Przekształcanie firmy

Jak zabezpieczyć biuro z urządzeniami Internetu rzeczy

Z raportu firmy Canon dotyczącego bezpieczeństwa w Internecie rzeczy dowiesz się, jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego biura w świecie podłączonym do Internetu rzeczy

POBIERZ RAPORT

Zabezpiecz cyberprzestrzeń w biurze

Zapoznaj się z najnowszym raportem na temat bezpieczeństwa w miejscu pracy i chroń swoje podłączone do Internetu rzeczy biuro przed nowymi zagrożeniami

Pobierz raport

Male on computer looking at screen

Rynek Internetu rzeczy (IoT) rośnie w coraz większym tempie – firma analityczno-doradcza Gartner przewiduje, że do 2020 r. będzie do niego podłączonych 26 mld urządzeń – więc hakerzy mają coraz większe możliwości przeprowadzania ataków na przedsiębiorstwa. Oznacza to, że ochrona własności intelektualnej firmy, danych klientów i infrastruktury operacyjnej zgodnie z innowacjami jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

Potencjalne korzyści w zakresie wydajności i elastyczności płynące z podłączonego biura i wachlarza harmonijnie współpracujących inteligentnych urządzeń są ogromne i dobrze udokumentowane. Jednak – podobnie jak wiele aspektów epoki Internetu rzeczy – wiąże się to z ryzykiem. Im lepiej podłączone urządzenia, tym większe związane z nimi ryzyko i możliwości. Ale nie powinno to stać na drodze postępu!

Top down shot of three males in a casual work station

Wpływ niepriorytetowego traktowania wyzwań dotyczących bezpieczeństwa cyfrowego

Bezpieczeństwo cyfrowe jest podstawowym czynnikiem wdrażania Internetu rzeczy w biurze, a jeśli nie jest traktowane priorytetowo, może mieć negatywny wpływ na okazje biznesowe. Gdy potencjalny haker przejmie jedną część sieci za pośrednictwem urządzenia podłączonego do Internetu, dostęp do reszty może być przerażająco łatwy.

Najnowsza historia uczy nas, jakie szkody może wyrządzić lekceważenie tego zagrożenia. Firma FedEx oszacowała, że niedawny atak z użyciem oprogramowania ransomware NotPetya (możliwy z powodu znanej luki w zabezpieczeniach systemu Windows, EternalBlue) kosztował ją 300 mln USD w utraconych transakcjach i kosztach usuwania szkód.

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji koncentrowało się na komputerach i procesach w Internecie, ale trzeba pamiętać, że w nowoczesnym biurze cenne informacje są wszędzie. Miejsce, w którym pracownicy korzystają z dokumentów i systemów, jest najbardziej zagrożonym obszarem bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Na przykład nieodpowiednio zarządzane urządzenia biurowe podłączone do Internetu, takie jak drukarki, stanowią jedne z najłatwiejszych celów w wielu nowoczesnych biurach i są coraz częściej uznawane za kluczowe słabe punkty bezpieczeństwa przedsiębiorstwa.

Man sitting in front of laptop looking at smartphone

Inteligentne IT oznacza inteligentne zabezpieczenia w urządzeniach podłączonych do Internetu rzeczy (IoT)

Inteligentne działy IT przyglądają się potrzebom użytkowników i rozwiązaniom, które równoważą wolność technologii i solidne zabezpieczenia. Bezpieczeństwo nie powinno przeszkadzać w pracy, ale umożliwiać pracę w jak najlepszych warunkach bez wystawiania przedsiębiorstwa na ryzyko.

Bezpieczeństwo informatyczne jest priorytetem nie tylko dla dyrektora ds. bezpieczeństwa lub działu IT, ale dla wszystkich – od dyrektora generalnego po stażystę.

W celu wdrożenia inteligentnych zabezpieczeń organizacje muszą zapewnić, że wszystkie urządzenia (w tym biurowy Internet rzeczy) są uwierzytelnione, podobnie jak ich użytkownicy. Ochrona bezpieczeństwa sieci Internetu rzeczy powinna także obejmować odpowiednią segmentację sieci, a nie tylko wprowadzenie biurowego Internetu rzeczy do sieci ogólnej. Ostatnio w wyniku złamania zabezpieczeń akwarium podłączonego do Internetu rzeczy haker przedostał się do systemu kasyna, powodując straty finansowe. Właściwa segmentacja sieci mogła zapobiec temu atakowi lub zmniejszyć jego skutki. Należy również zadbać o to, aby wprowadzenie i przygotowanie nowego biurowego Internetu rzeczy było zgodne z oczekiwanymi procesami. Wdrażanie rozwiązań bez odpowiedniego rozważenia bezpieczeństwa jest często aż nazbyt łatwe, co prowadzi do podobnych sytuacji.

Internet rzeczy i praca zdalna wiążą się z wieloma korzyściami w zakresie wydajności, przepływu informacji i elastyczności. Nie powinno to jednak powodować spadku bezpieczeństwa.

Dowiedz się, jak będzie wyglądać książka przyszłości (smart book) oraz w jaki sposób publikacje specjalistyczne mogą przyczynić się do rozwoju cyfrowego druku książek.

Podobne rozwiązania

Dodatkowe informacje


Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązania firmy Canon związane z bezpieczeństwem informacji mogą pomóc Twojej firmie.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  • Canon
  • Biznes
  • ...
  • Internet rzeczy i bezpieczeństwo w biurze