Poznaj nowe sposoby zabezpieczania firmy
Nasze zintegrowane rozwiązania zabezpieczające pozwolą chronić dokumenty i zapobiegać stratom powstającym w wyniku naruszenia danych.
Weź pod lupę system bezpieczeństwa danych w swojej firmie
Zapoznaj się z najnowszym raportem na temat bezpieczeństwa w miejscu pracy i chroń swoje biuro przed nowymi zagrożeniami
Nowoczesne biura to prawdopodobnie najmniej bezpieczne miejsca dla danych firmy. Dlaczego? Biuro to miejsce, gdzie pracownicy często wchodzą w niekontrolowane i nieregulowane interakcje z danymi.
Bez względu na to, czy takie działanie jest przypadkowe czy zamierzone, zagrożenia związane z bezpieczeństwem danych są wyzwaniem dla współczesnych firm. Konsultanci ds. rozwiązań biznesowych z firmy Canon przeprowadzają co roku setki rozmów z managerami i ekspertami ds. technologii z całej Europy, dlatego wiemy, że w wielu miejscach pracy dane nie są odpowiednio zabezpieczone.
Wszechobecność wrażliwych i poufnych informacji powiązana z prowadzeniem współczesnych firm sprawia, że ryzyko naruszenia danych i wystąpienia cyberataków istnieje bez względu na to, czy pracujesz w dziale finansowym, HR czy administracji. Większość z nas jest jednak przekonana, że nasze własne miejsca pracy zapewniają bezpieczeństwo wrażliwym danym. Zakładamy, że zamki w oknach działają, nikt nie używa fałszywych identyfikatorów, pracownicy recepcji są zawsze czujni, a kamery monitorujące parkingi i korytarze wystarczą, by uniemożliwić nieodpowiednim osobom wejście do budynku.
Najczęściej wycieki danych są spowodowane ludzką niefrasobliwością: wynoszeniem z biura dokumentów czy USB z danymi o klientach albo korzystaniem z laptopa na którym znajdują się poufne raporty w niezabezpieczonej przestrzeni publicznej. Dział IT bardzo często nie ma pojęcia, że takie dane istnieją, ponieważ do ich powstania przyczyniają się nieoficjalnie używane aplikacje oraz infrastruktura IT.
Dokumenty utworzone i przesyłane poza środowiskiem udostępnionym przez dział IT często są wykorzystywane do obejścia procedur mających na celu ochronę danych. Choć postępowanie zgodnie z określonymi procedurami może czasem wydawać się uciążliwe, to jest ono konieczne, by zapewnić bezpieczne przechowywanie informacji. W gazetach można znaleźć mnóstwo artykułów mówiących o cyberatakach na dużą skalę, ale zgubiony dokument lub laptop pozostawiony w niewłaściwym miejscu może spowodować takie same szkody finansowe i wizerunkowe jak złośliwe działania, o których tak dużo i często się słyszy.
Ze względu na coraz częstszą możliwość pracy mobilnej, ciągła walka z zagrożeniami dotyczącymi bezpieczeństwa danych, stała się codziennością. Małe i duże firmy zmagają się ze znalezieniem równowagi pomiędzy wydajnością, jaką daje praca mobilna, a zapewnieniem bezpieczeństwa poufnych danych. Według specjalistów ds. bezpieczeństwa współczesne metody pracy znacznie ułatwiają dostęp do różnych lokalizacji osobom, które nie mają do tego uprawnień.
Dlatego zarządzający muszą codziennie mierzyć się z wyzwaniem polegającym na prowadzeniu sprawnie działającego nowoczesnego biura, a zarazem zapewnieniu ochrony danych. Ze względu na ogromne ilości danych i współczesny model pracy monitorowanie informacji staje się coraz bardziej skomplikowane, a konsekwencje wynikające z naruszenia zabezpieczeń sprawiają, że bezpieczeństwo informacji ma jeszcze większe znaczenie niż do tej pory.
Czy Twoje dane w miejscu pracy są właściwie chronione? Wykonaj 6-etapowy test dotyczący bezpieczeństwa informacji, aby sprawdzić, jak duże jest ryzyko naruszenia zabezpieczeń.
Nasze zintegrowane rozwiązania zabezpieczające pozwolą chronić dokumenty i zapobiegać stratom powstającym w wyniku naruszenia danych.
Zarządzanie infrastrukturą druku pozwala zapobiec naruszeniom zabezpieczeń
Rozwiązania do zarządzania dokumentami we współczesnym świecie biznesu
Nie pozwól, aby bezpieczeństwo drukarek stało się problemem. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na bezpieczne drukowanie w Twojej firmie.
Czy znasz najpowszechniejsze zagrożenia dla bezpieczeństwa biura?
Dowiedz się, jak możesz chronić biuro przed wewnętrznymi i zewnętrznymi zagrożeniami podczas bezpłatnego webinarium