Drukowanie w środowisku UNIX, Linux, AS400/iSeries, Citrix i SAP

Drukowanie w środowisku UNIX, Linux, AS400/iSeries, Citrix i SAP

Firma Canon dysponuje bogatą ofertą drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych (imageRUNNER, imageRUNNER ADVANCE i i-SENSYS), które obsługują standardowe języki opisu strony takie jak PLC i PostScript. Zapewnia to podstawowy poziom zgodności z powyższymi i starszymi środowiskami. Firma Canon ma w swojej ofercie także szereg rozwiązań zoptymalizowanych specjalnie pod kątem systemów UNIX, Linux, OS400, Citrix i SAP, które umożliwiają klientom pełniejsze wykorzystanie posiadanych urządzeń. Dotyczy to na przykład takich funkcji jak zszywanie lub tworzenie broszur, czy też wybór innego źródła papieru. Gwarantuje to również bezproblemową integrację urządzeń firmy Canon z systemami (także starszymi) klientów.

Drukowanie w środowisku UNIX
Drukowanie w systemie Linux
Drukowanie w środowisku AS400/iSeries
Drukowanie w środowisku Citrix
Drukowanie w środowisku SAP

Drukowanie w środowisku UNIX

SQue
SQue firmy Canon to doskonałe narzędzie do tworzenia i zarządzania kolejkami druku w urządzeniach Canon na platformach UNIX. SQue pozwala korzystać z wielu funkcji urządzenia takich jak opcje wykańczania a także skrzynka pocztowa, bezpieczny wydruk czy rozliczenia działowe. SQue obsługuje wszystkie najważniejsze systemy drukowania, w tym SystemV, LPR i CUPS. Jest dostępny w systemach Solaris, HP-UX, AIX, SCO i IRIX. Dodatkowo obsługuje różne systemy Linux.
Narzędzie konfiguracyjne umożliwia ustawienie wszystkich opcji wykańczania, które są obsługiwane przez daną drukarkę. Dostępne są dwie wersje narzędzia konfiguracyjnego – wersja graficzna pracuje w każdym środowisku okien X11, a wersja tekstowa współpracuje ze środowiskiem konsoli.
SQue integruje także funkcje skrzynki pocztowej, bezpiecznego wydruku oraz rozliczeń działowych urządzeń Canon z systemem UNIX. W każdej kolejce administrator może przypisać poszczególnym użytkownikom systemu UNIX konkretne skrzynki pocztowe, hasła i konta w urządzeniu.

Najważniejsze cechy:
• Możliwość tworzenia w prosty sposób konkretnych lub specjalnych kolejek druku, które zapewniają dostęp do wszystkich funkcji urządzenia firmy Canon.
• Tworzenie i korzystanie z jednej kolejki druku z różnymi parametrami.
• Drukowanie plików poprzez niezależne od aplikacji głównej rozwiązanie SQue.
• Zarządzanie wszystkimi funkcjami urządzeń firmy Canon (podajniki, zszywanie, formaty papieru itp.) według właściwości pliku PPD lub PDD. Obsługa protokołu do obsługi wykańczania i/lub opcji zaawansowanych CPCA firmy Canon.
• Obsługa funkcji zaawansowanych, takich jak drukowanie ze skrzynek pocztowych, bezpieczny wydruk i drukowanie statystyk poszczególnych departamentów.
• Obsługa wszystkich oferowanych obecnie urządzeń firmy Canon z serii iR, imageRUNNER, imageRUNNER ADVANCE, CLC i EFI, a także wybranych urządzeń z serii i-SENSYS. Pełna, szczegółowa informacja o obsługiwanych urządzeniach dostępna jest w Centrum pobierania oprogramowania.
• Obsługa wielu opcji wiersza poleceń umożliwia dostosowanie drukowania na linii.
• Okno pomocnicze umożliwia łatwe drukowanie pliku z użyciem wybranych opcji.
• Dostępne także jako interfejs użytkownika ASCII dla serwerów UNIX wyposażonych wyłącznie w terminale alfabetyczne.
• Automatyczne wewnętrzne przetwarzanie danych z PS i PDF na PCL (lub z PDF na PS) dla stanowisk UNIX/Linux, w których dostępny jest Ghostscript.

