Wskazówki dotyczące kamer LEGRIA

Porady i techniki przydatne w pracy z kamerą LEGRIA

Podczas filmowania znajomych miejsc bardzo łatwo jest powielić schemat i wykonać podobne ujęcia, jakie inni zrobili już w tym samym miejscu. Często to wynik dotarcia do celu, zobaczenia obiektu przed sobą, a następnie pozwolenia, aby mózg przypomniał wszystkie widziane wcześniej zdjęcia.

Spróbuj "wykonać zdjęcie oczami" zanim spojrzysz przez ekran kamery. Naprawdę pomocne będzie przeanalizowanie perspektyw i wyobrażenie sobie obrazu, którego nie widzieliśmy wcześniej, przed sięgnięciem po kamerę LEGRIA. Można próbować obracać się, uwzględniać ludzi i wykonywać ujęcia o różnych porach dnia, aby tworzyć bardziej interesujące obrazy. Dlaczego nie wykonać ujęcia innych fotografów podczas fotografowania słynnego obiektu lub miejsca?


Lepsze rezultaty dzięki planowaniu

Tworzenie interesujących filmów może być prostsze dzięki zaplanowaniu filmowania z odpowiednim wyprzedzeniem.

wiosna – Canon
See-ming-Lee — Chinese University of Hong Kong
Licencje: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Kiedy znajdziesz się już na miejscu pierwszym krokiem powinno być nagranie krótkiego klipu wprowadzającego scenę. Jest to często panoramiczny widok całej sceny.

Kilka sekund z nieruchomą kamerą ułatwi późniejszą edycję. Po wprowadzeniu sceny należy dobrze rozejrzeć się wokół w poszukiwaniu szczegółów i pojedynczych postaci do uchwycenia. Wykonaj dwa krótkie nagrania każdego elementu — jedno z średnim ustawieniem powiększenia i drugie z węższym kadrem. Zapewni to większą elastyczność podczas edycji.

Wykorzystaj odchylany ekran kamery LEGRIA, aby wykonać nagranie trzymając kamerę pod kątem. W modelu LEGRIA z 2016 r. tryb priorytetu jasnych partii obrazu pozwala uchwycić szczegóły jasnych, lśniących obszarów, takich jak odbicia i błyszczące metale. Możesz użyć filtrów, aby uzyskać ciekawy efekt. Użycie dłuższego czasu naświetlania (dostępny kamerach serii LEGRIA G) pomoże uchwycić znane miejsca w niesamowitej jakości.

Porada: Sfilmowanie każdego elementu z różnych perspektyw znacząco ułatwia edycję filmu.