Przegląd obiektywów

Obiektywy zmiennoogniskowe w aparatach Canon IXUS i PowerShot pozwalają uchwycić wszystko na jednym zdjęciu lub przybliżyć obiekt.

Firma Canon ma 75-letnią tradycję w dostarczaniu najlepszej technologii optycznej i wykorzystuje ją w każdym tworzonym obiektywie. PowerShot SX50 HS ma niewiarygodny, 50-krotny zoom optyczny zasilany silnikiem ultradźwiękowym USM, co umożliwia szybką zmianę powiększenia, a także silnik VCM do regulacji ostrości. Elegancki IXUS 500 HS to najsmuklejszy aparat z 12-krotnym zoomem optycznym dostępny na rynku*.

* Stan na 22 listopada 2012 r.


Zalety zoomu optycznego
W przypadku aparatu Canon PowerShot lub IXUS stosowanie obiektywu zmiennoogniskowego zmienia konfigurację elementów optycznych wewnątrz obiektywu i pozwala zbliżyć się do obiektu bez utraty szczegółów.

Z kolei podstawowy zoom cyfrowy (często używany w telefonach komórkowych, które nie mogą zapewnić zoomu optycznego) powiększa środkową część obrazu w celu uzyskania efektu powiększenia. Powiększone zdjęcie nie jest ulepszone, co powoduje utratę jakości obrazu w porównaniu z działaniem zoomu optycznego.

Użytkownicy, którzy chcą wyjść poza imponujący zakres zoomu optycznego najnowszych modeli IXUS i PowerShot, mogą użyć zoomu cyfrowego wysokiej jakości o nazwie ZoomPlus. Jest to usprawniony zoom cyfrowy, który pozwala znaleźć się jeszcze bliżej wydarzeń i uzyskać zauważalnie wyższy poziom szczegółowości i ostrości niż w przypadku konwencjonalnego zoom cyfrowego.

Optyczny stabilizator obrazu
Korzystanie z silnego zoomu potęguje efekt drgań aparatu. Optyczny stabilizator obrazu, w który wyposażona jest większość kompaktowych aparatów firmy Canon, wykrywa drgania aparatu i przesuwa specjalny zespół elementów wewnątrz obiektywu, aby zrównoważyć ilość i kierunek ruchu aparatu.

W efekcie rozmycie zdjęć i filmów, tak typowe podczas korzystania z zoomu lub używania aparatu w słabym oświetleniu, jest mniejsze. Stosowana w najnowszych aparatach technologia inteligentnej stabilizacji obrazu firmy Canon przeciwdziała drganiom w wielu sytuacjach, w których ruch aparatu względem obiektu nie jest jednakowy. System wybiera najbardziej efektywny spośród 7 trybów IS i stabilizuje ruch aparatu, np. gdy użytkownik filmuje w ruchu lub pracuje w trybie makro.

Picture_DSC Zoom
Zdjęcia wykonane ze stabilizatorem obrazu i bez niego

Uzyskaj więcej informacji o obiektywach zmiennoogniskowych w aparatach IXUS i PowerShot.

spacer
					image
Więcej artykułów