Wskazówki dotyczące kamer LEGRIA

Miasta są różnorodne. Uczucia, jakie wywołują u mieszkańców i turystów, są tak złożone jak ich infrastruktura. W tym miesiącu w naszych poradnikach omawiamy, jak uchwycić emocje ludzi i przekazać ich punkt widzenia, który rzuca światło na prawdziwe życie w mieście. Pokazując ludzi na fotografiach, możemy opowiadać pełniejsze historie o życiu w mieście, zawierające coś więcej niż tylko budynki i atrakcje turystyczne.

Tempo życia w mieście

Filmowanie kamerą LEGRIA umożliwia edycję filmu w sposób, który odda tempo życia w mieście.

W dużym mieście, takim jak Rzym lub Londyn, gdzie zgiełk i wrzawa definiują codzienne życie ludzi, warto nadać filmowi odpowiednią dynamikę. Tryb migawek wideo pozwala nagrać wiele krótkich klipów wideo, które można później zmontować, aby ukazać duże tempo ruchliwego miasta. Zmień powiększenie i wyodrębnij małe szczegóły, które dopełnią wizualną historię. Bliskie kadry mogą być naprawdę przydatne przy łączeniu głównych klipów.

Portrety na tle miasta – Canon
Joe Hunt
Informacje o prawach autorskich: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Pozycja kamery

Mniej dynamiczne miasta, takie jak Sewilla i Dublin, wymagają innego podejścia i dłuższych klipów, które pokażą ich spokojniejszy rytm. Podczas nagrywania mniej dynamicznych klipów bardzo ważne jest to, aby zarejestrować wiele sekwencji z dodatkowym materiałem. Będą one mogły zostać wykorzystane do powiązania historii między głównymi ujęciami. Można w nich zawrzeć zmianę sygnalizacji świetlnej lub ludzi czekających na przejściu dla pieszych. Jeżeli w mieście kluczowe są tereny zielone, warto je zarejestrować, gdy jest cicho i spokojnie. Pomoże to stworzyć tło dla filmowej historii.