Wskazówki dotyczące kamer LEGRIA

Porady i techniki przydatne w pracy z kamerą LEGRIA

Zima odeszła już w zapomnienie, a wiosna napełnia nas nadzieją. Wraz z wiosną zaczyna się nowe życie. Dni stają się coraz dłuższe, na drzewach pojawiają się pąki, kwiaty zaczynają rozkwitać, a zwierzęta rozpoczynają okres godowy. Świat jest wypełniony optymizmem i naturalną energią.


Nagrywanie wiosennego filmu

Rodzące się zwierzęta, pierwsze kwiaty i mgliste poranki – to tylko kilka powodów, dla których wiosna aż prosi się o sfilmowanie. Uchwyć wszystkie szczegóły, które składają się na wiosenną opowieść. Poeksperymentuj z filmowaniem pod słońce, aby uzyskać jaśniejsze, bardziej rozświetlone obrazy. Tryb automatyczny dostępny w kamerach LEGRIA zapewnia optymalne efekty.

Korzystając z trybów ręcznych w kamerach z serii HF G, ustaw ekspozycję na tą części obrazu, która ma być najbardziej szczegółowa. Nawet jeśli oznacza to poświęcenie szczegółowości ciemnych partii obrazu na rzecz większej liczby detali w jego jaśniejszych częściach czy prześwietlenie najjaśniejszych części obrazu w zamian za większą szczegółowość w ciemniejszych partiach zdjęcia.

Zaplanuj filmowanie na wczesną porę dnia, gdy światło jest jeszcze dość słabe, ale staje się coraz cieplejsze. Spróbuj wykonać film zza kwiatów, pąków lub nowych liści. Ustaw kamerę bardzo blisko obiektów, aby uzyskać efekt rozmycia podczas filmowania.

wiosna – Canon
Phil Roeder, Wiosna
Informacje o prawach autorskich: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Wykonaj krótkie nagrania, rejestrując słońce wychodzące zza drzew lub oświetlony słońcem krajobraz, a po ich zakończeniu odczekaj jeszcze około pięć sekund, zanim wyłączysz kamerę. Dzięki temu łatwiej będzie edytować film, ponieważ te krótkie nagrania posłużą jako elementy łączące główne ujęcia.