Firma Canon zaleca stosowanie SQue w charakterze produktu domyślnego we wszystkich systemach UNIX.

Licencja SQue obejmuje serwer lub stację roboczą, niezależnie od liczby urządzeń firmy Canon podłączonych do sieci. Dostępna jest również licencja dla placówki. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z lokalnym biurem firmy Canon. Wersje próbne (na wydrukach znajduje się znak wodny) można pobrać ze strony witrynie pomocy technicznej firmy Canon.

Podstawowe dane techniczne SQue
Języki angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański
Systemy kompatybilne z drukarką SystemV, LPR, LPRng, CUPS
Systemy UNIX Solaris, HP-UX, AIX, SCO, IRIX
Systemy Linux Fedora, SUSE, Debian, Mandriva
Interfejsy sprzętowe Sieciowe (LPR, TCP, IPP)
PDL PostScript, PCL 5, CPCA

Powrót do początku

Drukowanie w środowisku Linux

CQue
CQue firmy Canon to doskonałe narzędzie do tworzenia i zarządzania kolejkami druku w urządzeń firmy Canon na platformach Linux. CQue pozwala korzystać z wielu funkcji urządzenia, takich jak opcje wykańczania oraz skrzynka pocztowa, bezpieczny wydruk i statystyki działowe. Rozwiązanie CQue jest zintegrowane tylko z CUPS i jest dostępne dla wszystkich głównych dystrybucji systemu Linux.

CQue posiada funkcję integracji skrzynki pocztowej, bezpiecznego wydruku oraz statystyk działowych urządzeń Canon z systemem Linux. W każdej kolejce administrator może przypisać poszczególnym użytkownikom systemu Linux konkretne skrzynki pocztowe, hasła i konta w urządzeniu.

Najważniejsze cechy:
• Możliwość tworzenia kilkoma kliknięciami myszy konkretnych lub specjalnych kolejek druku, które zapewniają dostęp do wszystkich funkcji urządzenia firmy Canon.
• Tworzenie i korzystanie z jednej kolejki druku z różnymi parametrami.
• Zarządzanie wszystkimi funkcjami urządzeń firmy Canon (podajniki, zszywanie, formaty papieru itp.) według właściwości pliku PPD.
• Obsługa funkcji zaawansowanych, takich jak drukowanie ze skrzynek pocztowych, bezpieczny wydruk i drukowanie ze statystykami działowymi –
W przypadku nowszych wersji GTK+ opcje zaawansowane są obsługiwane bezpośrednio z poziomu interfejsu drukarki większości aplikacji systemu Linux.
• Obsługa wszystkich oferowanych obecnie urządzeń firmy Canon z serii iR, imageRUNNER, imageRUNNER ADVANCE, CLC i EFI, a także wybranych urządzeń z serii i-SENSYS. Pełna, szczegółowa informacja o obsługiwanych urządzeniach dostępna jest w Centrum pobierania oprogramowania.
• Obsługa wielu opcji wiersza poleceń umożliwia dostosowanie drukowania na linii.
• Automatyczne wewnętrzne przetwarzanie danych z PS i PDF na PCL5 lub PCL6 (lub z PDF na PS) poprzez silnik foomatic systemu Linux.
• Dostępne jak RPM, pakiety DEB lub plik tar+gzip.

Firma Canon zaleca stosowanie CQue w charakterze produktu domyślnego we wszystkich systemach Linux.

CQue można bezpłatnie pobrać ze strony pobierania oprogramowania firmy Canon witrynie pomocy technicznej firmy Canon.

Podstawowe dane techniczne CQue
Języki angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, kataloński 1
Systemy kompatybilne z drukarką CUPS 1.2 (wymagany również foomatic 2.0)
Systemy Linux Fedora, SUSE, Debian, Ubuntu, Mandriva
Interfejsy sprzętowe Sieciowe (LPR, TCP, IPP), USB
PDL PostScript, PCL 5, PCL 6

Sterownik Canon UFRII/UFRII-LT dla systemu Linux

Sterownik ten umożliwia drukowanie w środowisku Linux za pomocą każdego urządzenia z obsługą języka opisu strony firmy Canon, UFRII/ UFRII-LT.

