ARTYKUŁ

Ograniczenie ryzyka związanego z wyciekiem danych

Weź pod lupę system bezpieczeństwa danych w swojej firmie

Pobierz przewodnik

Chroń firmowe dane

Zapoznaj się z najnowszym raportem na temat bezpieczeństwa w miejscu pracy i chroń swoje biuro przed nowymi zagrożeniami

Pobierz przewodnik

Network security engineer

Czy dane w Twoim miejscu pracy są bezpieczne?

Nowoczesne biura to prawdopodobnie najmniej bezpieczne miejsca dla danych firmy. Dlaczego? Biuro to miejsce, gdzie pracownicy często wchodzą w niekontrolowane i nieregulowane interakcje z danymi.

Bez względu na to, czy takie działanie jest przypadkowe czy zamierzone, zagrożenia związane z bezpieczeństwem danych są wyzwaniem dla współczesnych firm. Konsultanci ds. rozwiązań biznesowych z firmy Canon przeprowadzają co roku setki rozmów z managerami i ekspertami ds. technologii z całej Europy, dlatego wiemy, że w wielu miejscach pracy dane nie są odpowiednio zabezpieczone.

Wszechobecność wrażliwych i poufnych informacji powiązana z prowadzeniem współczesnych firm sprawia, że ryzyko naruszenia danych i wystąpienia cyberataków istnieje bez względu na to, czy pracujesz w dziale finansowym, HR czy administracji. Większość z nas jest jednak przekonana, że nasze własne miejsca pracy zapewniają bezpieczeństwo wrażliwym danym. Zakładamy, że zamki w oknach działają, nikt nie używa fałszywych identyfikatorów, pracownicy recepcji są zawsze czujni, a kamery monitorujące parkingi i korytarze wystarczą, by uniemożliwić nieodpowiednim osobom wejście do budynku.

Po pierwsze: bezpieczeństwo!

Najczęściej wycieki danych są spowodowane ludzką niefrasobliwością: wynoszeniem z biura dokumentów czy USB z danymi o klientach albo korzystaniem z laptopa na którym znajdują się poufne raporty w niezabezpieczonej przestrzeni publicznej. Dział IT bardzo często nie ma pojęcia, że takie dane istnieją, ponieważ do ich powstania przyczyniają się nieoficjalnie używane aplikacje oraz infrastruktura IT.

Dokumenty utworzone i przesyłane poza środowiskiem udostępnionym przez dział IT często są wykorzystywane do obejścia procedur mających na celu ochronę danych. Choć postępowanie zgodnie z określonymi procedurami może czasem wydawać się uciążliwe, to jest ono konieczne, by zapewnić bezpieczne przechowywanie informacji. W gazetach można znaleźć mnóstwo artykułów mówiących o cyberatakach na dużą skalę, ale zgubiony dokument lub laptop pozostawiony w niewłaściwym miejscu może spowodować takie same szkody finansowe i wizerunkowe jak złośliwe działania, o których tak dużo i często się słyszy.

Security team meeting

Bezpieczeństwo danych. W każdym miejscu. Zawsze.

Ze względu na coraz częstszą możliwość pracy mobilnej, ciągła walka z zagrożeniami dotyczącymi bezpieczeństwa danych, stała się codziennością. Małe i duże firmy zmagają się ze znalezieniem równowagi pomiędzy wydajnością, jaką daje praca mobilna, a zapewnieniem bezpieczeństwa poufnych danych. Według specjalistów ds. bezpieczeństwa współczesne metody pracy znacznie ułatwiają dostęp do różnych lokalizacji osobom, które nie mają do tego uprawnień.

Dlatego zarządzający muszą codziennie mierzyć się z wyzwaniem polegającym na prowadzeniu sprawnie działającego nowoczesnego biura, a zarazem zapewnieniu ochrony danych. Ze względu na ogromne ilości danych i współczesny model pracy monitorowanie informacji staje się coraz bardziej skomplikowane, a konsekwencje wynikające z naruszenia zabezpieczeń sprawiają, że bezpieczeństwo informacji ma jeszcze większe znaczenie niż do tej pory.

Czy Twoje dane w miejscu pracy są właściwie chronione? Wykonaj 6-etapowy test dotyczący bezpieczeństwa informacji, aby sprawdzić, jak duże jest ryzyko naruszenia zabezpieczeń.

Dowiedz się, w jaki sposób Canon zapewnia bezpieczeństwo w biurach podłączonych do sieci

Powiązane rozwiązania

Dodatkowe informacje

Chcesz chronić biuro przed zagrożeniami dotyczącymi bezpieczeństwa?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI