Porady dotyczące filmowania

Aparaty firmy Canon pozwalają uzyskać doskonałą jakość filmów. Wiele z nich oferuje między innymi tryb Full HD. Należy postępować zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami i nagrywać filmy, na których można uchwycić zabawę i emocje oraz sprawiedliwie zaprezentować obiekt.

Postaw na tryb poziomy
Ekrany telewizorów i komputerów mają format poziomy, więc najlepiej jest nagrywać filmy w tym układzie. Jednak nigdy nie należy przełączać z układu pionowego do układu poziomego (lub vice versa) w trakcie nagrywania.

W przypadku zdjęć w formacie pionowym można obrócić film, korzystając z oprogramowania dołączonego do aparatu firmy Canon. Choć obraz zostanie skorygowany, film będzie wysoki i wąski, a duża część ekranu będzie pusta. Pobierz najnowszą wersję oprogramowania ImageBrowser EX.


Unikaj nadmiernego ruchu
Należy zaplanować zdjęcie z wyprzedzeniem w taki sposób, aby uniknąć nadmiernego powiększania i śledzenia obiektu. To zjawisko jest określane jako fire hosing (przytłaczanie widza) i sprawia, że nagranie jest bardzo męczące i dekoncentrujące dla widzów.

Zachowaj ciszę
Podczas filmowania mogą być słyszalne rozmowy i odgłosy otoczenia. Należy dopilnować, aby wokół było cicho (na przykład wyłączyć telewizor i klimatyzację). Należy także pamiętać, by przekazywać innym wskazówki przed filmowaniem, a nie w trakcie!

Opowiedz historię
Jeśli zamierzasz wykonać serie powiązanych zdjęć, prawdopodobnie możesz zaplanować kwestie dotyczące obiektu i lokalizacji wcześniej. W przypadku filmów jest to jeszcze bardziej istotne. Fragmenty należy nagrywać z uwzględnieniem ich miejsca w ostatecznym filmie.

Modele IXUS 255 HS, PowerShot N, SX270 HS i SX280 HS są wyposażone w funkcję hybrydowej automatyki, która łączy największe zalety zdjęć i filmów. Podczas fotografowania z funkcją hybrydowej automatyki można także nagrywać 4-sekundowe filmy przed każdym zdjęciem, a następnie łączyć je w atrakcyjny film HD (720p).

Edytuj swoje zdjęcia
Po zarejestrowaniu nagrań należy je połączyć, by utworzyć film. Program Canon ImageBrowser EX umożliwia łączenie filmów oraz dodawanie efektów przejścia i tekstu. Można także dodać ścieżkę dźwiękową, która nada filmowi atmosferę. Pobierz najnowszą wersję oprogramowania ImageBrowser EX.

spacer
					image
Więcej artykułów