Sterownik został zaprojektowany do integracji z CUPS i obsługuje tylko systemy Linux. Użycie tego sterownika jest zalecane w przypadku drukarek, które nie są obsługiwane przez CQue lub SQue.

Sterownik UFRI/UFRII-LT firmy Canon dla systemu Linux można bezpłatnie pobrać ze strony pobierania oprogramowania firmy Canon witrynie pomocy technicznej firmy Canon.

Podstawowe dane techniczne sterownika UFRII/UFRII-LT dla systemu Linux
Języki angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański
Systemy kompatybilne z drukarką CUPS
Systemy Linux Fedora, SUSE, Debian, Ubuntu, Mandriva
Interfejsy sprzętowe Sieciowe (LPR, TCP, IPP), USB
PDL UFRII, UFRII-LT

Powrót do początku

Drukowanie w środowisku AS400 i iSeries

Oprogramowanie OS400 Object Generator firmy Canon umożliwia bezproblemową współpracę drukarek Canon z AS400 i iSeries, a także korzystanie z najczęściej obsługiwanych funkcji drukowania, takich jak wybór szuflady, rozmiar strony itp. Upraszcza tworzenie obiektów dostosowywania stanowiska pracy do użytku z HPT (Host Print Transform) w serwerach z systemami AS400, iSeries, System i, a teraz także z serwerami Power Systems. Proste menu ułatwiają tworzenie obiektów Customisation Objects dla drukarek Canon i włączanie ich do obiegu pracy hosta.
Ten produkt nie spełnia wszystkich wymagań drukowania w trybie IPDS (ang. Intelligent Printer Data Stream, inteligentny strumień danych druku). Na rynku dostępne są produkty innych firm, które umożliwiają wdrożenie rozwiązania IPDS w drukarkach Canon.

Najważniejsze cechy:
• Umożliwia drukarkom Canon bezproblemową współpracę z iSeries i korzystanie z najczęściej obsługiwanych funkcji drukarek, takich jak wybór podajnika, rozmiar strony itp.
• Pozwala klientom korzystającym z iSeries drukować pliki SCS (ang. SNA Character String, ciąg znaków SNA) bezpośrednio na urządzeniach firmy Canon w sieci przez HPT (Host Print Transform).
• Łatwy w użytku interfejs konfiguracji umożliwia kontrolowanie funkcji, drukarki i dokumentów, a także szybką konfigurację.
• Obsługa wszystkich oferowanych obecnie urządzeń firmy Canon z obsługą PCL z serii iR, imageRUNNER i imageRUNNER ADVANCE, a także wybranych urządzeń z serii i-SENSYS. Pełna, szczegółowa informacja o obsługiwanych urządzeniach dostępna jest w Centrum pobierania oprogramowania.

Bez klucza licencyjnego program Object Generator działa w trybie bezpłatnej wersji testowej. Produkt będzie w pełni funkcjonalny, ale na każdej stronie wydruku będzie znajdowało się oznaczenie. Aby przekształcić produkt w wersję licencjonowaną, należy nabyć klucz licencyjny.

Oprogramowanie OS400 Object Generator firmy Canon jest płatne. Skontaktuj się z lokalnym biurem firmy Canon, aby uzyskać szczegółowe informacje. Wersję testową można pobrać ze strony pobierania oprogramowania firmy Canon witrynie pomocy technicznej firmy Canon.

Podstawowe dane techniczne programu OS400 Object Generator
Języki angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański
Systemy kompatybilne z drukarką HPT (Host Print Transform)
Obsługa iSeries OS Od V5R2 do V6R1
Interfejsy sprzętowe Sieciowe (TCP)
PDL PCL

Powrót do początku

Drukowanie w środowisku Citrix
Sterownik drukarki PCL6 Lite Plus

Oprócz standardowego sterownika PCL dla systemu Windows dostępny jest także sterownik drukarki PCL6 Lite Plus, który został opracowany i zoptymalizowany przede wszystkim pod kątem współpracy z systemem Citrix i innymi środowiskami sieci terminalowych. Co istotne, obsługuje wiele opcji i funkcji urządzeń Canon, a jednocześnie cechuje się niezwykle małym rozmiarem.

