materiały czy relacje z wydarzeń, a jednocześnie lekka i mała, aby można było się z nią bez problemu przemieszczać. Znakomite parametry obrazu zapewnia wysokiej jakości matryca HD CMOS Pro i procesor DIGIC DV4, a 20-krotny zoom optyczny zapewnia elastyczność i szeroki zakres powiększenia (26,8–576 mm w przeliczeniu na format 35 mm).



XA11 to kamera, która jest bardzo poręczna i bardzo prosta w obsłudze, a z perspektywy jakości obrazka – profesjonalna.

Technologie obrazowania Wojciecha Herry

Projekty outdoorowe

Ale swoje audycje i live’y Herra często nagrywa będąc poza studiem. Wtedy zabiera ze sobą tzw. podstawowy zestaw, czyli aparat EOS M6 Mark II. To niewielki bezlusterkowiec z możliwością rejestrowania zdjęć i filmów 4K z dowolnego miejsca, a także ich łatwe udostępnianie do sieci. Aparat waży zaledwie 408 g z baterią i kartą pamięci, dzięki czemu można zabrać go wszędzie w kieszeni kurtki lub w torbie. EOS M6 Mark II zaprojektowano także z myślą o współpracy z urządzeniami inteligentnymi – ma zawsze włączony sygnał Bluetooth i wbudowaną sieć Wi-Fi do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów za pomocą aplikacji Canon Camera Connect. Ale łączność ze smartfonem to nie koniec jego możliwości mobilnej komunikacji…



EOS M6 Mark II jestem w stanie podpiąć jednym prostym kablem USB do komputera, który dzięki oprogramowaniu EOS Webcam Utility zmienia ten fantastyczny aparat z wymienną optyką w profesjonalną kamerę internetową. To o tyle innowacyjne rozwiązanie, że mam możliwość ustawienia w trybie manualnym optymalnej ekspozycji, celnego punktu ostrości i idealnego kadru, słowem – otrzymujemy profesjonalny obrazek z dobrym światłem, który możemy natychmiast transmitować do Internetu.

Technologie obrazowania Wojciecha Herry

Plug & Play – EOS Webcam Utility

W związku z lockdownem i wzrostem znaczenia zdalnej komunikacji, Canon udostępnił swoim użytkownikom bezpłatne oprogramowanie EOS Webcam Utility na urządzenia z systemem Windows i MacOS1. To software dedykowany do obsługi transmisji online za pomocą zgodnych aparatów Canon – lustrzanek, bezlusterkowców i aparatów kompaktowych. Do podłączenia aparatu z komputerem wystarczy zwykły kabel USB, po którym aparat jest rozpoznawany przez oprogramowanie jako zewnętrzna kamera internetowa.

W porównaniu z tradycyjnymi kamerkami USB, korzystanie z aparatów Canon za pomocą EOS Webcam Utility znacząco podnosi jakość obrazu oraz daje szereg dodatkowych korzyści, m.in. możliwość korzystania z ustawień manualnych, podpięcia szerokiej gamy obiektów (do aparatów z wymienną optyką), znaczącą poprawę wydajności i jakości w słabym świetle, możliwość ustawienia niskiej głębię ostrości czy bardziej nasycone kolory. Wszystko dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu oraz profesjonalnym elementom optycznym zastosowanym w aparatach Canon. Tym samym rozwiązanie eliminuje konieczność podłączania dodatkowego, profesjonalnego sprzętu, a użytkownikom umożliwia korzystanie z wysokiej jakości wirtualnych spotkań i wideokonferencji za pośrednictwem dwóch urządzeń podłączonych kablem USB.

Technologie obrazowania Wojciecha Herry

Zdalne technologie obrazowania – obowiązkowe wyposażenie biura przyszłości

Możliwość natychmiastowej transmisji wysokiej jakości obrazu to odpowiedź na zapotrzebowanie firm i użytkowników, którzy poszukują nowych sposobów na poprawę jakości wideokonferencji i transmisji online. Już dziś miliony osób i firm na całym świecie korzystają z takich rozwiązań, a zdaniem Wojciecha Herry, ta sytuacja z biegiem czasu stanie się globalnym standardem.

Myślę sobie, że absolutnie naturalnym wyposażeniem każdego gabinetu prezesa będzie dzisiaj dobry zestaw światła, kamery i mikrofonu do realizacji profesjonalnych transmisji. Tak zmienił się ten świat - technologia jest i warto z niej skorzystać.

W TORBIE

Canon EOS M6 Mark II

Najmniejszy na rynku bezlusterkowiec z matrycą APS-C 32,5 MP. Kompaktowe body i waga zaledwie 408 g. sprawiają, że jest świetnym kompanem zarówno podczas miejskich foto-spacerów, jak i profesjonalnych nagrań wideo w najwyższej jakości. Zupełnie nowa matryca CMOS gwarantuje wysoką rozdzielczość zdjęć i filmów w jakości 4K (także filmów poklatkowych), bez względu na warunki oświetleniowe. Łączność Wi-Fi i Bluetooth pozwala przesyłać zdjęcia i filmy na smartfon i tablet (aplikacja Canon Camera Connect). Aparat można ładować przez złącze USB, a także podłączyć go jako kamerę internetową za pomocą oprogramowania EOS Webcam Utility.

Canon XA11

Kompaktowa kamera wideo Full HD z odchylanym ekranem dotykowym. Dzięki matrycy HD CMOS Pro Canon i zaawansowanemu procesorowi obrazu DIGIC DV4 z usprawnionym działaniem przy słabym oświetleniu, XA11 rejestruje doskonałe filmy Full HD w trybie 50P z przepływnością 35 Mb/s i szerokim zakresem dynamicznym (na poziomie 600%).

Bądź na bieżąco

Zapisz się do Newslettera

SUBSKRYBUJ

Zobacz także