Wskazówki dotyczące kamer LEGRIA

W tym miesiącu celem naszych wskazówek i poradników jest pomoc w odszukaniu niezwykłych i nieodkrytych stron miast oraz uchwyceniu ich esencji na zdjęciach i w filmach.

Wskazówki dotyczące kamery LEGRIA – Canon
Ludzie – Matteo Ciani Bassetti


Filmowanie w mieście

Wyobraźmy sobie, że nasz film będzie reklamą odwiedzanego miasta lub że próbujemy zarejestrować wycinek z życia miasta. Określenie jasnego celu i zdefiniowanie filmowanej historii sprawi, że filmy będą skutecznie ilustrować opowieść o mieście. Możesz skupić się na modzie, architekturze, muzyce lub jednej konkretnej ulicy, aby stworzyć interesujący wizualny portret stale zmieniającego się miasta.


Migawki wideo

Tryb migawek wideo umożliwia nagrywanie krótkich filmów ilustrujących opowieść o mieście. Jeżeli w części miasta słyszysz interesujący dźwięk, warto nagrać dłuższy film, aby mieć możliwość wykorzystania ciągłej ścieżki dźwiękowej w wielu, oddzielnie nagranych migawkach. Tryb wyboru sceny audio automatycznie dostosuje ustawienia nagrywania dźwięku w kamerze, aby zagwarantować wyraźne rejestrowanie dźwięku otoczenia w mieście.

Wskazówka: rejestruj ruch w obrębie miasta. Ludzie lub komunikacja miejska to dobre obiekty, które ukazują dynamikę miasta i zmiany zachodzące w ciągu dnia.

Wskazówki dotyczące kamery LEGRIA – Canon
Odjazdy linii Harlem – Erich Poole


Obserwacja oświetlenia

Oświetlenie jest ważnym czynnikiem podczas filmowania miasta. Nie zawsze będziemy mieć wybór. W muzeach i innych wnętrzach światło często jest przyciemnione. W takich sytuacjach nie należy rejestrować ujęć podczas chodzenia. Należy wykonać ujęcie ze stabilnego stanowiska, nacisnąć pauzę, a następnie przygotować się na kolejne ujęcie.

Na zewnątrz światło słoneczne sprzyja filmowaniu i pokazywaniu szczegółów, choć czasami efektem jego działania są wyraźne cienie. Przy zachmurzeniu rezultaty są często znacznie lepsze.

Podczas nocnego filmowania, ilość światła jest ograniczona, warto wówczas poeksperymentować w celu uzyskania oczekiwanych rezultatów. Warto rozpocząć filmowanie o zmierzchu, znaleźć dobrze oświetlone miejsca i używać statywu, gdziekolwiek jest to możliwe.