W jaki sposób mogę poprawić zrobione zdjęcia?

Czy oglądając zdjęcia na komputerze, dochodzisz do wniosku, że chcesz je zmienić i poprawić? Oprogramowanie ImageBrowser EX dołączone do aparatu Canon jest łatwe w obsłudze i pozwala uzyskać zaskakującą różnicę. Pobierz najnowszą wersję oprogramowania ImageBrowser EX.

Skadruj obraz
Jedna z najlepszych rad dotyczących wykonywania zdjęcia to „zbliż się”. To pomaga przekazać opowieść o zdjęciu. Dobra wiadomość jest taka, że łatwo jest uzyskać podobny efekt, korzystając z funkcji kadrowania programu ImageBrowser EX. Wybierz zdjęcie, kliknij przycisk „Edit” (Edytuj) w górnej części ekranu i wybierz opcję „Crop Image” (Skadruj obraz).


Automatyczna korekcja kolorów i jasności
Automatyczna korekcja to naprawdę przydatna funkcja, która poprawia kolory i jasność wykonywanych zdjęć. Wybierz zdjęcie, kliknij przycisk „Edit” (Edytuj) w górnej części ekranu i wybierz opcję „Auto Correct” (Automatyczna korekcja). Przed zatwierdzeniem efektu można zobaczyć podgląd.


Samodzielna korekcja kolorów i jasności
Funkcja automatycznej korekcji to dobry początek, ale możliwe jest także samodzielne dostosowywanie kolorów i jasności. Wybierz zdjęcie, naciśnij przycisk „Edit” (Edytuj) w górnej części ekranu i wybierz opcję „Adjust Color and Brightness” (Korekcja koloru i jasności). Przed zapisaniem zdjęcia można wypróbować każdy parametr i zobaczyć, jak wpłynie na efekt końcowy.

Zwiększenie ostrości
Zwiększenie ostrości obrazu może poprawić fakturę zdjęcia i sprawić, że będzie wyglądało wyraźniej. Najlepszym sposobem, by zobaczyć różnicę, jest wypróbowanie tej funkcji. Wybierz zdjęcie, kliknij przycisk „Edit” (Edytuj) w górnej części ekranu i wybierz opcję „Increase Sharpness” (Zwiększ ostrość).


Rzut oka na dane EXIF
W chwili wykonywania zdjęcia aparat rejestruje również wiele danych o swoich ustawieniach, w tym o ekspozycji, regulacji ostrości i balansie bieli. Są to dane EXIF. Stanowią one cenne informacje dotyczące zdjęcia i czynników decydujących o jego wyglądzie.


spacer
					image
Więcej artykułów