Wskazówki dotyczące urządzeń PIXMA

Porady i techniki przydatne w pracy z urządzeniem PIXMA

Luty bywa ponury. To wprawdzie najkrótszy miesiąc roku, ale pogoda jest nadal zimowa, a uroki mroźnych poranków i śnieg ustępują miejsca mżawce i deszczowi. Dni ciągną się, a lato wydaje się bardzo odległe.

To dobra okazja, by znaleźć pocieszenie w świecie fotografii. Drukowanie pięknych i pobudzających wyobraźnię obrazów może być doskonałym sposobem na rozjaśnienie szarych dni i uatrakcyjnienie codziennej rutyny.


wyjątkowe – Canon
Kieran Clarke – Parasole
Informacje o prawach autorskich: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Poznaj ofertę papierów fotograficznych

Istnieje wiele doskonałych rodzajów papierów fotograficznych. Warto drukować zdjęcia na nośnikach innego rodzaju w każdym tygodniu, aby przekonać się, jak będą wyglądać. Zacznij od matowego papieru fotograficznego, a następnie przejdź przez papier półbłyszczący i błyszczący, aby ostatecznie dotrzeć do studyjnego papieru Pro Platinum.

Każdy nośnik ma inną charakterystykę, co wpływa na wygląd zdjęć. Papiery matowe są mniej dynamiczne, mają stonowane odcienie i mniejszy kontrast. Dzięki temu są idealne do druku czarno-białych i kolorowych zdjęć, a także reprodukcji artystycznych. Pięknie odwzorowują ciepłe barwy i odcienie szarości. W drugim tygodniu wydrukuj zdjęcia na papierze półbłyszczącym. Umożliwia on drukowanie doskonałych zdjęć o zmniejszonym połysku, co zapewnia bardziej łagodny efekt końcowy. W ostatnim tygodniu wypróbuj papier błyszczący, aby uzyskać najbardziej żywe i wyraźne obrazy na profesjonalnym papierze studyjnym Pro Platinum, który zapewnia doskonałą jakość i odporność na blaknięcie.

Wskazówka: w każdym tygodniu wykonuj zdjęcia pasujące do charakteru każdego rodzaju nośnika.