Najważniejsze cechy:
• Mały rozmiar sterownika < 3 MB
• Kompatybilność ze środowiskiem Citrix Auto-Create
• Pełna obsługa urządzeń z trybem dwustronnym, funkcją drukowania broszur, funkcją zszywania, funkcją dziurkowania, funkcją wyboru podajnika oraz skrzynką pocztową
• 4 poziomy kompresji obrazu umożliwiają ograniczenie rozmiarów pliku buforowania
• Certyfikacja Microsoft WHQL
• Obsługa wielu urządzeń i-SENSYS, imageRUNNER i imageRUNNER ADVANCE firmy Canon z obsługą PCL – szczegółowe informacje o obsługiwanych urządzeniach są dostępne w Centrum pobierania oprogramowania
• Dostępny w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim
• Sterownik Pure PCL6 z obsługą wersji 32- i 64-bitowej.
• Certyfikacja Citrix-Ready®
• Do pobrania w Centrum pobierania oprogramowania firmy Canon witrynie pomocy technicznej firmy Canon

Podstawowe dane techniczne sterownika drukarki PCL6 Lite Plus
Języki angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański
Obsługiwane systemy operacyjne Windows 2003, 2008, 2008 R2 Server
Windows 2000, XP, Vista, Windows 7 (w wersji x32 i x64, jeżeli dotyczy)
Citrix Presentation Server 3.0, 4.0, 4.5, XenApp (w wersji x32 i x64, jeżeli dotyczy), ICA Citrix Client 8.0, 9.0, 10.10, 11.0, 12.0
Interfejsy sprzętowe Sieciowe (LPR, TCP, IPP), USB
PDL PCL

Powrót do początku

Drukowanie w środowisku SAP

Typy urządzeń SAP dla urządzeń firmy Canon zapewniają bezproblemową integrację ze środowiskami SAP i umożliwiają korzystanie z zaawansowanych funkcji drukowania, takich jak wykańczanie i drukowanie kodów kreskowych.

Firma Canon dołączyła do programu SAP Printer Vendor Program na poziomie Gold w czerwcu 2009 r. Klienci SAP mogą pobrać typy urządzeń firmy Canon z certyfikacją SAP bezpośrednio z portalu wsparcia SAP, zgodnie z informacjami zawartymi w informacji SAP 1135052 „Printer Vendor Wizard Note: CANON” (Informacja o kreatorze dostawcy drukarek: CANON).

Typy urządzeń SAP dla poprzednich lub starszych urządzeń (wprowadzonych przed czerwcem 2009 r.) nadal znajdują się w centrum pobierania oprogramowania firmy Canon. witrynie pomocy technicznej firmy Canon

Dostępność typów urządzeń Canon: wszystkie dysponujące obsługą PCL/PS modele serii i-SENSYS, imageRUNNER i iR-ADV.

Podstawowe dane techniczne typów urządzeń SAP
Języki angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański
Czcionki Zakres obsługiwanych czcionek zależy od obsługi na poziomie urządzenia i typu urządzenia.
W przypadku urządzeń dostępnych za pośrednictwem SAP AG obsługiwane czcionki są podane w informacji „Printer Vendor Wizard Note: Canon” (Informacja o kreatorze dostawcy drukarek: Canon) dla typu urządzenia z certyfikacją SAP. W zależności od urządzenia są to: alfabet łaciński 1 (zachodnioeuropejski) i format Unicode dla alfabetu łacińskiego 1, cyrylica, alfabet grecki i hebrajski.
W przypadku typów urządzeń dostępnych za pośrednictwem centrum pobierania oprogramowania firmy Canon, obsługiwane są czcionki alfabetu łacińskiego 1 dla języków zachodnioeuropejskich.
Obsługiwane systemy operacyjne SAP R/3, SAP Netweaver
Interfejsy sprzętowe Sieciowe
PDL PCL i PS

Powrót do początku