Zadbaj o bezpieczeństwo swojej infrastruktury druku

Na ile bezpieczne jest środowisko druku w Twojej firmie? Zapoznaj się z raportem firmy Canon dotyczącym bezpieczeństwa w Internecie Rzeczy i poznaj 4 skuteczne sposoby na zabezpieczenie biura

POBIERZ RAPORT

Business colleagues with coffee and laptop at meeting table

Bezpieczeństwo nigdy nie było tak ważne w strategii korporacyjnej. Coraz większa liczba ataków cyberprzestępców i ewolucja prawodawstwa sprawiły, że każda osoba w firmie, od dyrektora ds. IT po dyrektora generalnego, zastanawia się, czy podjęła wystarczające kroki, aby zabezpieczyć informacje w firmie.

Organizacje starają się zrównoważyć potrzebę posiadania bezpiecznej infrastruktury IT z wdrażaniem nowych technologii, które sprawiają, że przedsiębiorstwo osiąga wyższą wydajność.

Drukarki są jednym z elementów w ekosystemie, który czasami jest pomijany. Jednak w celu zwiększenia poziomu zabezpieczeń w organizacji wystarczy je odpowiednio wyposażyć.

Bezpieczny druk w firmie

Mimo że zarządzający działem IT mogą stopować proces rozrastania się sieci połączonych ze sobą, opartych na technologii chmury urządzeń, powołując się na ryzyko związane z przestojami, to urządzenia te są niezwykle ważnym elementem systemu bezpieczeństwa w całej firmie.

Obecnie wiele naruszeń danych (umyślnych i przypadkowych) jest tematem numer jeden serwisów informacyjnych. Organizacje wprowadzają więc dodatkowe środki, mające zapobiec nieuprawnionemu wstępowi do swoich budynków i ograniczyć dostęp do własnej sieci. Jednak jeden element jest często pomijany – drukarka podłączona do sieci.

Bezpieczne drukowanie często nie jest priorytetem dla dyrektora ds. IT czy dyrektora ds. bezpieczeństwa informatycznego. To bardzo zaskakująca informacja. W końcu wartość danych przetwarzanych przez drukarkę jest ogromna.

Interior designers with swatches working at laptop

Najważniejsze dokumenty dla firmy są wysyłane do druku

Większość najważniejszych informacji biznesowych i dokumentów jest wysyłana do druku, dlatego organizacje muszą zapewnić możliwie najbezpieczniejszy system drukowania. Firma Quocirca ustaliła, że 70% europejskich przedsiębiorstw ucierpiało z powodu co najmniej jednego ataku związanego z naruszeniem danych druku w 2017 roku. Jednak przedstawiciele aż 15% tych firm twierdzą, że ich infrastruktura drukowania jest bezpieczna. Łatwo stwierdzić, gdzie leży problem. Dopiero teraz osoby podejmujące decyzje uświadamiają sobie, jak ważna jest ochrona tych urządzeń.

Architect holding blueprint

Dlaczego warto rozważyć bezpieczne drukowanie w firmie?

Cały czas dominuje pogląd, że drukarka to tylko kolejny element sprzętu biurowego lub urządzenie peryferyjne. Jednak w większości przypadków urządzenia te mogą stać się istotnym ogniwem w kontekście kontroli i bezpieczeństwa drukowania. Współczesne urządzenia biurowe są jednak o wiele bardziej wyrafinowane. Mają systemy operacyjne i obsługują zintegrowane, oparte na chmurze rozwiązania do przetwarzania dokumentów. Zlecenie tych usług dostawcy rozwiązań, który specjalizuje się w bezpieczeństwie, może sprawić, że funkcje te zwiększą poziom zabezpieczeń w zakresie jednego z głównych działań przedsiębiorstwa – drukowania.

Dostawcy usług zarządzania drukiem (MPS) są w stanie zaoferować zintegrowane rozwiązania systemu pracy, które po wprowadzeniu do podłączonej do sieci infrastruktury drukowania mogą zagwarantować kompletny wgląd w procesy drukowania i i kontrolę nad nimi.

Organizacje mogą uzyskać szybki dostęp do informacji:

  • Wzrost produktywności
  • Automatyzacja systemu pracy
  • Zarządzanie zabezpieczeniami zawartości

W przypadku korzystania z prywatnego systemu chmury przedsiębiorstwa mają całkowitą pewność, że ich dokumenty nigdy nie opuszczą sieci lokalnej, a to gwarantuje bezpieczeństwo wrażliwych danych. Prywatna platforma chroni dokumenty przed zagrożeniami zewnętrznymi i umożliwia administratorom monitorowanie kosztów i określenie nieoczekiwanych opłat.

Dzięki tym środkom, rozwiązania do zarządzania drukiem sprawiają, że drukarki stają się cennymi zasobami w zakresie bezpieczeństwa. Inwestycje w tego rodzaju rozwiązania prawdopodobnie wzrosną w najbliższych latach, ponieważ 80% decydentów w całej Europie deklaruje podjęcie działań związanych z bezpieczeństwem dokumentów w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat. Dzięki przeprowadzanej zmianie w zakresie bezpieczeństwa informacji organizacje, które są gotowe do inwestowania w innowacyjne technologie, będą czerpały korzyści z bezpieczeństwa.

Zabezpiecz cyberprzestrzeń w biurze

Poznaj sposoby na lepszą ochronę urządzeń wpiętych do sieci w swoim biurze i bądź gotowy na wyzwania związane z wykorzystaniem Internetu Rzeczy

POBIERZ RAPORT

Male on computer looking at screen

Podobne rozwiązania

Dodatkowe informacje

Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązania firmy Canon związane z bezpieczeństwem informacji mogą pomóc Twojej firmie.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI