Wskazówki dotyczące urządzeń PIXMA

Historia każdego miasta jest usiana opowieściami o porażkach i triumfach, ruinach i odbudowie, a także o zmianach kulturowych i społecznych. Często pomija się detale będące świadectwem przeszłości. Odrobina poszukiwań i czujny wzrok pozwalają dostrzec te widoczne pamiątki z przeszłości miasta. Naprawdę warto je odkryć, ponieważ mogą być obiektem wyjątkowych zdjęć.

Drukowanie historii miasta

Historia – Canon
Thomas Rousing: Stare i nowe
Prawa autorskie: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Drukarka PIXMA umożliwia opowiadanie historii miasta na wiele sposobów.

Wykonaj dwa wydruki, kolorowy i czarno-biały, w taki sposób, aby jeden był znacznie mniejszy od drugiego. Nałóż na siebie dwa wydruki w taki sposób, aby część kolorowego obrazu nowych elementów była częściowo przyciemniona przez czarno-biały obraz starych elementów. Możesz też znaleźć starą fotografię miejsca i trzymać ją w ręce podczas wykonywania zdjęcia nowego, nowoczesnego otoczenia widocznego na starym zdjęciu.

Możesz także wykonywać wydruki wykorzystując wiele obrazów. Korzystając z oprogramowania Canon My Image Garden, twórz kolaże zdjęć prezentujące drogę miasta od przeszłości do teraźniejszości. Uchwycenie elementów architektury miasta, drzwi lub klamek, zapewni spojrzenie w przeszłość i wizję teraźniejszości.