Okazje do tworzenia i udostępniania wspaniałych zdjęć

W ciągu roku pojawia się tak wiele fascynujących okazji wartych uwiecznienia, że utworzyliśmy poradnik dotyczący najpopularniejszych wydarzeń specjalnych. To doskonała okazja do wspólnego wspominania w gronie rodziny i znajomych.

Urlopy

Urlopy
Plaża, © Jesper Poulsen, Canon EOS 6D

Niezależnie od tego, czy wyjeżdzamy z rodziną w upalne miejsce czy wspinamy się z przyjaciółmi po górach, urlop to zawsze doskonała okazja, aby wykorzystać możliwości aparatu do tworzenia fantastycznych ujęć. Sfotografuj atrakcyje krajobrazy czy niepowtarzalne wydarzenia tak, abyś później mógł oprawić swoje ulubione zdjęcia i zawiesić je na ścianie w swoim domu. Uwieczniaj wspomnienia z podróży, abyś mógł wracać do nich w kolejnych latach.

Śluby

Śluby
Młoda para, © Luciano Marini, Canon EOS 350D

Fotografowanie oficjalnej ceremonii ślubnej to wyzwanie, którego nie należy lekceważyć. Istnieje jednak wiele innych powodów, dla których warto zabrać ze sobą aparat. Będąc gościem i przyjacielem szczęśliwej pary, możesz uwiecznić bardziej osobisty, zakulisowy obraz dnia. Śluby należą też do tych nielicznych okazji, gdy wszyscy członkowie rodziny spotykają się, aby wspólnie świętować. To bodaj najlepsza okazja na tworzenie portretów i zdjęć grupowych, którymi można dzielić się z najbliższymi osobami.

Ważne momenty

Urodziny — pierwsze lub setne — to zawsze czas świętowania. Rocznice ślubów, powroty do domu lub parapetówki to także takie chwile, które warto zachować dla potomnych.

Rodzinne wypady

Zoo, parki safari, pokazy umiejętności sokołów i oceanaria to doskonałe miejsca na spędzanie czasu wspólnie z rodziną. Dobre zaplanowanie tego czasu jest bardzo istotne, ale każdy może liczyć tu na dobrą zabawę.

Spotkania z przyjaciółmi

Spotkania z przyjaciółmi

Letni dzień nad jeziorem
, © Florian Grimmer, Canon EOS 650D

Czy jednym z Twoich noworocznych postanowień było częstsze widywanie się z przyjaciółmi? Pamiętaj, aby zabrać ze sobą aparat gdy wychodzicie wspólnie na wieczorne spotkania i imprezy. Może warto rozpocząć cykl sesji portretowych i sfotografować każdego przyjaciela w jego ulubionym miejscu?

Wspaniały plener

Wspaniały plener
Crete Senesi, © Reinhold Samonigg, Canon EOS 5D Mark II

Obecnie, zagraniczne podróże stały się tak popularne, że łatwo zapominamy o pięknych krajobrazach w naszym kraju. A zignorowanie lokalnych krajobrazów to strata okazji na udane plenerowe sesje fotograficzne. Co więcej, gdy zaczniemy regularnie odwiedzać dane miejsce o różnych porach roku, zobaczymy, jak bardzo pory roku odmieniają krajobraz.

Podnieś poziom umiejętności

Większość z nas czyta instrukcję obsługi tylko bezpośrednio po dokonanym zakupie. Jednak powrót do jej treści, już po pewnym czasie korzystania z naszego aparatu lub drukarki to bardzo wartościowe ćwiczenie. Lepsza znajomość urządzenia pomoże nam opanować wiele spośród jego funkcji.

Na stronie Canon znajduje się również wiele poradników, które pokazują możliwości twórczego korzystania z aparatu lub drukarki. Dzięki nim rezultaty będą jeszcze lepsze, niezależnie od tego, czy chcemy zrobić zdjęcie czy je wydrukować.

  Co dalej?

  Nigdy wcześniej nie było tylu sposobów na wykorzystanie zdjęć: do dekoracji domu, jako prezenty dla przyjaciół, w kartach okolicznościowych czy kalendarzach.

  W plenerze
  Aport, © Rene Skafte, Canon EOS 5D Mark III

  • Kadrując zdjęcia, które chcemy powiesić na ścianie, warto rozważyć wymiary ramki, której użyjemy, oraz obszar otaczający obraz. Warto wykonać wydruk w najwyższej dostępnej jakości w formacie A4 lub A3.
  • W Creative Park znajdziecie wiele interesujących i atrakcyjnych sposobów wykorzystania zdjęć. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.
  • Czy wiesz, że możesz drukować bezpośrednio z serwisów Facebook, Twitter i Dropbox? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.
  • Interesujacym sposobem prezentowania atrakcyjnych zdjęć jest utworzenie fotoksiążki. Zbierz kolekcję zdjęć związanych z wyjątkowym wydarzeniem i utwórz własną książkę. Możesz opowiedzieć historię wyjątkowego urlopu, czy wydarzeń z całego roku.