Wskazówki dotyczące urządzeń PIXMA

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz nowe miejsce czy fotografujesz znane sobie otoczenie, zawsze warto szukać nowych sposobów fotografowania, aby tworzyć bardziej interesujące i charakterystyczne zdjęcia.

Najlepszy papier do wydruku Twoich zdjęć

Wkładając dużo pracy w tworzenie wspaniałych zdjęć, chcemy je później pokazać innym. Wspaniałym sposobem na pochwalenie się swoim osiągnięciem jest wydrukowanie zdjęcia i nadanie mu tym samym fizycznej formy.

Wskazówki dotyczące drukarki PIXMA – Canon
Hiroyuki Takeda – „Boundary zone” (Strefa graniczna)
Informacje o prawach autorskich: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Odpowiednio dobrany papier może mieć spory wpływ na efekt końcowy. Artystyczne ujęcia nadają się do drukowania na papierze matowym lub Fine Art, który nada im odpowiednią teksturę i głębię, podczas gdy papier błyszczący może pomóc w uzyskaniu żywszych, bardziej kolorowych odbitek. Znajomość papieru jest równie ważna jak znajomość obiektywów – wybierz odpowiedni papier, aby cieszyć się zamierzonym rezultatem.


Przygotowanie do kadrowania

Jeśli planujesz umieszczenie zdjęcia w ramce, dobrze jest zostawić niewielki margines na krawędziach. Dzięki temu zdjęcie będzie można umieścić za elementem montażowym ramki. Dzięki temu wydruk nie będzie dotykać szkła, a samo zdjęcie przetrwa dłużej.