Jak mogę uzyskać większą kontrolę nad zdjęciami?

Korzystaj z trybu Smart Auto i w łatwy sposób wykonuj piękne zdjęcia aparatem PowerShot lub IXUS. Czy wypróbowałeś już łatwe w obsłudze tryby SCN, które dostosowują aparat do konkretnych sytuacji? Oto kilka z wielu możliwości.

Picture_News-01-image01.jpg Inteligentna migawka
Inteligentna migawka daje użytkownikowi czas na znalezienie się w kadrze i pozwala wybrać moment fotografowania. Istnieją trzy sposoby, aby ją kontrolować:
Picture_News-01-image02.jpg Tryb uśmiechu pozwala wykonać zdjęcie, gdy aparat wykryje uśmiech.
Picture_News-01-image03.jpg
Colors, © Alfonso Romano 2011
Picture_News-01-image04.jpg Samowyzwalacz dla mrugnięcia automatycznie wyzwala migawkę aparatu po około 2 sekundach od wykryciu mrugnięcia.
Picture_News-01-image05.jpg Samowyzwalacz dla twarzy wykonuje zdjęcie po około 2 sekundach od pojawienia się twarzy w kadrze w przypadku autoportretów lub od dołączenia do grupy nowej twarzy w przypadku zdjęć grupowych.
Picture_News-01-image06.jpg Zdjęcia nocne z ręki
Tryb zdjęć nocnych z ręki pozwala wykonywać doskonałe nocne zdjęcia bez konieczności umieszczania aparatu na podłożu lub statywie. Aparat wykonuje serię zdjęć, a następnie łączy je w jedno zdjęcie w celu ograniczenia do minimum szumów i rozmycia.
Picture_News-01-image07.jpg Szybka seria zdjęć w wysokiej jakości
Tryb szybkiej serii zdjęć w wysokiej jakości pozwala precyzyjnie uchwycić właściwy moment. Umożliwia wykonanie krótkiej serii zdjęć w pełnej rozdzielczości z szybkością 14 zdjęć na sekundę*.
Picture_News-01-image08.jpg Portrety
Tryb portretów wyostrza obiekt, zapewniając piękne rozmycie tła. Dostępny jest także tryb gładkiej skóry, który automatycznie rozpoznaje odcienie skóry i wybiórczo nadaje im gładkość.

Picture_News-01-image09.jpg
Schody przeciwpożarowe w Southend, © Gaz Barker 2012
Picture_News-01-image10.jpg Fajerwerki
Tryb fajerwerków pozwala uchwycić żywe kolory fajerwerków. W celu uzyskania najlepszego efektu zalecane jest ustawienie aparatu na twardej powierzchni lub na statywie i włączenie trybu IS.

Więcej informacji na temat trybów SCN dostępnych w aparacie znajduje się w instrukcji obsługi. Możesz pobrać ją tutaj.

* Całkowita liczba wykonanych zdjęć i szybkość serii zdjęć w trybie szybkiej serii w wysokiej jakości zależą od modelu aparatu.

spacer
					image
Więcej artykułów