Wskazówki dotycząca urządzenia LEGRIA

Odkrywaj świat z różnych perspektyw

W tym miesiącu koncentrujemy się na świeżym spojrzeniu na otaczający świat. Poznaj historię dwóch rosyjskich poszukiwaczy przygód, Wadima i Witalija, którzy odkrywają najbardziej fascynujące miasta świata z zapierających dech w piersiach perspektyw.

Nie musisz wspinać się po budynkach, aby uchwycić miejsca czy sceny z innej perspektywy. Wystarczy, że opowiesz historię widzianą w odmienny sposób i już wywołasz nowe emocje. Możesz to osiągnąć, tworząc nastrój, wyrażając idee lub opowiadając historię poprzez zdjęcia.

W idealnej sytuacji widz będzie pod silnym wrażeniem zdjęcia, które widzi po raz pierwszy.

Idee można wyrażać poprzez kompozycję. Możesz pokazać kontrasty w tętniącym życiem mieście, skupiając się na kimś, kto cicho medytuje na peronie metra. Możesz zejść nisko, aby uchwycić stopy tłumu osób w codziennej drodze do pracy i pokazać ją z innej perspektywy. Zapoznaj się z naszymi poradnikami i dowiedz się więcej.

Niepowtarzalną perspektywę można stworzyć także poprzez eksperymenty z kolorem. Czytaj dalej i sprawdź w jaki sposób kolor może kształtować sposób postrzegania obiektów i nadać fotografiom nowe odcienie magii.

Korzystanie z balansu bieli podczas filmowania

Eksperymenty z balansem bieli to atrakcyjny sposób na odkrywanie nowych perspektyw w przypadku filmów. Większość kamer LEGRIA, obok w pełni automatycznego balansu bieli, ma zaprogramowane ustawienia balansu bieli ŚWIATŁO ŻARÓWEK i ŚWIATŁO DZIENNE.

Korzystanie z balansu bieli podczas filmowania – Canon
© Leo Hidalgo – Canon EOS 600D – Cisza
Licencja Creative Commons

Podczas nagrywania scen wewnątrz pomieszczeń oświetlonych zwykłymi żarówkami domowymi, można zauważyć, że filmy uzyskują pomarańczowy odcień. To dlatego, że domyślny balans bieli w produktach Canon został opracowany z myślą o zachowaniu części ciepła obrazu rejestrowanego w tego typu oświetleniu.

Aby uzyskać bardziej neutralne kolory, można dostosować balans bieli do oświetlenia. W tym celu wybierz ŚWIATŁO ŻARÓWEK w przypadku oświetlenia wewnętrznego w domu i opcję światła dziennego w przypadku oświetlenia zewnętrznego. Wybór przeciwnego balansu bieli do warunków oświetleniowych nada filmom chłodny lub ciepły odcień, co pozwali pokazać na filmach nowe spojrzenie na daną scenę.

Baw się ustawieniem balansu bieli, aby zobaczyć, co sprawdza się najlepiej, a następnie próbuj filmować w różnym oświetleniu, aby rejestrować charakterystyczne i efektowne ujęcia.