Wskazówki dotyczące kamer LEGRIA

Porady i techniki przydatne w pracy z kamerą LEGRIA

Luty bywa ponury. To wprawdzie najkrótszy miesiąc roku, ale pogoda jest nadal zimowa, a uroki mroźnych poranków i śnieg ustępują miejsca mżawce i deszczowi. Dni ciągną się, a lato wydaje się bardzo odległe.

To dobra okazja, by znaleźć pocieszenie w świecie fotografii. Rejestrowanie pięknych i pobudzających wyobraźnię filmów może być doskonałym sposobem na rozjaśnienie szarych dni i uatrakcyjnienie codziennej rutyny. Wykorzystaj fotografię, aby każdy dzień stał się ważny i warty zapamiętania. Może warto podjąć wyzwanie polegające na zarejestrowaniu większej liczby filmów także w tym miesiącu. Dzięki temu udoskonalisz swoje umiejętności.

wyjątkowe – Canon
Michael Gil – Deszczowy widok o północy
Informacje o prawach autorskich: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/


Opowieść o porze roku

Filmowanie to doskonały sposób, by opowiedzieć o swoim codziennym życiu. Aby historia była wyjątkowa, skup się na najlepszych chwilach – pierwszym dniu, gdy słońce wzeszło przed Twoim wyjściem do pracy, ruchu i dynamice codziennych podróży lub czymś zdumiewającym, co dotychczas pozostawało niedostrzeżone.

W tym celu kamera musi być zawsze gotowa do pracy – nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzą się najlepsze chwile. Wyrobienie w sobie nawyku noszenia kamery pomoże skupić się na filmowaniu najważniejszych elementów każdego wydarzenia lub ujęcia, tak aby filmy zawsze miały niezakłóconą ciągłość i były interesujące.

Pamiętaj, aby nagrywać materiał z różnych punktów widzenia. Nagrywaj skadrowane ujęcie przez około 10 sekund, a następnie przybliż lub oddal obraz, aby zmienić perspektywę.

Inną umiejętnością, którą można zdobyć, jest nagrywanie elementów przejściowych – krótkich nagrań, które pomagają w przechodzeniu między głównymi częściami filmowej historii.