Wskazówki dotyczące kamer LEGRIA

Porady i techniki przydatne w pracy z kamerą LEGRIA

Rozpoczynający się rok będzie pełen nowych doświadczeń, możliwości i wyzwań. To również okazja, aby przyjrzeć się własnym postępom fotograficznym, zastanowić się nad zdjęciami i filmami, które napawają Cię dumą, jak również nad obszarami, które jeszcze wymagają poprawy. Wykorzystaj nowy rok, aby zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami i rozwijać swoje umiejętności.

Nowy rok – Canon
Edward Corpus – Snowboardzista
Informacje o prawach autorskich: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/


Edytowanie filmów

Jeśli masz wiele filmów nagranych w 2015 r., możesz je poddać edycji i sworzyć jeden film zawierający tylko najważniejsze dla Ciebie momenty. Proces edycji pomoże Ci określić skuteczniejsze sposoby filmowania w przyszłości.

Edytując kilka dobrych filmów nagranych podczas letnich wakacji, może zorientujesz się, że nie łączą się one ze sobą w oczywisty sposób. Pomyśl o tym, jaką historię chcesz opowiedzieć. Wypisz sceny, które dobrze się łączą, i te, które nie zostały nakręcone, mimo że dobrze pasowałyby do Twojego filmu. W tym roku spróbuj inaczej sfilmować elementy swojej historii – aby tym razem zarejestrować brakujące momenty.


Kasowanie zawartości kart i tworzenie kopii zapasowych filmów

Korzystając z tego, że zaczyna się nowy rok, uporządkuj wszystkie karty SD. Upewnij się, że na komputerze masz kopie zapasowe wszystkich nagrań. Następnie sformatuj karty w kamerze, aby zmaksymalizować wolne miejsce i od nowa przygotować karty do przechowywania wszystkich nowych filmów, które nagrasz w 2016 roku.